Viola ampelous vai pansies - aug un kopšana

Ir daudzi iemesli, kāpēc ampelozā alts pēdējos gados ir kļuvis ļoti populārs. Pirmkārt, tas ir tā spilgtais neparastais izskats, kas spēj iepriecināt jebkuru skaistuma pazinēju. Turklāt ir ļoti vienkārši rūpēties par šo augu, tas ir diezgan nepretenciozs un piemērots iesācējiem floristiem, kā arī cilvēkiem, kuri ir aizņemti ar darbu, bet kuri vēlas piešķirt savam balkonam / verandai / vasarnīcai vairāk spilgtuma un skaistuma .

Viola ampeloza vai ragaina (pansijas)

Ragainais alts (ampelozs) visbiežāk ir viengadīgs augs. Dažos gadījumos tā saglabā savu dzīvotspēju otrajā gadā. Augu atšķirīgās iezīmes ir:

 • sfērisks krūms;
 • dzinumi no 40 līdz 60 cm;
 • ziedi ar diametru 4 cm (viss ir atkarīgs no konkrētās šķirnes);

Viola ampelous vai pansies - audzēšana un kopšana

 • mazs augstums - apmēram 20 cm;
 • šauras olveida vai ovālas lapas;
 • ilgs ziedēšanas periods - no pavasara beigām līdz sala sākumam;
 • spilgta krāsa. Tas var būt gan vienkāršs, gan dažādu krāsu.

Šo augu var atrast gandrīz katrā dārza gabalā, to mīl visi dārznieki.

Ampel alts puķu podā

Ampel pansies ir taisna, stabila forma tikai sākotnējā attīstības stadijā, pēc tam, kad to kātiņi sāk krist. Tāpēc labākais stādīšanas variants ir audzēšana podos vai dekoratīvos grozos. Par to rūpēties nav grūti, podus var izkārt uz ielas tūlīt pēc pavasara salnu draudu pārņemšanas.

Jūsu zināšanai! Šādā veidā ampelviola audzēšanai ir daudz šķirņu.

Ampelozās altas šķirnes

Līdz šim ir audzētas daudzas ampelozās altas šķirnes. To audzēšana nav grūta un pat patīkama. Ziedu izmērs, to dažādās krāsas, neaprakstāms aromāts, diezgan plati krūmi - tas viss ļaus uz visas vasaras uz balkona izveidot īstu siltumnīcu.

Cool Wave Mix Impruvd

Šī šķirne tiek uzskatīta par vispopulārāko citu iemeslu dēļ, pateicoties izturībai pret temperatūras izmaiņām, spilgtumam un krāsu daudzveidībai, krāšņumam un nepretenciozitātei.

Cool Wave Mix Impruvd funkcijas:

 • augstums 15-20 cm, dzinumu garums līdz 60 cm;
 • zieda diametrs - 5 cm;
 • spilgtas, interesantas, ļoti dekoratīvas krāsas;
 • intensīva ziedēšana ilgstošā laika periodā;
 • augsta tolerance pret nelabvēlīgiem dabas apstākļiem.

Šis augs ideāli iekļausies balkonu, atvērtu verandu, iekšpagalmu interjerā un rotās jebkuru ziedu slaidu. Tas vienmēr zied ar bagātīgu lielu ūdenskritumu, kuram nav iespējams nepievērst uzmanību.

Svarīgs! Šo sugu var izmantot arī kā augsnes seguma augu.

Viola ampelous Cool Wave Mix Impruvd

Old Spice Mix

Interesanta ampelozās altas šķirne, kurai pirms skaistuma un aromāta nevar pretoties ne viens vien skaistuma cienītājs. Viola Spice īpašības:

 • kompaktums. Šauri krūmi, kuru diametrs sasniedz 30 cm;
 • gari dzinumi ar dažādu krāsu ziediem;
 • katram ziedam maisījumā ir atsevišķs, neaprakstāms aromāts;
 • ziedi ir ēdami. Tos var izmantot salātu vai desertu dekorēšanai. Mūsdienās šādas rotas ir ļoti populāras.

Neuzstādiet šo šķirni pārāk saulainā vietā. Zem vasaras saules dedzinošajiem stariem auga ziedi kļūst mazi. Labāk nodrošināt viņiem daļēju nokrāsu.

Viola ampelous Old Spice Mix

Hederacea ampelous

Vijolas hederacea ampelous dzimtene ir Austrālija. Diezgan ātri šī šķirne izplatījās visā ASV, Eiropā un Krievijā. Tā nav vispopulārākā šķirne, bet ir piemērota tiem, kam nepatīk spilgtas, provokatīvas krāsas.

Auga ziedi nav lieli, diametrs ir aptuveni 4 cm, visbiežāk tiem ir maiga lavandas krāsa. Tas izceļas ar lielām, koši zaļām (ārpusē) lapām. Hederaceja ir nepretencioza, to var stādīt uz ielas pēc sala draudu pārvarēšanas.

Hederaceja

Pieaug ampelozā alts

Ampelozo pansiju audzēšanai nav nepieciešams daudz, taču jums jāpievērš uzmanība dažiem parametriem, kas veicinās veiksmīgu rezultātu:

 • stādīšanai jāizvēlas mālaina irdenā augsne ar neitrālu skābuma līmeni;
 • regulāri jāveic laistīšana, taču nevajadzētu pieļaut ūdens stagnāciju katla pannā;
 • lai audzētu skaistu augu mājās, jums vajadzētu izvēlēties loga austrumu vai rietumu pusi;
 • pansijām nepatīk neviens mēslojums, tāpēc šo rūpes brīdi var droši izlaist.

Svarīgs! Slēgtie balkoni vai lodžijas šīm krāsām nav absolūti piemērotas. Priekšnosacījums viņiem ir brīvā telpa un svaigs gaiss.

Audzēšana no sēklām

Audzēšana no sēklām ir vienīgais veids, kā sagatavot šo ziedu attīstībai Krievijas klimatā. Sēklas stādiem tiek stādītas februāra beigās - marta sākumā. Īpašas kastes kļūs par pamatu stādiem, derēs arī plastmasas kausi vai burciņas jogurta.

Piezīme! Pirms sēklu sēšanas ir nepieciešams augsnē ieziest minerālmēslus un kārtīgi atbrīvot.

Kā stādīt sēklas:

 1. Samitriniet augsni. Ik pēc 2 cm izveidojiet tajā 5 mm padziļinājumus. Ielieciet sēklas tur.
 2. Apkaisa ar augsnes slāni, pārklāj ar foliju vai stiklu. Ielieciet siltā vietā.
 3. Katru dienu no rīta un vakarā 10 min. paceliet filmu, lai vēdinātu zemi.
 4. Kad parādās pirmās divas lapas, veiciet pirmo barošanu ar minerālmēsliem. Pēc tam veiciet šo procedūru reizi mēnesī.
 5. Mēnesi pēc dzinumu parādīšanās jaunie augi jānodala atsevišķos mazos traukos.
 6. Lai stādi parādītos agrāk, varat izmantot īpašas dienasgaismas spuldzes. Optimālais dienas garums ir 14 stundas.

Svarīgs! Lai nodrošinātu bagātīgu ziedēšanu vasarā, ir nepieciešama pienācīga stādu kopšana, sākot ar to parādīšanās pirmajām dienām.

Ampelozās altas sēklu dīgtspēja

Laistīšanas režīms

Viola ampelous nepieļauj pilnīgu augsnes žāvēšanu, to regulāri jālaista. Ir nepieciešams to laistīt, jo augsnes augšējais slānis izžūst. Augsnei katlā vienmēr jābūt mitrai, bet bez pārmērībām. Jums nevajadzētu pārvērst podus ar augu par purva analogu ar mitruma pārpalikumu, auga saknes sāks puvi, un tas var nomirt.

Top dressing

Augšanas un attīstības periodā jāveic intensīva auga mēslošana ar minerālmēsliem. Ziedēšanas periodā ir pietiekami veikt pareizu laistīšanu un pārliecināties, ka augs ilgu laiku nav pakļauts tiešiem saules stariem. Bet ir vēl viena versija, ka augam nepieciešama iknedēļas barošana. Tas viss ir atkarīgs no izvēlētās šķirnes individuālajām īpašībām, kā arī no audzēšanas reģiona un klimatiskajiem apstākļiem.

Jebkurā gadījumā, ja ziediem kaut kā trūkst, tas no tiem uzreiz būs redzams: lapas kļūs letarģiskākas, un pumpuri būs mazāki. Tas ir tas, pēc kā jums vajadzētu vadīties.

Svarīgs! Lielākā daļa ekspertu ir vienisprātis, ka augu ziedēšanas periodā ir vērts barot ne vairāk kā 1 reizi mēnesī.

Stādīšana podos

Vijolas audzēšana mājās nozīmē to stādīt puķu podos, podos, pītos grozos, balkona kastēs. Neatkarīgi no tā, kurā konteinerā tiek stādīts, tam jābūt aprīkotam ar drenāžas atverēm, kas palīdzēs izvairīties no stagnējoša mitruma.

Sākumā tvertnes apakšpusē, kurā augs pansijas, ielej drenāžas materiāla slāni. Tas ir ļoti svarīgi, jo auga saknes var pūt. Minimālais drenāžas seguma biezums ir 3 cm, virsū ielej piemērotu augsni. Viola stādi jāatdala viens no otra vismaz 10-15 cm, savukārt katram atsevišķam krūmam jāpiešķir 1-2 litri augsnes.

Viola ampelous puķu podos

Pieaugušo augu kopšana

Pieaugušajiem pansijiem nav nepieciešama pārmērīga kopšana. Laistīšanai un apgaismojumam jābūt galvenajiem komponentiem. Ir arī svarīgi nodrošināt, lai augs neslimotu. Visizplatītākās slimības ir:

 • miltrasa;
 • smērēšanās;
 • pelēkā puve.

Ja tiek konstatētas kādas no šīm slimībām pazīmes, tas nekavējoties jānoņem, lai pārējie neinficētos. Profilakses nolūkos jūs varat periodiski izsmidzināt ar sodas un veļas ziepju maisījumu vai apkaisa ar koka pelniem.

Svarīgs! Lai ziediem piešķirtu vēlamo formu un lielāku krāšņumu, kātiņus var saspiest. Tas jādara, pirms parādās pirmie ziedi.

Apgaismojums

Šis punkts augiem ir tikpat svarīgs kā laistīšana. Viola ampelnaya ir gaismu mīlošs augs, kas tomēr nepieļauj ilgstošu spilgtu saules staru iedarbību. Viņai ir nepieciešama gaiša daļēja nokrāsa. Labs variants būtu tāds, kurā pansijas audzē zem neliela nojumes vai nojumes.

Jūsu zināšanai! Apgaismojuma trūkuma gadījumā ziedi būs mazi un spilgti, salīdzinot ar tiem, kas iestādīti labi apgaismotās vietās.

Laistīšana un mēslošana

Augu laistīšana un barošana jāveic uzmanīgi, neizlejot lielu daudzumu šķidruma vienā vietā. Ir vērts sākt no kuģa malas, kurā augs aug, un pamazām virzīties uz vidu. Barošanai ir piemēroti tikai minerālmēsli, organiskie mēslojumi ir kategoriski kontrindicēti. Vislabāk ir izmantot gatavus ziedošu augu maisījumus, kas pieejami dārzkopības un ziedu veikalos. Labāk ir veikt šīs procedūras vakarā, kad nav riska, ka saule var izdedzināt zemi vai lapas, uz kurām nejauši nokrīt virskārta.

Viola ampelnaya ir viens no skaistākajiem augiem, ko var audzēt gan vasarnīcā, gan uz balkona. Daudzo šķirņu dēļ tas ir piemērots jebkuram audzētājam. Kādam patiks koši, lieli ziedi, savukārt kādam tuvākas smalkas, gandrīz pērļu krāsas krāsas. Katrs atradīs savu dažādību, tuvu viņam.

viesis
0 komentārus

Telpaugi

Dārzs