Kā iekštelpu efeja vai dzīvžogs atveido

Parastā efeja ir kērlinga augs, kas sastopams gandrīz katrā dārzā un dārzeņu dārzā. Daudzas viduslaiku pilis un mājas ir saistītas ar šo nepretenciozo augu. Viņš var mainīt ainavu līdz nepazīšanai. Mūžzaļās efejas biezumi piešķir ļoti noslēpumainu izskatu žogiem, kokiem un grotiem. Pēc fizikālajām un organoleptiskajām īpašībām tas ļoti atgādina ciklamenus (efejas formas ziedu).

Kas ir šis augs

Pasaules vēsturē ar šo augu ir saistītas daudzas leģendas un mīti. Leģenda par Deoni vēsta, ka viņu kā zīdaini no drošas nāves pasargāja pēkšņi parādījušās efejas biezokņi. Pierādījums tam ir tas, ka viņš, būdams vīna darīšanas dievs, rotājās ar šī skaistā auga lapām un dzinumiem.

Kā tas izskatās

Vaska efeja (hoya) ir sastopama dabā. Tas ir ļoti līdzīgs lianai, un nosaukums "vasks" ir saistīts ar lapu īpašo spīdumu. Hoja efeja ir ļoti izplatīta dārznieku amatieru vidū, kā arī savvaļā ar mērenu klimatu.

Jūsu zināšanai! Ēģiptes, kristiešu un semītu kultūrās efeja, kas piestiprināta pie atbalsta, nozīmēja uzticību un nemirstību.

Tātad, iepazīstoties ar efeju, jūs varat pāriet uz tās pavairošanas metodēm.

Kā ievas atveido

Ir divi veidi, kā pavairot efeju jeb hederu, kā to sauc arī:

Spraudeņi

Šis reprodukcijas veids ir diezgan praktisks, jo, pēc botāniķu domām, tas garantē gandrīz 100% rezultātu.

Lai to izdarītu, jums jāveic vairākas procedūras:

 • Nogrieziet spraudeņus, iestādiet sagatavotā podā ar augsni. Īpaša uzmanība jāpievērš zemes kvalitātei. Tam jābūt drupinātam, bez gruvešiem un akmeņiem.
 • Tālāk jums ir jāsagatavo augsne atsevišķā traukā. Jums tas būs vajadzīgs vēlāk. Tas jātīra no gruvešiem, piemaisījumiem, kā arī jāpadara vaļīgs un nav sauss. Saskaņā ar daudzu vasaras iedzīvotāju ieteikumiem, labākā efejas augsne ir lapkoku augsne ar smiltīm.

Piezīme! Pirmais transplantācijas nosacījums ir sakņu klātbūtne uz spraudeņiem. Tas ļaus augam ātri pierast pie jaunās augsnes.

Pēc visa iepriekš minētā izdarīšanas spraudeņiem vajadzētu sakņoties. Pareiza kopšana un savlaicīga augsnes laistīšana ir arī ļoti svarīga. Ivy pavairošana ar spraudeņiem ir izplatīta gan pieredzējušu dārznieku, gan iesācēju amatieru vidū.

Hideru pavairošana ar spraudeņiem

Dzinumi vai tas, kā no dzinuma audzēt efejas

Šāda veida audzēšana prasa nedaudz vairāk pūļu. Pastāv iespēja, ka šī transplantācijas metode netiks vainagota panākumiem, jo ​​tam būs nepieciešama neliela pieredze un veiklība. Kā to izdarīt pareizi:

 1. Pārstādīšanai jums būs nepieciešams dzinums, kura stumbrā ir apmēram 10 lapas.
 2. Sagatavotajās smiltīs ir nepieciešams rūpīgi iespiest dzinumu, lai uz virsmas būtu redzamas tikai lapas, un pati dzinums nonāk pazemē.
 3. Pēc 10 dienām saknēm jāiet no pumpuriem no lapām, kas atrodas pazemē.
 4. Jāuzrāda dzinums no zemes un jāizgriež tā, lai katram no spraudeņiem būtu lapa un sakne.
 5. Turpmāka stādīšana notiek tāpat kā ar spraudeņiem.

Izteikti dzinumi uz kāta

Slāņi

Trešā metode ir tikpat praktiska un ērta kā pirmā. To sauc par slāņošanu. Lai to izdarītu, rīkojieties šādi:

 1. Izvēlieties garākos dzinumus.
 2. Katram veiciet apmēram trīs griezumus. Pēc tam piestipriniet to pie zemes ar īpašiem botāniskiem drēbju sprādzēm (šo procesu sauc par sakņošanu).
 3. Dienas laikā pie izcirtņiem vajadzētu parādīties saknēm. Pēc tam jums vajadzētu rūpīgi atdalīt spraudeņus viens no otra un droši pārstādīt dažādās vietās.

Kā sakņot slāņus

Kā izplatīt efejas telpās

Ivy ir laika apstākļiem izturīgs āra augs. Viņam ir daudz brāļu. Viena no tām ir ievu iekštelpās. Augs visos parametros un izmēros ir identisks parastajai efejai. Sazarots kāts ar daudzām lapām rotās palodzi, viegli pārvērsīs balkonu džungļos.

Iekštelpu efeja: vai es varu to turēt mājās?

Jautājums ir pretrunīgs. Ir ļoti svarīgi veltīt daudz laika lapu laistīšanai, pārstādīšanai un apgriešanai. Tad jūs varat droši ievietot podos un novietot uz palodzēm. Audzēšanas metodes ir tādas pašas kā ielu skatā.

Vai ir iespējams iegādāties efejas sēklas

Botāniskajos veikalos ir atrodams liels skaits efejas šķirņu. Nepretenciozās formas, ko iegūst šis graciozais augs, var izmantot sienu, žogu, kā arī jumtu un koku dekorēšanai.

Piezīme! Visizplatītākās ir: Baltijas, graciozs, ziemas, miniatūras utt.

Starp sugām ir arī fizisko īpašību atšķirības. Tas ir, šī vai tā ivy šķirne vairāk mīl foršu un otrādi. Daži labāk attīstās vēsos gadalaikos, citi - siltajos. Turklāt noteiktam tipam ir noteikta lapu forma: noapaļota, smaila un arī ovāla.

Kā pārstādīt efejas

Augs tiek pārstādīts vairākos gadījumos:

 • ja saknes, kas izlec no katla, kļūst pamanāmas;
 • ja izaugsme un attīstība ir apstājusies.

Turklāt, nepievēršot uzmanību visiem šiem faktoriem, ir iespējams katru gadu pārstādīt jaunus dzinumus. Daudzgadīgajiem dzinumiem pietiek tikai nomainīt augsnes augšējo slāni katlā uz svaigi sagatavotu.

Piezīme! Aptuvenajam sastāvam jābūt šādam: lapu, kūdras, purvainu veidu zemes kopā ar smiltīm vienādās proporcijās.

Vispopulārākais zieda stādīšanas laiks ir pavasaris, proti, marts-aprīlis. Tas ir ļoti svarīgi, jo ievu pareiza stādīšana potā nebūt nav viegla. Tvertnes izmēram jābūt apmēram par pāris centimetriem lielākam nekā iepriekš izmantotajam. Tad sakņu augsnē ir nepieciešams ielej bagātīgu daudzumu ūdens, lai izveidotos vienreizējs. Pēc tam uzmanīgi satveriet kātu un ievelciet to jaunā katlā. Pārkaisa ar jaunu zemi, malās atstājot nedaudz vietas ūdens novadīšanai. Pēdējais solis ir augu laistīšana un lapu un kāta izsmidzināšana.

Svarīgs! Vislabāk ir tikko pārstādītu ziedu turēt prom no melnrakstiem, kā arī paslēpties no tiešiem saules stariem.

Aprūpes funkcijas

Dārzniekam ir liela veiksme turēt ievas savā dārzā. Tāpat kā ģerānijai, arī šim augam nav nepieciešama īpaša piesardzība.

Ivy viegli pielāgojas pavasara un rudens laika apstākļiem. Iztur no 7 ° C līdz 14 ° C. Vasarā tas prasa vairāk laistīšanas nekā pavasarī vai rudenī. Karstā laikā biežāk vajadzētu izsmidzināt efejas krūmus. Dzinumu un spraudeņu dzīves ilgumam stublāju galus vajadzētu pastāvīgi saspiest pie zemes. Tas nodrošinās jaunu dzinumu augšanu.

Piezīme! Zirnekļa ērces, kā arī mēroga kukainis ir tiešie efejas ienaidnieki.

Ivy pēc podniecības

Mulčēšana un augsnes kopšana

Īpašas nepieciešamības gadījumā ievu audzēšanai tiek izmantoti mēslošanas līdzekļi: gan organiski, gan minerāli. Mulčēšana tiek izmantota, lai saglabātu efejas veselību un zemi zem tās. Lai to izdarītu, to pievieno pa pilienam un pēc tam pārklāj ar kompostu, kā arī humusu no lapām un zāģu skaidām.

Pareiza laistīšana

Pareiza laistīšana un savlaicīga zemes apūdeņošana ir ļoti svarīga jebkuram augam, ieskaitot efejas. Tas ir īpaši nepieciešams karstā, kā arī sausā sezonā. Ir vairāki laistīšanas veidi:

 • lietus (dabīgs), bet vasarā tas nav regulāri;
 • virsma (normāla no šļūtenes);
 • pilēšana (izsmidzināšana ar izsmidzināšanas pudeli).

Piezīme! Visi apūdeņošanas veidi ir tieši atkarīgi no dabiskajām īpašībām, kā arī no pieejamajām apūdeņošanas iekārtām.

Atzarošana

Procedūra, kas pozitīvi ietekmē auga augšanu un attīstību. Ivy atzarošana jāveic vasarā un rudenī. Procedūra tiek veikta ar parastām dārza šķērēm. Visas žāvētās lapas tiek nogrieztas, kā arī pārpalikumi, kas izliekas dažādos virzienos un kuriem nav īpaši patīkams izskats.

Ivy atzarošana tiek veikta ne tikai izskata dēļ, bet arī stublāju atjaunošanai. Tādējādi augs ir piesātināts ar skābekli, kas veicina turpmāku veiksmīgu augšanu. Kad ievas ir pareizi apgrieztas, dārza zona izskatīsies ļoti kārtīga un kārtīga. Prieks stādīt un pavairot ielu ievu!

Pareiza lapu atzarošana

Lai gan dabā bieži sastopama efeja, ne visi var par to pienācīgi rūpēties. Šī apbrīnojamā auga īpašniekam rūpīgi jāuzrauga laistīšana, pārmērīga augšana un augsne, un tad augi viņiem pateiksies ar skaisto zarojošo izskatu.

viesis
0 komentārus

Telpaugi

Dārzs