Ampel verbena - audzēšana podā, stādīšana un kopšana

Pateicoties skaistumam un nepretenciozitātei, ampel verbena bieži tiek izmantota balkonu, logu un terases labiekārtošanā. Ikviens var tikt galā ar šī auga audzēšanu. Lai bagātīgi un ilgi ziedētu, jums jāzina pamatnoteikumi par to rūpēties.

Rūpes par ampelozo verbenu

Verbena turēšanas apstākļos nav prasīga un tiek uzskatīta par nepretenciozu augu. Lai to audzētu, jums ir nepieciešams:

 • Saulaina vieta. Iztur gaišu daļēju nokrāsu.
 • Neitrāla vai viegli sārmaina augsne ar labu aerāciju (pievienojot rupjas smiltis vai vermikulītu)
 • Mērena laistīšana (lai ūdens neuzkrājas).
 • Sezonas sākumā ir aktuāla virskārta ar slāpekļa mēslojumu, jaunajā periodā - fosfora-kālija mēslojumi (veikalos tiek pārdoti gatavie mēslošanas līdzekļi ziedaugiem).
 • Pēc stādīšanas telpa ap augu tiek mulčēta. Šim nolūkam viņi izmanto puvušas pagājušā gada zāģu skaidas vai nopļauto zāli. Zālē tiek pārbaudītas sēklas, lai nezāles neievestu puķu dārzā.

Verbena ampelous

Svarīgs!Izbalējušās ziedkopas tiek nogrieztas bagātīgai un ilgstošai ziedēšanai.

Kā rūpēties par verbenu pēc ziedēšanas

Verbena ampelous, kuras audzēšana ir iespējama kā viengadīga, pēc ziedēšanas tiek izsakņota.

Ja ir vēlme atstāt augu ziemai mājās, tad tas tiek pārstādīts podos. Dzinumi tiek apgriezti līdz 2/3 no to garuma. Telpai jābūt gaišai un vēsai - līdz 15 ° C. Top dressing tiek samazināts līdz divreiz mēnesī. Mēslošanas līdzekļiem vajadzētu saturēt vairāk kālija un fosfora nekā slāpeklim. Laistīšana ir samazināta. Šie nosacījumi saglabāsies līdz februāra beigām.

Ampelozās verbenas stādīšana

Šo augu izmanto gan puķu dobēs, gan traukos vai podos. Šajā gadījumā tiek ņemts vērā stādīšanas blīvums un ampelozās verbenas satura faktori.

Stādīšana podos

Verbena ampelous stāda podos pēc visām pavasara salnām - maija beigās un jūnija sākumā. Katram augam jābūt 1,5 - 2 litriem augsnes. Tas ir, 5 litru stādītājā tiek stādīti 2-3 verbūras, 7 litru stādītājā - 4 stādi, 10 litru - 6-8 augi. Ziedus ieteicams novietot 25 - 30 cm attālumā viens no otra.

Podu dibenā ir izlikts drenāžas slānis, kura biezums ir 2 - 3 cm, stādus labāk stādīt ar zemes gabalu, lai netraucētu saknes un lai tie visātrāk pielāgotos.

Augu stādīšanas iezīmes atklātā zemē

Vēlams ampelu verbenu stādīt grupā. Kad tas būs pieaudzis un aizpildīs atstarpes starp augiem, nezālēm vairs nebūs vietas. Intervāls starp stādījumiem ir 30-35 cm, aptuveni 40 paraugi uz 1 m2. Lielākam blīvumam tiek izmantoti 50 augi uz 1 m2.

Stāds verbena ampelous

Pašdarinātas verbenas stāda puķu dārzā tāpat kā puķu podā. Tas ir, kad visas sals ir pagājis. Un labāk ir pārstādīt, pārkraujot, lai saknes mazāk traumētu. Pirms stādīšanas izrakto bedri rūpīgi izlej ar ūdeni. Šis augs labi nezied aukstā lietainā laikā. Tādēļ viņi dod priekšroku verbūras audzēšanai podos, dekorējot balkonus un terases.

Pavairošana

Veic ar spraudeņiem vai sējot sēklas. Katrai metodei ir savas priekšrocības.

Ampelozās verbenas spraudeņi

Visbiežāk šķirnes augi tiek pavairoti šādā veidā, lai bērni pilnībā pārmantotu mātes īpašības. Ir vervainas veģetatīvās šķirnes. Viņi pavairo tikai ar sakņu dalīšanu vai spraudeņiem. Ziedi, kas iegūti no sēklām, ne vienmēr saglabā savas šķirnes īpašības. Un arī augi no spraudeņiem zied ātrāk.

Lai pavairotu ar spraudeņiem, tiek izvēlēts pieaudzis, veselīgs augs. Procedūra tiek veikta ziemas beigās - agrā pavasarī. Šajā laikā dienasgaismas stundas jau ievērojami pagarinās.

Posmi:

 1. Zemes sagatavošana stādīšanai. Izmantojiet vieglas, barojošas augsnes. Labākai aerācijai varat pievienot vermikulītu, upes smiltis vai kokosriekstu pārslas.
 2. Ar asu skuvekli sagriež zaļu, apikālu, apmēram 6 cm garu dzinumu ar 4-6 lapām. Ja uz roktura ir ziedkopa, tad tā tiek noņemta. Pretējā gadījumā tas atņems spēku ziedēšanai.
 3. Apakšējās lapas ieteicams arī noņemt.
 4. Starp griezumu un apakšējo starpnozari jābūt 1-2 cm atstarpei.
 5. Lai labāk saknes veidotos, petiole iemērc ūdenī un pēc tam heteroauxin.
 6. Ar sērkociņu izveidojis nelielu bedrīti, tur novieto kātiņu. To vajadzētu aprakt apakšējā starpposmā.
 7. Pārklājiet katla augšdaļu ar polietilēnu, stiklu vai no plastmasas pudeles nogrieztu augšdaļu. Tvertne katru dienu jāvēdina 30 minūtes dienā. Un augsnei jābūt mitrai.
 8. Augi tiek turēti daļējā ēnā. Jaunām lapām vajadzētu parādīties 2-3 nedēļu laikā. Tātad verbena ir iesakņojusies.

Uzmanību!Augsne ir jādezinficē. Karsējot, izlejot verdošu ūdeni vai kālija permanganātu.

Sēklu savākšana

Lai iegūtu savas sēklas no verbenas, jums jāgaida, līdz bumbuļi uz augiem nobriest un kļūst tumšāki. Pēc tam augļi tiek novākti un novietoti uz auduma vai avīzes sēklu žāvēšanai. Dažreiz tie ir vienmērīgi sajaukti. Žāvētās bumbiņas tiek atvērtas un no tām izlietas sēklas, kuras līdz sēšanai tiek uzglabātas auduma vai papīra maisiņos.

Ampeļu verbenas sēklu kolekcija no augļiem

Papildus informācija! Augi, kas audzēti no sēklām, var nebūt līdzīgi vecākiem, it īpaši no hibrīdiem paraugiem. Piemēram, tiem var būt atšķirīga ziedu krāsa.

Verbenas sēklu sēšana un audzēšana

Sēt sēklas ieteicams februāra beigās - martā. Sēklas tiek izplatītas uz sagatavotās augsnes, atstājot atstarpes starp tām 3-4 cm. Virsū apkaisa ar nelielu daudzumu augsnes. Tvertne ir pārklāta ar stiklu vai foliju. Stādi parādās 2-3 nedēļu laikā 20 - 25 ° C temperatūrā. Kad sēklas izšķiļas, ir nepieciešams pazemināt temperatūru līdz 16 - 18 ° C. Stādi tiek stādīti 3 nedēļas pēc to parādīšanās.

Lai novērstu augu puvi, trauku katru dienu vēdina. Augsnei jābūt mitrai bez stāvoša ūdens. Komplekso mēslojumu ieteicams lietot katru nedēļu. Hibrīdās ampelozās verbenas šķirnēm nav nepieciešams saspiest, jo tām ir labi attīstīta sazarošana.

Pirms stādīšanas uz ielas vai balkona augi ir sacietējuši. Tam pakāpeniski tiek palielināts "pastaigu" ilgums brīvā dabā. Spēcīgā saulē ieteicams pārklāt ar divslāņu marli vai avīzi, lai augs nedeg.

Slimības un kaitēkļi

Ja augs ir veselīgs, tad tam ir laba imunitāte. Un pat tad, ja parādās kukaiņu kaitēkļi vai uzbrūk slimībām, zieds tiem pretojas un jūtas diezgan labi. Tomēr nepareizs saturs samazina auga sparu. Verbena ir pakļauta bieži sastopamām izplatītām slimībām:

 • stādu sakņu kakla puve, tautā saukta par "melno kāju";
 • pelēkā puve (pelējums);
 • miltrasa (baltas pulverveida sporas izplatās uz ziediem un lapām).

Svarīgs! Profilaksei un ārstēšanai tos ārstē ar fungicīdiem.

Notiek dzinumu baktēriju novītušana. Tas izpaužas kā hloroze un nekroze. Vēlākā posmā augs nomirst. Uz griezuma ir redzami vilkšanas pavedieni - eksudāts.

Šajā gadījumā palīdzēs baktericīds līdzeklis. Veikalos ir sistēmisks fungicīds un plaša spektra baktericīds.

Starp kukaiņiem visbiežāk sastopamie kaitēkļi ir: zirnekļa ērces, laputu, thrips.

 • Zirnekļa ērce ar lielu populāciju uz lapām veido zirnekļa tīklu. Tas ir īpaši pamanāms uz jauniem dzinumiem. Lapas aizmugurē ir redzami plankumi - ērču molālās ādas.
 • Laputīm ar spēcīgu uzkrāšanos ieziest dzinumus ar to lipīgo pienu. Tā rezultātā augs slikti attīstās un var nomirt.
 • Tripsi ēd augus, nosēžoties uz lapām un ziediem. Viņus pamana svītrainais lapu plankums.

Uz ielas to skaits nepalielinās lietus, putnu, vēja dēļ. Mājās šie kukaiņi plaukst. Augu no tiem var apstrādāt ar fitovermu. Tas ir bioloģisks produkts, kas nerada būtiskus draudus cilvēkiem un dzīvniekiem. Ar 10 dienu intervālu jāveic vismaz divas procedūras.

Tādējādi, ievērojot vienkāršas darbības, stādot un atstājot ampelozo verbenu, jūs varat izbaudīt tās ziedēšanu no vasaras sākuma līdz salam.

viesis
0 komentārus

Telpaugi

Dārzs