Labākās plūmju šķirnes Maskavas reģionam, pašauglīgas un mazizmēra

No visām kaulaugu kultūrām plūmes tiek uzskatītas par visizplatītākajām un populārākajām audzēšanai. Šādi koki ir nepretenciozi kopjami, un tāpēc tie ir pieprasīti vasaras iemītnieku un parasto amatieru vidū. Tomēr saistībā ar Maskavas reģiona klimatu, kas neļauj audzēt daudzas plūmju šķirnes, var rasties jautājums, kā ātri noteikt izvēli, pērkot stādus.

Reģiona klimatiskās īpatnības

Tas nenozīmē, ka Maskavas reģiona klimats ir pārāk skarbs, taču, izvēloties piemērotu šķirni, vispirms jums jāpievērš uzmanība tā pielāgošanai smagām aukstām vai pavasara salām.

Neskatoties uz to, ka lielākoties dažādu plūmju šķirnēm ir līdzīgi trūkumi, ir arī gandrīz ideālas šķirnes.

Vidēji vienā vasaras mēnesī nokrišņu daudzums ir aptuveni 75 mm, izņemot periodus, kad iestājas smags sausums. Sniega sega šeit novērojama no oktobra beigām līdz aprīļa vidum (bija gadījumi, kad sniegs pazuda jau martā). Ziemā no sniega veidojas apmēram 20-25 cm augsts segums, šeit tieši puse dienu gadā spīd saule.

Kopumā mēs varam droši teikt, ka pašauglīga vai pašapputes plūme ir labāk piemērota Maskavas reģionam. Šādu šķirņu ir daudz, un ir daudz, no kā izvēlēties.

Kad piepilsētā zied plūme

Augs sāk ziedēt ne vēlāk kā aprīļa beigās. Dažas augļu koku šķirnes zied agrāk, citas daudz vēlāk.

Laiks ir atkarīgs ne tikai no šķirnes, tikpat svarīga loma ir laika apstākļiem konkrētajā gadā.

Optimāli ir izvēlēties tādas plūmes, kuru ziedēšana sākas jau maija vidū. Tas audzētājam garantē lielu ražu un aizsardzību pret stiprajām salnām.

Labāk izvēlēties šķirnes, kas zied maijā

Šķirnes, kas ir vispiemērotākās audzēšanai Maskavas reģionā

Neskatoties uz mēreno klimatu, reģions ir "slavens" ar atgriešanās salnām. Tāpēc dārznieka izvēlētajai šķirnei jābūt ziemcietīgai vai vienkārši izturīgai pret nelielām temperatūras izmaiņām.

Lai koki varētu attīstīties mierīgi un labi, jums jāapstājas pie zemiem vai vidējiem kokiem. Piemēram, Zarechnaya agrīnās šķirnes Maskavas reģiona lielaugļu plūme ir ideāla stādīšanai mazdārziņos. Speciālistam ir svarīgi iepriekš noteikt, ko viņš sagaida no konkrētā auga stādīšanas: lielu ražu vai pieticīgu, bet regulāru augļu.

Orjola sapnis

Diezgan zema notece, kuras augstums var sasniegt ne vairāk kā 2,5 metrus. Agri nes augļus un zied aprīlī. Augļi nogatavojas ar sulīgiem sarkanbrūniem kauliņiem. Mākslīgā apputeksnēšana nav nepieciešama.

Zarechnaya agri

Vidēja lieluma koks ar sulīgiem, dzintara, skābiem un saldiem augļiem. Sakarā ar to, ka šķirne pieder virsotnēm, ražu var novākt jūlija beigās. Ziemcietīga (virs vidējā). Nepieciešama papildu apputeksnēšana.

Zila dāvana

Tumša plūme, līdz 3 metriem augsta.Augusta vidū var ražot mazus zilganus kauliņus. Pašapputes.

Kolhoza renklode

Zema auguma augs, vidēji vēlu nogatavojies. Augļi koncentrējas gan uz zaru pušķiem, gan uz ikgadējiem izaugumiem. Nogatavojas mazi saldi dzelteni augļi.

Zils putns

Eksperti šai šķirnei piešķir 4,6 punktus organoleptisko īpašību un garšas ziņā. Zilas ovālas drupas apputeksnē kaukāziešu ungāri.

Ungāru Korņejevskaja

Violeti brūni augļi. Tas sāk ziedēt maija sākumā un nogatavojas līdz septembra sākumam, atkarībā no stādīšanas gada. Pārpilna produktivitāte.

Uzmanību! Epifitozos gados to aktīvāk ietekmē slimības, tādēļ tai nepieciešami obligāti profilaktiski pasākumi.

Sarkana bumba

Rūķu koks, kura maksimālais augstums ir 2,5 metri. Augļi ir lieli ar sarkanu ādu, kas ir nedaudz zilgana.

Renclaude Lea

Mazi dzeltenīgi zaļi augļi ar diezgan sulīgu mīkstumu. Vidēja izmēra koks ar ovālu apaļu vainagu. Augļus audzē tikai atsevišķi.

Vitebska vēlu

Panicled kronis, mazizmēra augs. Tumši sarkani augļi ar zili violetu nokrāsu. Ja plūme ir nogatavojusies, akmens ir viegli atdalāms no celulozes.

Svarīgs!Negaidiet ražu jau 2 gadus. Kaut kāda veida rezultātu būs iespējams iegūt tikai līdz 5. gadam. Ir nepieciešams kontrolēt sakņu kakla atrašanās vietu virs zemes.

Olu zila

Var nest augļus, nepiedaloties apputeksnētāju nogatavošanās procesā. Garš un aug apmēram 6 metrus garš. Augļi tiek novākti augusta vidū.

Koks nesīs tumši zilas olveida kauliņus.

Agri nogatavojas sarkans

Šīs šķirnes apraksts jāsāk ar pieminēšanu, ka augs nogatavojas tikai līdz septembrim. Tā rezultātā dārznieks iegūst aveņu-purpura augļus. Pašauglības nav.

Anna Špete

Populārākais plūmju veids. Zaļā Renklode apputeksnēts, tas ir pilnīgi nepretenciozs jebkuriem augšanas apstākļiem. Violeti augļi ar saldu garšu.

Agra komēta

Ķiršu plūme ar lielām ogām. Burgundija ar rozā sulīgu mīkstumu. Ziemcietīga un auglīga.

Jahontova

Ātri augošs un enerģisks koks, kas ir ideāli piemērots Maskavas klimatam. Apaļie augļi nogatavojas līdz augusta sākumam (iespējams novākt arī agrāk).

Prezidents

Ražo lielas violetas ogas. Eksperti šī augļa garšu novērtē ar 4,6 punktiem.

Zelta bumba

Pieder Rosaceae ģimenei. Zeltaini dzelteni augļi ar apelsīnu mīkstumu un kauliem, kas var viegli atdalīties no mīkstuma. Augsta garša. Gatavošanās periods - jūlija beigas - augusta sākums.

Smoļinka

Vidēja nogatavošanās mājās gatavota plūme. Divziedu ziedkopās tiek iegūti tumši violeti augļi ar saldu garšu un bez papildu vēzieniem.

Dzeltens medus

Vieglas ogas un neaizmirstamas garšas īpašības. Šķirne nogatavojas jūlija beigās, dažreiz jūnija beigās. Augļus izmanto cepšanai, tos labi panes saldētavās.

Volgas skaistums

Tumši zilas krāsas drupas. Apputeksnē Skorospelkojs.

Sākot

Agrīns vidēja lieluma augs. Nogatavojušies augļi nenokrīt. Labi pretojas dažāda veida slimībām.

Kantemirovka

Zilas ogas. Ziedēšanas periods ir maija 2. dekāde, nogatavojoties tuvāk augusta sākumam. Iespējamās slimības: rūsa, smērēšanās un miltrasa.

Crooman

Augļu degustācijas rezultāts - 4,3 punkti no 5. Tumši sarkanās ogas. Vidēja izmēra koks ar apaļu vainagu.

Sukhanovskaja

Kompakts vainags ar vidēju lapainību. Nobrieduši gaiši zaļas krāsas augļi. Tas zied no aprīļa beigām līdz 15. maijam un nes augļus līdz 20. augustam.

Bolkhovčanka

Vidējs spars. Olu formas bordo-zaļie augļi. Pašauglīga šķirne ar augstu salizturību.

Pamatojoties uz iepriekš minēto informāciju, labākās plūmju šķirnes Maskavas reģionam ir ļoti dažādas, un dārzniekiem ir plaša izvēle.

Papildus iepriekš minētajām plūmju šķirnēm ir arī hibrīdi, kas dārzniekiem maksā nedaudz dārgāk nekā parastie un retāk dod augļus, bet ir izturīgāki pret salu un slimībām.

Plūmju hibrīdi ir izturīgāki pret nelabvēlīgiem augšanas apstākļiem

Cik gadus plūme nes augļus Maskavas apgabalā

Gadījumā, ja speciālists ievēro visus koku audzēšanas nosacījumus, plūme sāk dot augļus 3-4 gadu vecumā. Atkarībā no platības, kurā audzē šo augu, tas var nest augļus vairāk nekā 20 gadus.

Kā stādīt un audzēt plūmes priekšpilsētā

Plūmju stādīšana un kopšana Maskavas reģionā paredz vairāku noteikumu ievērošanu. Galvenie no tiem ir:

  • Labākais laiks plūmju koku stādīšanai, bez šaubām, ir pavasaris.
  • Nosēšanās tiek veikta aprīļa sākumā, tās pirmajās dienās.
  • Izvēloties labu pusi, augs tiek stādīts tuvāk dienvidu un smilšmāla augsnēm. Stādam jābūt stiprām, dziļām saknēm.
  • Stādīšanas bedre jāveic rudenī, lai vietai būtu laiks sagatavoties.

Turpmāka aprūpe nav pārāk grūta: regulāri laistiet, atlaidiet, izsmidziniet. Rudenī noteikti noņemiet kritušos augļus un lapotnes no vietas un pārklājiet stumbru no kaitēkļiem.

Plūmju kokiem jābūt izturīgiem pret ārkārtēju aukstumu, ieskaitot sasalušās ziemas un negaidītas pavasara salnas.

Ieteikumi plūmju kopšanai Maskavas reģionā

Ar normālu nokrišņu daudzumu koks jālaista vismaz reizi mēnesī. Līdz ar pavasara atnākšanu augsne jābaro ar slāpekļa mēslojumu. Lai plūme attīstītos mierīgi, to periodiski apgriež. Atzarošana jāveic pirms pumpurēšanās.

Piezīme!Sanitārā stādu atzarošana tiek veikta, lai nākotnē aizsargātu augļus no dažādām slimībām.

Ir desmitiem vai pat simtiem šķirņu ar nepieciešamajām īpašībām. Maskavas reģiona dārznieki var detalizētāk izpētīt to īpašības un uz vietas iestādīt pāris šķirnes, lai iegūtu garšīgu un veselīgu ražu.

viesis
0 komentārus

Telpaugi

Dārzs