Kā pavairot ampelozo ģerāniju mājās

Geranium pavairošana ir īsta mini zinātne, kas ietver spēju strādāt ar zemi un rīkoties ar augiem. Ir divi zieda stādīšanas veidi - sēj sēklas vai sakņu spraudeņus. Vēl viena neaizstājama procedūra ir viena veida ģerāniju zaru saspiešana pie cita krūma. Augs ir nepretenciozs, un tā kopšana neņem daudz laika.

Pavairošana: ampelous geranium vai pelargonium

Lai palodze ziedētu trīs sezonas, jums rūpīgi jārūpējas par augu un pareizi jāstāda. Ja ir vēlme izplatīt dažāda veida pelargonijus (pelargoniju, kā to sauc arī), jums jāzina daži vienkārši noteikumi:

 • jūs varat izaudzēt stādu, izmantojot sēklas vai spraudeņus. Dod priekšroku efejas ģerānijas pavairošanai ar spraudeņiem pēc tāda paša principa kā ampelous;
 • augs mīl piesātinātu, nedaudz mālainu augsni no vairākiem komponentiem;
 • dārzā var stādīt dīgstus. Bet ir vērts stādīt spraudeņus zemē, ņemot vērā noteiktus aprūpes nosacījumus.

Unikāls zieds ar spilgtiem pumpuriem

Lai asni sakņotos, vēlams, lai būtu zināms zināšanu krājums un varētu strādāt ar zemi. Ir jāpārdomā katrs darbības solis. Jebkurš audzētājs var izvēlēties pats savu metodi attiecībā uz pelargonija pavairošanu.

Geranium audzēšanas metodes

Ivy geranium: kopšana un pavairošana

Lai augs normāli augtu un attīstītos, jums jāzina noteikti noteikumi. Ivy ģerāniju gandrīz vienmēr pieņem. Ir vairāki noslēpumi, kas palīdzēs pelargonijām neizžūt, nokrist lapas, lai telpaugs ziedētu un augtu. Rūpes par šāda veida augiem ir pilnīgi identiskas tām, kas atrodas dārza lauksaimniecības kultūrās.

Ivy ampel ģerāniju kopšanai, pavairošanai ir nepieciešams:

 • lai pelargonija efeja justos labi, jums jāsagatavo īpaša augsne. Šādiem komponentiem jābūt vienādās proporcijās: kūdra, smiltis, velēna un lapu zeme;
 • vasarā, pelargonijs jālaista 2 reizes dienā. Jums jālieto ūdens istabas temperatūrā. Zeme jāapstrādā ar aerosola pudeli;
 • periodiski jums jāapgriež zieda krūmi, noņemot apakšējos zarus. Jums vajadzētu iegūt mini koku ar bagātīgi ziedošu vainagu;
 • pirms ziemas ir nepieciešams apgriezt visus dzinumus, izņemot centrālo, uz kura atrodas ne vairāk kā 6 lapas.

Geranium stādu kopšana

Jūsu zināšanai! Galvenais nosacījums ir darbību biežums. Neaizmirstiet par laistīšanu, zaru apgriešanu, dažreiz augsnes mēslošanu. Rūpes par efejas pelargoniju nav grūti, ja ievērojat šos noteikumus.

Audzēšana no sēklām

Geranium izplatīšanās var notikt no sēklām. Stādāmā materiāla dīgšana normālos apstākļos notiek 1-2 nedēļu laikā. Lai stādi precīzi dīgtu un būtu stipri, jāņem vērā vairākas nianses:

 • izvēlieties augstas kvalitātes stādāmo materiālu. Katrai sēklai jābūt brūnai. Katram paraugam jābūt stingram un nedaudz iegarenam;
 • sēklu sagatavošana. Ja materiāls tiek iegādāts, tad ar to nebūs problēmu, jo sēklas jau ir pārstrādātas. Mājas kopijas jānoslīpē ar smilšpapīru, jāapstrādā ar īpašiem līdzekļiem un jāuzsūc ūdenī;
 • sagatavo irdenu augsni, kurai jābūt atbilstošam sastāvam. Labāk ir nopirkt gatavu lauksaimniecības veikalā;
 • uzņemt konteineru sēšanai. Jums jāizvēlas ne pārāk augsti puķu podi. Tas atvieglos auga sakņošanu;
 • kā notiek sēšana: apakšā ielieciet drenāžu, pārklājiet augsni un pēc tam sēklas 5 cm attālumā viena no otras, apkaisa tās ar 2 cm augsni un izsmidziniet no izsmidzināšanas pudeles. Pēc tam ielieciet puķu podu uz palodzes un pārklājiet ar stiklu.

Pelargoniju audzēšana no sēklām

Piezīme! Stādāmo materiālu labāk iegādāties specializētā veikalā. Pirkums maksās vairāk, bet kvalitāte būs 100%.

Pats audzēšanas process ir elementārs: samitriniet augsni atbilstoši vajadzībām, atveriet glāzi dažas minūtes dienā. Pēc pirmo dzinumu parādīšanās tiek veikta standarta aprūpe kā parastajiem stādiem.

Ampeļu ģerānijas pavairošana ar spraudeņiem mājās

Geranium var izplatīties arī, stādot spraudeņus. Šī opcija attiecas uz iesācējiem floristiem. Spraudeņus labāk sagriezt pavasarī. Šajā brīdī notiek ne tikai procesu atdalīšana, bet arī auga kultivēšana. Ja nav nepieciešams apgriezt liekos zarus, tad rudenī vai ziemā jūs varat saspiest spraudeņus.

Pirmkārt, jums ir pareizi jāsamazina zars, kas vēlāk kļūs par procesu. Ampelozā pelargonija sagriešana notiek saskaņā ar šādu algoritmu:

 1. Atlasiet zaru. Dzinumam jābūt 10-12 cm garam, un tajā jābūt vismaz 5 lapām.
 2. Tiek veikta griešana. Pēc sadalīšanas apstrādājiet griezumu ar īpašu instrumentu. Uzlieciet papīru, lai žāvētu zaru. Pietiekami 6 stundas.
 3. Sagatavojiet augsni, iepildot to traukā. Tvertnes apakšpusē pirms tam jau ir jāveido drenāža.
 4. Katru zaru izrok 1–1,5 cm dziļi, labi iezāģē zemi ap bagāžnieku.
 5. Samitriniet zemi ar aerosola pudeli.

Pavairošana ar spraudeņiem

Piezīme! Kātiņu nedrīkst ievietot ūdenī. Zars neļaus saknēm iet, bet vienkārši puvi.

Stāds iesakņosies 2-3 nedēļu laikā. Šajā laikā 1-2 lapas var kļūt dzeltenas un nokrist. Ja bagāžnieks sāk izžūt, tad augs saņem pārāk daudz mitruma.

Kā sakņot efejas pelargoniju

Daudziem dārzniekiem ir daudz jautājumu par to, kā sakņu efejas ģerāniju, nezaudējot asnus. Ir vairāki ieteikumi, kas ietaupīs augu no nāves:

 • lai asns ātrāk sakņotos, jums jāuzņem augsne ar augstu kūdras saturu. Dažreiz papildus tiek izmantotas kūdras tabletes;
 • jums nav nepieciešams pārāk daudz samitrināt augsni. Pietiek tikai ar augsnes un zieda daļas izsmidzināšanu. Bet tas jādara atkarībā no zemes virskārtas izžūšanas;
 • tiešā saules krāsa palīdz ziedam labi iesakņoties. Nav nepieciešamas siltumnīcas vai siltumnīcas. Geranium nav ļoti iecienījis radīt mākslīgu siltumu.

Kas jums jādara, lai sakņotu augu

Jūs varat pārbaudīt, kā efejas lapu pelargonijs ir iesakņojies 1 nedēļas laikā pēc stādīšanas. Pirmkārt, jums jāpievērš uzmanība filiāles stāvoklim, kas darbosies kā jauns asns.

Kā saspiest ampelu ģerāniju

Ja jums vajadzēja sagriezt noteikta veida ģerānijas krūmu, tad jūs nevarat izmest zarus, bet potēt citu krūmu. Jūs iegūstat augu, kas ziedēšanas laikā izdos dažādu krāsu un formu pumpurus. Rodas jautājums, vai ir nepieciešams saspiest efejas pelargoniju?

Jūs varat saspiest augu, un dažos gadījumos tas pat ir nepieciešams. Ja krūms ir spēcīgs un liels, bet ātri zaudē lapas un nez kāpēc nezied, tad procedūra var glābt situāciju. Lai veiktu, ir vērts izvēlēties tieši rudeni vai ziemu, lai zieds nezāģēšanas laikā nezaudētu daudz sulas.

Geranium satveršanas noteikumi

Ir nepieciešams nogriezt zaru un nedaudz nožūt, apstrādāt ar īpašu instrumentu.Tālāk jāizveido neliels iegriezums, kurā ievieto zaru, kas sagriezts asā leņķī. Pārvelciet vietu ar auduma līmlenti. Jūs saņemsiet augu mājas versijas ar oriģinālu ziedēšanu.

Kā iestādīt ampelveida ģerāniju puķu podā

Ļoti populārs dārza konteineru variants augu stādīšanai ir podi. Pelargonijus var stādīt arī šāda veida ierīcēs. Kešatmiņa ir izgatavota no īpašas cementa javas, izmantojot īpašu tehnoloģiju.

Svarīgs! Pastāvīga zieda audzēšana šādā traukā ir nevēlama. Jūs varat kādu laiku stādīt augu podos, bet ne vairāk.

Soli pa solim pelargoniju stādīšanai podos:

 1. Apakšā jābūt drenāžas atverēm. Augam īsti nepatīk mitrums, tāpēc, laistot, atlikušajam ūdenim pašiznīcinās, pretējā gadījumā sakne puvi un augs nomirs.
 2. Stādāmās mašīnas apakšā ir izlikts mazu oļu drenāžas slānis.
 3. Tvertnē ielej augsni, kas ir diezgan bagātināta ar kūdru un apstrādāta ar parazītu un kukaiņu līdzekļiem.
 4. Jūs varat stādīt kātiņu vai pilnībā izveidotu krūmu.
 5. Sakņu periodā un pārējā laikā jums vienkārši jāizsmidzina augsne. Laistīšana nav obligāta.

Geranium podos

Piezīme! Lai augs nepazustu, ieteicams stādītāju novietot saulē. Neparasta puķu poda cementa pamatne ilgu laiku var palikt mitra, tāpēc saulei vajadzētu labi sasildīt zemi, iztvaikot lieko mitrumu.

Lai palodze būtu ziedoša un "dzīva", jums vajadzētu izvēlēties ģerāniju kā telpaugu. Tieši viņa būs laba izvēle, ja vēlaties pastāvīgu ziedēšanu, bet nav laika rūpēties par puķu podiem. Pelargonijas ir viegli audzējamas un labi sakņojas pareizos apstākļos.

viesis
0 komentārus

Telpaugi

Dārzs