Bumbieru šķirnes: saldākie un sulīgākie veidi, to apraksts

Daudzi dārznieki cenšas audzēt bumbierus. Šis sulīgais un aromātiskais auglis ir slavens ar savu neparasto garšu un labvēlīgajām īpašībām. Pirmkārt, jums rūpīgi jāizpēta dažādas bumbieru šķirnes un to nosaukumi, un pēc tam jāaudzē savās vasarnīcās.

Labākās agrīnās bumbieru šķirnes

Dārznieks iesācējs mēģina uzzināt, kas ir bumbieri un kā par tiem rūpēties. Ir šādi bumbieru veidi:

 • Vasara - nogatavojas jūlija beigās. Lai tie nepārgatavotos un nesāktu pūt, steidzami jāsavāc augļi. Tie netiek uzglabāti ilgi - līdz 2 nedēļām.
 • Rudens - nogatavojas rudenī, ilgi glabājas. Tie nekavējoties jāsavāc no zariem, pretējā gadījumā tie tiks zaudēti.
 • Ziema - augļu nogatavošanās ilgst no septembra otrās puses līdz novembra beigām. Bumbieri tiek uzglabāti ļoti ilgu laiku.

Šķirne Avgustovskaya rasa

Šie augļi atšķiras viens no otra pēc nogatavošanās, garšas un aromāta, kā arī novāktās kultūras uzglabāšanas ilguma. Agros vasaras augļus var baudīt jau augustā.

Augusta rasa

Katru gadu augusta rasa dod bagātīgu ražu. Šī šķirne ir ļoti izturīga un nepretencioza: tā labi panes salu un ir izturīga pret slimībām. Tās augļi ir slaveni ar patīkamo garšu (saldu, nedaudz skābu) un smalku aromātu. Katra augļa svars ir aptuveni 120 g, augusta rasa daļēji ir pašauglīga. Blakus tam jāstāda apputeksnētājs, piemēram, bumbieru šķirne Jakovļevas piemiņai.

Augusta vidū kokā nogatavojas zaļie bumbieri, kas vēlāk iegūst nedaudz dzeltenīgu krāsu. Ja augļi aug tiešos saules staros, uz ādas parādās viegli sārti sārtumi. Tas ir normāli, nevis apdegums. Celuloze ir balta, diezgan sulīga. Augļus pēc ražas novākšanas var uzglabāt 2 nedēļas. Augusta rasa ir iecienīta tās skaistuma, brīnišķīgā aromāta un garšas dēļ.

Šķirne Čižovskaja

Čižovskaja

Augusta vidū uz zemu augošas (līdz 3 m) bumbieres augļiem nogatavojas lieli un garšīgi dzeltenas asaras formas augļi. Šī šķirne ir ļoti jutīga pret temperatūras izmaiņām un cieš no sala un karstuma. Ne katrs klimats ir piemērots tā audzēšanai. Pārmērīgs mitrums izraisa augļu plaisāšanu. Augu nevajadzētu bagātīgi laistīt, jo tas ir pakļauts sēnīšu infekcijai.

Lada

Augustā Lada nes mazus (līdz 100 g), bet ļoti garšīgus augļus. Viņu dzeltenā miza mirgo ar rozā nokrāsu. Šo salizturīgo augu iecienījuši dārznieki dažādos reģionos, ieskaitot tos, kuriem ir skarbs klimats. No koka var novākt bagātīgu ražu, taču to nevar ilgi uzglabāt.

Bumbieri Lada

Marmors

Augļu zaļš ar dzeltenu pārplūdi sver 150–180 g. Āda ir pārklāta ar maziem oranžiem vai brūniem punktiem. Graudainā mīkstums ir piepildīts ar garšīgu un aromātisku sulu. Augļus novāc pirmajās rudens dienās un uzglabā 70 dienas. Marmors no daudziem citiem veidiem atšķiras ar augstu izaugsmi (līdz 10 m) un blīvu vainagu konusa formā.

Katedrāle

Nelieli dzelteni vienreizēji augļi sver 110-130 g.Viņiem ir pareiza asaru forma, bet bumbuļu dēļ tie, šķiet, ir izliekti. Gluda, taukaina āda piešķir nelielu spīdumu. Daudzi cilvēki mīl katedrāles bumbieru mīkstumu par smalku aromātu un nedaudz skābu granulētās mīkstuma garšu. Augļi nogatavojas augusta otrajā pusē un var palikt ne ilgāk kā 10-12 dienas. Šī šķirne aug jebkurā klimatā.

Bumbieru katedrāle

Labākās rudens bumbieru šķirnes

Vasaras beigas un rudens pirmā puse ir lielisks laiks ražas novākšanai. Šajā periodā augļi nogatavojas uz bumbieriem Rudens Jakovļeva, Moskvička, Konference, Talgara skaistums.

Rudens Jakovļeva

Garais (apmēram 15 m) koks nes milzīgus augļus. Garšīgi dzeltenie bumbieri ir pārklāti ar smalku iedegumu. Rudens Jakovļeva ir uzņēmīga pret daudzām slimībām, tāpēc tai nepieciešama laba aprūpe. Kā atlīdzību par savu darbu dārznieks saņems bagātīgu ražu - līdz 160 kg no viena koka. Nepieredzējušiem dārzniekiem nevajadzētu uzņemties šīs šķirnes audzēšanu. Ieteicams to audzēt Volgas lejasdaļā un Melnās zemes centrālajā daļā.

Maskavietis

Koks ir 7–9 m augsts, un tam ir izplatījies brūns vai brūns vainags. Uz dzelteniem augļiem gandrīz nav sarkt. Tā vietā āda ir pārklāta ar rūsas krāsas plankumiem. Augļi ir ļoti aromātiski un garšīgi. Ražu var novākt jau 2-3 gadus pēc stādu stādīšanas.

Konference

Konference

Šķirne ir pazīstama kopš 19. gadsimta beigām. Tas ir ļoti populārs Eiropā un Krievijas dienvidos. Septembra otrajā pusē jūs varat novākt ražu. Neparasti sulīgajiem un saldajiem augļiem, kuru svars ir 130–150 g, ir iegarena asaras forma un tie ir mazliet kā pudele. To atšķirīgā iezīme ir izturīgā, raupjā zaļā miza. Uz sāniem, kas bijuši pakļauti saulei, parādās brūni, sarkanīgi vai sarūsējuši plankumi. Smaržīgā graudainā mīkstumā ir daudz sulu. Tās krāsa var būt sārta, krēmīga vai dzeltenīga, un tā garša ir nedaudz pīrāga.

Talgara skaistums

Pateicoties Forest Beauty bumbieru bezmaksas apputeksnēšanai, Kazahstānas augļkopības institūta selekcionāri saņēma jaunu šķirni. Tas ir izplatīts Krievijas centrālajā daļā. No augusta vidus līdz septembra beigām uz Talgar skaistuma nogatavojas gaiši dzelteni augļi ar sarkanu nokrāsu. Augļu svars ir 160 g, un tiem ir saldskāba krēmveida mīkstums ar blīvu granulu struktūru. Talgar skaistulei ir laba imunitāte pret kraupi. Novākto ražu var uzglabāt 1–1,5 mēnešus.

Talgara skaistums

Labākās ziemas bumbieru šķirnes

Garšīgus augļus var novākt vēlā rudenī un pat ziemā. Ir daudz lielisku ziemas bumbieru šķirņu.

Olivjē de Serē

Kaprīzo un dīvaino Olivjē de Serru var izaudzēt tikai pieredzējuši dārznieki. Viņam ir jāizveido visērtākie apstākļi. Īpaši svarīgi ir regulāri sagriezt zarus, pretējā gadījumā tie traucēs augļu augšanu.

Olivjē de Serē

Baltkrievu vēlu

Īpaši izturīgs augs, kas ir ideāli piemērots sarežģītos augšanas apstākļos. Neskatoties uz skarbo klimatu un slikto augsni, uz tā nogatavojas gaļīgi sulīgi augļi. Celulozei ir patīkama skāba garša.

Saratovka

Apelsīnu bumbieri ar saldu un sulīgu mīkstumu jau sen mīlēja Volgas reģiona un citu silto reģionu iedzīvotāji. Šie augļi nav pakļauti puvei, tāpēc tie tiek uzglabāti ilgu laiku.

Brīnumsieviete

Šo koku bieži audzē aukstos reģionos - Urālos un Sibīrijā. Brīnums nebaidās no salnām, slimībām vai parazītiem. Tas zied martā un nes augļus oktobrī. Augļi sver 180-200 g un tiek uzglabāti līdz nākamajam martam.

Labākās saldo bumbieru šķirnes

Katrs dārznieks cenšas izaudzēt garšīgākos bumbierus. Viņam ir bagātīga saldu garšu šķirņu izvēle:

 • Tavričeskaja;
 • Īkšķis;
 • Medus;
 • Jeseņinskaja;
 • Deserts;
 • Sentjabrina;
 • Saglabāts;
 • Sūtņa meita.

Izvēlēties saldāko un sulīgāko bumbieru šķirni nav viegli. Katrs no tiem ir skaists savā veidā.

Papildus informācija.Liels salds - šīs bumbieru šķirnes aprakstā teikts, ka tie nogatavojas septembra vidū un parasti iztur aukstu laiku. Dzeltenajiem bumbieriem, kuru svars ir 100 g, ir salda, balta mīkstums. Tos var uzglabāt 20 dienas.

Moskvičkas bumbieri

Šķirnes stādīšanai Maskavas reģiona dārzos

Maskavas reģionā ir vēlams audzēt sala izturīgus augus. Ir bumbieru šķirnes, kas ļoti labi panes šo klimatu un dod bagātīgu ražu.

Eleganta Efimova

Šo bumbieru mīkstums ir ļoti salds un sulīgs, tam ir dzeltenzaļa krāsa. Hardy šķirne iztur aukstu, izturīgu pret kraupi. Ja bumbieru puse ir saņēmusi daudz saules gaismas, tā kļūs tumšsarkana vai violeta.

Vera dzeltena

Vasarā šīs šķirnes augļi ir zaļgani, bet rudenī tie kļūst oranži vai dzelteni. Celuloze ir graudaina un smaržīga. Nepretencioza salizturīga šķirne klusi aug Maskavas reģionā. Augļi nogatavojas septembra vidū. Koks nes augļus daudzus gadus, bet periodiski raža samazinās, un augļi kļūst mazi. Tomēr pēc kāda laika koks atgūstas un atkal dod normālu ražu.

Vera Yellow šķirne

Pasakains

Šī bumbieris ir izplatīta Urālos. Augļi nogatavojas vasaras beigās un tiek uzglabāti 12 dienas. Lieli, dzeltenzaļi, regulāras formas augļi, pārklāti ar sausu un blāvu ādu. To svars svārstās no 180 līdz 250 g, Pasaku bumbieru baltā masa ir slavena ar sulīgumu un pikantu garšu. Celulozes konsistence ir nedaudz eļļa, aromāts ir vājš. Šī šķirne panes smagas sals un tai ir lieliska imunitāte.

Maigums

Lielie un smagie maiguma bumbieri ir gandrīz apaļas formas. Viņu dzeltenā āda ir pārklāta ar spilgtu aveņu sārtumu. Celuloze ir maiga un sulīga, ar skābu un saldu garšu. Šī šķirne ir ļoti produktīva un izturīga pret salu, taču nepieļauj sausumu, tāpēc koks regulāri jālaista. Augļi nogatavojas agrā rudenī. Bumbieru audzē priekšpilsētā, Krievijas vidienē un Volgas reģionā.

Ievērojams vai bedrains

Pašapputes tips Vidnaya vai Bugristaya ir slavens ar augstu ražu un salizturību. Spilgti gaiši zaļas krāsas rievotie augļi ir pārklāti ar bumbuļiem, tāpēc āda ir pieskāriena raupja. Tās svars ir no 130 līdz 200 g. Ražu var novākt divos posmos: augusta vidū un septembra sākumā. To rūpnieciskā mērogā audzē Maskavas reģionā.

Bumbieris Ievērojams

Citas bumbieru šķirnes

Bumbieru šķirnes ir ļoti dažādas, tāpēc audzēšanai savā dārzā varat izvēlēties jebkuru no tām.

Bere

Senais Bere bumbieru veids tika izstrādāts Eiropā un ir populārs karstā klimatā. Tās nosaukums cēlies no franču valodas vārda beurre - "sviests". Tas pārstāv veselu šķirņu grupu, kas atšķiras viena no otras pēc augļu nogatavošanās laika un izskata. Bumbieris kļuva tā saukts sulīgās mīkstuma dēļ, kas burtiski kūst mutē. Augļi var būt dzelteni, oranži, sārti, zaļgani. Dažiem no viņiem gludā āda ir sārtums. Bere ir siltumu mīlošs un dīvains augs.

Skorospelka

Dzeltena vai zaļa bumbieris ar bālu ādu nogatavojas jūlija sākumā. Uz Skorospelka zariem aug lieli, smagi augļi, kuru svars ir aptuveni 180 g.Šīs šķirnes raksturīgās iezīmes ir medus aromāts un skāba garša. Tā raža ir ļoti augsta, tā ir izturīga pret sausumu, tāpēc koku var audzēt sausos reģionos.

Bere Moskovskaja

Šīs šķirnes sarkanīgi sarkanie bumbieri ir neregulāras formas un pārklāti ar maziem bumbuļiem. Garšīgā sviesta mīkstums apvieno skābumu un saldumu. Bere Moskovskaja panes sals, nesaslimst ar kraupi vai puvi.

Baltkrievu vēlu

Vienkārši Marija

Šajā bumbieru kokā ir lieli un skaisti augļi, kas sver 180-200 g. Nogatavošanās sākumā augļi ir zaļgani dzeltenā krāsā. Pilnībā nogatavojušies bumbieri kļūst spilgti dzelteni, pārklāti ar rozā vaigu sārtumu. Viņu āda ir ļoti gluda, bez raupjumiem. Sulīga dzeltenīga mīkstums pēc konsistences atgādina sviestu. Saldie un aromātiskie augļi nogatavojas novembrī, un no viena koka var novākt līdz 35–40 kg augļu.Jūs varat noņemt nedaudz negatavus augļus no zariem un uzglabāt tos vēsā vietā līdz janvārim. Just Maria ir tips, kas ir izturīgs pret baktēriju un sēnīšu infekcijām, pret kaitēkļiem un salu.

Clapp's Favorite

Vasaras šķirne, kas sākotnēji nākusi no Amerikas, nes lieliskus augļus: vienā kokā gadā var iegūt līdz 250-300 kg augļu. Klapa iecienītākais ir termofīls augs, kas vislabāk aug dienvidu reģionos - Astrahaņas reģionā un Kalmikijā, Moldovā, Ukrainā un Ziemeļkaukāzā.

Jūlija beigās un augusta pirmajās dienās kokā nogatavojas dzelteni, sarkanīgi augļi, dažreiz tiek atrasta pat purpursarkana bumbieris. Šī krāsa piešķir augļiem spilgtu sārtumu. Pēc formas tie ir līdzīgi olai: noapaļoti, bet iegareni. Augļu svars var būt 180–230 g, augļus var uzglabāt 10–15 dienas. Pet Klapp var būt slims ar kraupi, tāpēc tam nepieciešama profilaktiska ārstēšana ar īpašiem preparātiem.

Saratovka šķirnes augļi

Pass-Krasan

Šķirne tika audzēta Francijā, un tagad tā ir izplatīta reģionos ar maigu dienvidu klimatu. Oktobrī uz koka nogatavojas sfēriski zaļi vai zaļgani dzelteni, dažreiz brūngani augļi, kas sver 180 g, dažreiz to miza ir oranža, saulainās pusēs tā kļūst zeltaina. Smaržīgā, krēmīgā mīkstums ir piepildīts ar sulu, kas pēc garšas ir skāba. Karstuma un sausuma laikā augļi kļūst rūgti un rūgti.

Brjanskas skaistums

Tas aug Krievijas centrālajā daļā un Melnās Zemes reģiona reģionos. Šo bumbieru forma ir ļoti mainīga: tā var būt regulāra vai bedraina. Dzeltenie augļi ar tumši sarkanu sārtumu sver no 150–250 līdz 450 g. Sulīgai, eļļainai, krēmīgai mīkstumam ir ziedu aromāts un patīkama garša. Raža tiek novākta septembra pirmajā pusē, tā var gulēt līdz 15 dienām.

Skaistule Čerņenko

To audzē mērenā klimatā. Lieliem, vienreizējiem augļiem ir nedaudz iegarena forma un zaļgani dzeltena krāsa ar sarkanbrūnu sārtumu. Baltajai sulīgajai mīkstumam ir izsmalcināts aromāts un garša. Skaistule Čerņenko ir izturīga un izturīga pret slimībām.

Baškīru vasara

Šīs bumbieres ir ļoti mazas - sver 70–80 g, tām ir dzeltena raupja miza ar maziem, zaļiem punktiem. Baltajai miesai ir pikanta garša. Šī šķirne ir izturīga pret kraupi, viegli panes gan salu, gan sausumu.

Wonderful šķirnes augļi

Žegalova piemiņai

Mazie bumbieri, kuru svars ir 120–140 g, izdala burvīgu aromātu. Plāna zaļa āda dažreiz ir sarkt. Dzeltenā mīkstums ir pilns ar sulu. Ražu novāc septembra pēdējās dienās un uzglabā 4 mēnešus.

Hercogiene

Ļoti slavena un populāra rudens šķirne. Bumbieru koks tika atvests no Francijas dienvidiem, tāpēc tas mīl siltumu un nepieļauj aukstu laiku, to nevar stādīt ziemeļu reģionos. Augs ir nepretenciozs kopšanā, bet to regulāri jāapgriež un apaugļo.

Veles

No jūnija līdz augustam uz šīs bumbieres nogatavojas spilgti zaļi augļi, kas vēlāk kļūst oranži vai sarkani. Katra no tām sver 150-200 g.

Allegro

Izturīga pret slimībām un aukstumu, šī nepretenciozā šķirne dod labu ražu. Zari nogatavina lielus augļus, kuru svars ir līdz 200 g.

Kondratjevka

Valstī var audzēt nepretenciozu un salizturīgu Kondratjevku. Raža jānovāc rudenī. Zaļās bumbieres svars ir 120-200 g, un to var uzglabāt līdz janvārim. Eļļainā augļa mīkstums ir slavens ar savu saldo garšu un smalko smaržu.

Besemjanka

Bumbieri ir zaļgani dzelteni ar sārtu sārtumu un pēc formas ir līdzīgi āboliem. Šī vasaras šķirne ir slavena ar sulīgu mīkstumu un labi iztur sals, taču ir jutīga pret kraupi un nav ilga.

Clapp's Favorite

Rogneda

Šī ir visaugstākā šķirne. Tas ir viegli kopjams, tāpēc to var audzēt iesācēji dārznieki. Rogneda ir nepretenciozs, izturīgs pret kaitēkļiem un baktēriju infekcijām, tas viegli panes pat sliktus apstākļus, piemēram, temperatūras pazemināšanos. Vasaras beigās un septembrī kokā nogatavojas gaiši dzelteni bumbieri ar sarkanām malām un muskatrieksta garšu. Vispirms jūs varat noplūkt augļus un ļaut tiem kādu laiku sēdēt, lai tie nogatavotos.Garšīgi un sulīgi augļi tiek uzglabāti ilgu laiku (līdz 3 mēnešiem).

Baltā lapa

Augusta vidū nogatavojas baltlapu dzeltenie augļi ar sulīgu un saldu mīkstumu. Bumbieri izdala patīkamu aromātisku aromātu. Koku nepieciešams bieži un bagātīgi laistīt. Tā ir ļoti izturīga šķirne: tā ir izturīga pret parazītiem un sēnīšu infekcijām. Gatavus augļus var ēst ne tikai svaigus, bet arī konservēt, no tiem pagatavot kompotu un ievārījumu, kā arī pagatavot sulu.

Otradņenskaja

Šī rudens šķirne dod bagātīgu ražu - līdz 200 kg uz koku. Tas ir sala izturīgs, tāpēc to var audzēt gandrīz jebkurā klimatā. Apaļi zaļgani sarkani augļi mirgo ar sudrabainu nokrāsu. Pēc garšas skāba, bez smaržas. Viņu mīkstums nav sulīgs.

Piezīme! Dārza augļiem nav nekāda sakara ar boksu vai Green Pearl skaistumkopšanas salonu netālu no Shchukinskaya metro stacijas. Štancēšanas maisiņš tiek saukts iegarenas formas dēļ.

Otradņenskaja

Vasaras iedzīvotājiem, kuri sapņo par augļu dārza audzēšanu, būs noderīgi uzzināt, kuras bumbieres ir piemērotas konkrētam reģionam un kā par tām rūpēties. Koki ir uzņēmīgi pret tādām slimībām kā baktēriju vēzis, tāpēc jums jāuzrauga viņu veselība un savlaicīgi jāārstē. No bumbieriem var pagatavot kompotus, sulas, kartupeļu biezeni mazam bērnam, pievienot mērcēm un ruļļos. Šim auglim ir maz kaloriju, tāpēc tos var ēst ar lieko svaru un cukura diabētu.

viesis
0 komentārus

Telpaugi

Dārzs