Ampel petūnija - audzēšana podos un kopšana

Pārpilns petūnijas zieds neatstās vienaldzīgu nevienu ziedu mīļotāju. Gandrīz katrā apgabalā var sastapt smaržīgus augu krūmus. Zālaugu daudzgadīgo augu galvenās priekšrocības ir ilga ziedēšana un nepretenciozitāte. Petūnijas nerada neērtības, tās kļūs par reālu jebkuras puķu dobes rotājumu.

Ampeļu petūniju audzēšanas un kopšanas iezīmes

Lai audzētu ampelozās petūnijas no sēklām, ir svarīgi izvēlēties augstas kvalitātes stādāmo materiālu, ko piegādā ārzemju ražotājs. Labāk sēt sēklas pavasarī. Pirms mazu ziedu šķirņu ziedēšanas jāpaiet 10 nedēļām. Lielziedu ziedi sāk ziedēt 12 nedēļas pēc stādīšanas.

Ampela petūnija

Stādīšanai paredzētajai augsnei jābūt brīvai, barojošai un rūpīgi mitrinātai. Pirms sēšanas sēklas iemērc 30-40 minūtes. kālija permanganāta šķīdumā.

Soli pa solim process:

 1. Uz stādīšanas trauka apakšējās virsmas izveidojiet caurumus, caur kuriem var izplūst liekais ūdens.
 2. Tvertnes apakšā ir izlikta neliela daļa oļu vai keramzīta. Slāņa biezums nedrīkst pārsniegt 2 cm.
 3. Sēklas izkaisītas pa izlieto augsni. Tvertne ir pārklāta ar polietilēna materiālu.
 4. Sēklas nav jākaisa ar augsnes slāni. Katls ir novietots uz palodzes, labi apgaismots ar saules stariem. Ultravioletā gaisma palīdz aktivizēt un stimulēt augu augšanu. Lai sēklas dīgstu, ir svarīgi uzturēt istabas temperatūru 23-25 ​​° C temperatūrā.
 5. Katru dienu polietilēns tiek noņemts no katla uz dažām minūtēm, lai ventilētu.
 6. Pēc 6-7 dienām parādās pirmie dzinumi, kurus nepieciešams katru dienu izsmidzināt. Pēc sēklu dīgšanas istabas temperatūra pazeminās par pāris grādiem.
 7. Pēc pirmās lapotnes parādīšanās stādi tiek sēdināti atsevišķos traukos. Jūs varat sākt izvēlēties to brīdi, kad parādās piektā lapa.
 8. Pēc saspiešanas petūniju var stādīt atklātā zemē.
 9. Audzējot stādus, ir ļoti svarīgi savlaicīgi samitrināt augsni. Krūmi mirst no pārmērīga augsnes sausuma, un pārmērīgs mitrums izraisa inficēšanos ar sēnīšu infekciju. Ideāla petūniju laistīšana ir mērena un sistemātiska.

Pirmajās nedēļās zālaugu ziemciešu stādi attīstās ārkārtīgi lēni. Tomēr neuztraucieties, šajā periodā augs ir vērsts uz sakņu sistēmas izveidi. Petūniju augšana pēc 14 dienām kļūs aktīvāka. Ik pēc četrām nedēļām ir nepieciešams augsnē ieziest īpašu kompleksu mēslojumu, lai palīdzētu ziediem iesakņoties dārza gabalā.

Piezīme! Ziedu ziemciešu sēklu audzēšana ir diezgan populāra puķu audzētāju vidū.

Ampel petūnija, kuras audzēšana nerada neērtības, kļūs par reālu vietnes apdari.

Petūnijas: kopšana un audzēšana podos

Pirms sākat stādīt daudzgadīgo, ir svarīgi iepazīties ar ampelozās petūnijas audzēšanas un kopšanas īpatnībām. Izvēloties podus, ir svarīgi ņemt vērā augu veidu, kas jāstāda mājās. Ampelu petūnijas stādīšanai vislabāk piemēroti piecu litru trauki. Daudzgadīgiem frotē augiem pietiek ar podiem, kuru tilpums ir 3 litri. Tajā var ievietot pāris ampelozās petūnijas krūmus, lai dekoratīvā vāze iegūtu šiku.Tvertnē, kuras izmērs ir 40X18X15 cm, vienlaikus varat iestādīt trīs ampelu petūnijas krūmus.

Ir ļoti svarīgi ņemt vērā notekūdeņu nepieciešamību. Uz stādītāja apakšējās virsmas ir ieteicams uzlikt nelielu putu gumijas slāni, kas absorbēs lieko mitrumu.

Svarīgs! Kā stādītāju jūs varat izmantot māla trauku, koka vai plastmasas podu, majonēzes spaini.

Ampelozās petūnijas stādīšana

Lai novērstu augsnes izžūšanu podos, eksperti iesaka izmantot hidrogelu vai vermikulītu. Hidrogēls vispirms jāuzsūc ūdenī. Ūdens vietā hidrogēlam ziediem varat izmantot mēslojuma šķīdumu. Gatavojot augsnes maisījumu, vermikulīts tiek sajaukts ar augsni. Augsnes maisījumam ieteicams pievienot nelielu daudzumu lēnām izšķīstoša kompleksā mēslojuma.

Stādītājs zilā un baltā nokrāsā

Puķu podā stāda petūniju pāri ar ziediem, kas nokrāsoti zilā nokrāsā. Alyssum tiek sēts starp diviem krūmiem un pārklāts ar caurspīdīgu plēvi. Pēc dažām dienām sēklas sāks dīgt. Filmas materiālu var noņemt.

Piezīme! Pēc nedēļas ir vērts noņemt alyssuma liekos asnus. Vislabāk ir atstāt 3-4 izturīgus augus.

Ziedēšanas laikā tiek iegūts pārsteidzošs smaržīga baltas nokrāsas mākoņa sastāvs ar ziliem petūnijas ziediem malās. Gadījumā, ja puķu stādus stāda vēlā pavasarī, podus var vest ārā. Tomēr pirmajā nedēļā ziedus labāk turēt aizēnotā vietā. Tas paātrinās pielāgošanās procesu jauniem apstākļiem un dos viņiem iespēju stiprināties.

Ampelozās petūnijas veidošanās

Ampelozo petūniju ģenētika ir paredzēta sulīgu, sazarotu krūmu veidošanai. Pieaugušajiem daudzgadīgajiem augi nav jāveido. Tomēr viņiem ir jānoņem ziedošie pumpuri un sēklu pākstis. Atbilstība šim nosacījumam ļauj petūnijai novirzīt savus spēkus citu pumpuru veidošanai, kas var lieliski ziedēt un iepriecināt īpašnieku.

Piezīme! Vēsā un mitrā periodā krūmam būs jāpievērš papildu uzmanība, jo ilgstošas ​​lietavas veicina sēnīšu infekcijas attīstību, kas negatīvi ietekmē ziedēšanu. Lai panāktu normālu krūmu ventilāciju, lai novērstu šādas slimības rašanos, tās nedaudz jāatšķaida.

Lai veicinātu sānu dzinumu aktīvu augšanu un pareizu ampelozo petūniju veidošanos, nevajadzētu ignorēt galvenā dzinuma saspiešanu. Kā to izdarīt:

 1. Stādu veidošanās process sākas pietiekami agri. Saspiešana tiek veikta brīdī, kad piektā lapa parādās uz krūmiem.
 2. Stāda stumbra augšdaļa tiek noņemta, kas veicina snaudošu sānu pumpuru augšanu uz kāta.
 3. Pateicoties saspiešanai, uz krūma sāk veidoties jauni kāti, kas aug uz sāniem un uz augšu.
 4. Dažos gadījumos procedūru var veikt vairākas reizes, kas ļauj sasniegt maksimālo krūmu blīvumu. Atkārtota saspiešana tiek veikta ar 30 dienu intervālu. Kātu noņemšanas ērtībai varat izmantot asu kancelejas nazi vai šķēres. Atzarotāju izmanto, lai apgrieztu pieaugušo petūniju.
 5. Pēc ampelozā krūma veidošanas procedūras zaļā masa sāk enerģiski augt. Saspiešanas laikā pieredzējuši floristi iesaka barot.
 6. Katrai pieejai saspiešanu var noņemt tikai trešdaļu daudzgadīgo zālaugu. Vienlaikus noņemot lielu zāļu daļu, krūms var tikt nogalināts.

Svarīgs! Nav pieļaujams iekniebt ar rokām. Šāda procedūra sabojā stublāju un izraisa sabrukšanu.

Ampulozās petūnijas saspiešana

Ampel petūnija rūpējas par bagātīgu ziedēšanu

Pareiza petūnijas aprūpe ļauj sasniegt sulīgu un ilgstošu auga ziedēšanu. Zemāk ir galvenās augu kopšanas iezīmes, kas ļauj jums izaugt veselīgu krūmu un sasniegt bagātīgu ziedēšanu, izturību pret slimībām. Petūnija ampelous, kuras kopšana ir pavisam vienkārša, kļūs par īstu puķu dobes rotājumu.

Top dressing

Zālaugu ziemciešu virskārtai jābūt regulārai. Pirmo apaugļošanu veic 14. dienā pēc sēklu stādīšanas. Atkārtota ieviešana jāveic pēc 10 dienām.

Jūsu zināšanai! Pavasarī barošana ar slāpekli saturošu mēslojumu paātrinās ziemciešu augšanu. Sarežģītas virskārtas ieviešana ar paaugstinātu fosfora un kālija saturu veicina pumpuru dēšanu.

Ir svarīgi nodrošināt augu ar dzelzi. Ar šīs lietderīgās vielas trūkumu petūnijas sāk ciest no hlorozes, kuras simptomatoloģija ir dzeltenīga lapotne. Lai novērstu šādas slimības, ir vērts lietot ferovit. Ar šķidru preparātu nedēļu tiek veikta krūmu profilaktiskā vai terapeitiskā apstrāde.

Humiskā un organiskā barošana, deviņvīru spēka infūzija ir apveltīta ar augstu efektivitāti. Pieaugušo krūmu var barot reizi nedēļā. Šajā gadījumā jāmaina procedūras saknes veids un lapotnes. Lai panāktu bagātīgu istabas kultūras ziedēšanu, ko florists audzē puķu podos, jāievieš ievērojams daudzums barības vielu, kas ir jebkura kompleksa mēslojuma sastāvā.

Stādot, sēklu materiālu ir svarīgi apstrādāt ar dzintarskābi, kas palīdz regulēt augsnes mikrofloru un petūnijas aktīvo augšanu. Dzintarskābe, ar kuru apstrādāja sēklas, ļauj daudzgadīgajam zālaugu augam tikt galā ar jebkuru slimību un izturēt sausos periodus. Pat šāda mēslojuma pārdozēšana nekaitēs.

Svarīgs! Lietojot granulētas sēklas, nelietojiet dzintarskābi. Ražotājs aizsargā šādas sēklas ar kūdras apvalku ar minerālmēslu un humusu, kas pievienots sastāvam.

Lai novērstu melnās kājas slimības attīstību, ir vērts augsnes maisījumam pievienot nelielu daudzumu kūdras. Atbilstība šim ieteikumam ļaus izvairīties no stagnējoša mitruma.

Petūnijas barošana

Laistīšana

Ilgstošs sausums bieži noved pie ampelu petūnijas krūmu nāves. Auga lapotne sāk nokarentēties, ziedi atgādina mitra auduma izskatu. Ja augsne īsu brīdi ir turēta sausa, tad daudzgadīgo var ietaupīt. Tas aizņems vairākas dienas, lai bagātīgi ielej krūmus ar ūdeni. Regulāra augsnes izžūšana noved pie:

 • zaļās masas žāvēšana;
 • lapotnes dzeltēšana;
 • ziedu nokalšana;
 • samazināta imunitāte;
 • vizuālās pievilcības zaudēšana.

Jūsu zināšanai! Augs kļūst uzņēmīgs ne tikai pret slimībām, bet arī pret kaitēkļu, piemēram, balto mušu un ērču, ietekmi.

Pavasarī pietiek ar ziedu laistīšanu vienu reizi dienā. Vasarā augu laistīšanas biežums palielinās līdz 2 reizēm dienā. Augsni vēlams samitrināt rīta un vakara stundās. Gadījumos, kad nav iespējams nodrošināt pietiekamu laistīšanu, pieredzējuši ziedu audzētāji iesaka augsnes maisījumam pievienot nelielu daļu no hidrogēla. Arī šim nolūkam jūs varat izmantot keramikas piltuves konusu, kas ļauj pietiekami samitrināt augsni.

Ampelu petūniju laistīšanai vajadzētu būt bagātīgai. Šajā gadījumā no drenāžas atveres jānoņem ūdens. Tas ir vienīgais veids, kā pārliecināties par pietiekamu mitrumu katla māla komā.

Piezīme! Dienā laistīšana ir nepieņemama, kad uz augu vērsta spoža saules gaisma. Daudzgadīgā sakņu sistēma šajā gadījumā burtiski tiek vārīta augsnē. Tas bieži kļūst par krūma nāves cēloni.

Mitrinot atklātu zemi ar apstādītām petūnijām vēlā pavasarī, ir vērts atcerēties, ka naktīs gaisa temperatūra ir pietiekami zema daudzgadīgajam. Tāpēc laistīšana pēc pulksten 18:00 ir nepieņemama. Atbilstība šim ieteikumam novērsīs sakņu sistēmas hipotermiju. Tas neattiecas uz augiem, kas audzēti uz stiklota balkona.

Sausajos vasaras mēnešos pieredzējuši ziedu audzētāji iesaka augus papildus apsmidzināt ar siltu ūdeni no izsmidzināmās pudeles. Šis ieteikums ir lieliska profilakse pret zirnekļa ērču iebrukumu un laba iespēja ziemciešu mitrināšanai. Lai dziedinātu un nostiprinātu augu, katru vakaru jums vajadzēs izsmidzināt krūmus. Pēc saulrieta ir ļoti svarīgi mitrināt. Pretējā gadījumā saules stari iziet cauri ūdens pilieniņiem, kas skar lapotni un izraisa lapu plāksnes sadedzināšanu.

Ampel petūnijas

Slimības un kaitēkļi

Ampel petūnija nepieder pie kaprīzo augu kategorijas, tomēr daži kaitēkļi to joprojām var sabojāt.

Visizplatītākais krūmu bojājumu cēlonis ir miltrasa. No zaļās masas apakšas veidojas balta nokrāsa ar sēņu aromātu. Lapotne kļūst dzeltena un zaudē turgoru, tā karājas ar nedzīvu lupatu uz krūma. Lai tiktu galā ar nepatīkamām slimībām, jums jāizmanto šāda veida pretsēnīšu līdzeklis:

 • pamats;
 • smaragds;
 • topāzs.

Floristi bieži sūdzas par bagātīgu midžu uzkrāšanos daudzgadīgo krūmu tuvumā. Lai tiktu galā ar tauriņu invāziju, kas var apēst augu, jāizmanto šāda veida insekticīdi:

 • aktieri;
 • aktielika;
 • fitoverma.

Tās pašas zāles var izmantot, lai cīnītos ar zirnekļa ērcēm, kas ir visizplatītākais kaitēklis, kas ietekmē ampelu petūniju. Zirnekļveidīgie, kas atrodas zaļās masas apakšējā daļā, izsūc sulas un izprovocē daudzgadīgo nāvi.

Petūnijas kaitēkļi

Ampel petunia ir unikāls zālaugu daudzgadīgs augs, kura audzēšanai ir svarīgi vispirms iepazīties ar aprūpes iezīmēm. Pareizu zināšanu trūkums neļauj iesācēju floristam sasniegt bagātīgu auga ziedēšanu. Amperu petūniju cienītāji, kas apveltīti ar pieredzi, var izaudzēt augu jebkurā platuma grādā un izbaudīt ziedu pārpilnību uz krūmiem un daudzgadīgo aromātu. Pienācīgi rūpējoties, jūs varat izaudzēt pārsteidzoši skaistu augu.

viesis
0 komentārus

Telpaugi

Dārzs