Petūnijas ampelous - kad un kā iekniebt

Jau vairākus gadus petūnija ir dārzkopības tirgus līderis. Bet ne visi cilvēki zina tās audzēšanas principus. Šis zieds ļoti mīl atzarošanu. Kā saspiest ampelozo petūniju, nav grūti saprast, jums savlaicīgi jānogriež kātu galotnes, un tā sāks šaut sānu dzinumus. Pēc atzarošanas uz krūma veidojas daudz jaunu un sulīgu ziedu. Šajā rakstā aprakstīti ampelozo petūniju saspiešanas noteikumi un kā pareizi kopt šo kultūru kopumā.

Vai man vajag saspiest ampelozo petūniju?

Petūnija ir daudzgadīgs kalnu augs no Austrumeiropas; 80. gadu sākumā ampelozā petūnijas šķirne Avalina un Lobelia tika nogādāta Krievijā. Bet neviens nezināja, kā viņai pienācīgi rūpēties un vai ir nepieciešams saspiest ampelozo petūniju.
Gadu gaitā dārznieki ir pārliecinājušies, ka viņa mīl ūdeni, siltumu un nepanes stipras sals, kā arī pozitīvi reaģē uz atzarošanu.

Kā izskatās zieds

Saspiešana ir zieda attālāko ziedlapu apgriešanas process, lai sazarotu dzinumu. Ampelozās petūnijas augšpusē paliek vairākas lapas. Galvenais kāts kavē krūma augšanu, pumpuri nevar dīgt.

Ja jūs nesaspiežat, tad krūms:

 • Vājināsies.
 • Nepieaug tālāk.
 • Spēcīgi izstiepts.
 • Ziedi neaug.

Pēc atzarošanas ir nepieciešams rūpēties par krūmu, tas tiek apaugļots ar minerālu piedevām (Agricola, Ziedu dārzs), tiek pievienoti arī augšanas stimulatori (Kornevin). Tie satur visu nepieciešamo atveseļošanai un ziedēšanai. Krūmam ir nepieciešams ļoti liels pārsēju daudzums. Pretējā gadījumā jauni dzinumi būs vāji. Pēc saspiešanas paliek nedaudz materiālu, tas nav jāizmet. Jūs varat to izplatīt potējot.
Kā saspiest ampelozo petūniju

Pirms saspiešanas procesa ziedu audzētāji iesaka ievērot noteikumus:

 • Izmantojiet sterilas šķēres.
 • Centieties nesabojāt asnu.
 • Vājus dzinumus nedrīkst strauji sagriezt.
 • Izsmidzināšana ir atļauta vai nu agrā rītā, vai arī pēc saulrieta.
 • Lai bagātīgāk ziedētu, varat vairākas reizes saspiest petūniju.
 • Mēslojumu var iegādāties tikai dārzkopības veikalos.
 • Visi nopuvušie ziedi un kāti ir jānogriež.
 • Petūnijas sugas ar lieliem pumpuriem ir izturīgākas pret klimata izmaiņām.
 • Jūs nevarat sajaukt dažādas šķirnes.
 • Augsne ir jāattīra no nezālēm un kaitēkļiem.

Piezīme! Augs ir jāsaspiež. Ja šis process tiek veikts pareizi, krūms veido lielāku zaru skaitu, ziedēšanas periods palielināsies, paši pumpuri būs ļoti sulīgi.

Jāatzīmē, ka atzarošana palielina auga imunitāti, padarot to izturīgāku pret kaitēkļiem. Aizkavēt nav iespējams, ir vērts to izpildīt pēc iespējas ātrāk. Jums jāatstāj dažas ziedlapiņas un jānogriež dzinums virs tām. Šīs procedūras laiks ir reizi divās nedēļās. Pirmā atzarošana tiek veikta, kad kultūra ir pilnībā izaugusi.

Svarīgs! Ir nepieciešams apgriezt tā, lai augšējā dzinumā būtu 5 ziedlapiņas. Dažos gadījumos pēc atzarošanas ziedēšana nav bagātīga. Nav jāuztraucas, jo pēc noteikta laika sānu dzinumi atkal sāks augt, un ziedi kļūs ļoti lieli.

Augu saspiešana soli pa solim dažādos posmos:

Atzarošanas stadijaKā to izdarītRezultāts
StādosPilnīga kātu noņemšana ap 5. lapuAktivizē sānu dzinumu augšanu, būs pamats krūma veidošanai
5 dienas pēc transplantācijas uz pastāvīgu vietuSānu dzinumu atzarošana virs piektās lapasVeicina plašu augšanu un bagātīgu ziedēšanu
Regulāri, katru mēnesiLieko virsotņu, sānu dzinumu apgriešana, augu pielāgošanaStimulē bagātīgu ziedēšanu, uztur apgrieztu vainagu

Ampūnijas petūnijas: kad un kā saspiest ziedošu augu

Ja krūms jau zied podos un kastēs, tiek izveidota augšdaļa, un tā sastāv no sānu dzinumu apgriešanas.

Būtībā petūnijas krūmi tiek stādīti podā (kastē), kurus kādreiz sasprauda stādos, un tagad tie enerģiski atbrīvo sānu dzinumus. Saspiešanas procesā ir vēlams būt radošam, augam var piešķirt jebkuru vēlamo izskatu. Tikai no dārznieka atkarīgs, cik ilgi viņš vēlas redzēt, kā dzinumi krīt raibā un krāšņā ūdenskritumā.

Petūnija ampelous, kad satvert stādus

Pirmo atzarošanu veic ne agrāk kā 45 dienas pēc sēklu stādīšanas augsnē. Ziedam jābūt vismaz 5-6 īstām ziedlapiņām, kurām jābūt pilnīgi veselām. Darbs tiek veikts ar asām mazām šķērēm vai kancelejas nazi. Liela daļa pieredzējušu floristu ir nonākuši pie secinājuma, ka ir aizliegts knābāt ar naglām.

Kniebiena rezultāts

Tas var izraisīt lapu sabiezēšanu, kas palielina infekcijas un izžūšanas risku. Augu augšdaļu ir nepieciešams nogriezt apmēram par 3-4 cm, nekādā gadījumā nogrieztā augša garumam nevajadzētu būt lielākam par visa krūma augstumu. Pareiza attiecība ir 1: 3, kur viena daļa būs noņemtais gals, bet pārējās trīs būs atlikusī krūma daļa.

Kad pēc dīgšanas jāspiež ampelozā petūnija

Pēc saullēkta 75. sēklu stādīšanas dienā jums jānoķer augs. Atkārtota atzarošana tiek veikta tā, lai tikko ataugušie sānu dzinumi dotu svaigus zarus, tāpēc ziedēšanas laikā ziedu skaits palielināsies. Starp atzarošanu jāpaiet apmēram mēnesim. Ja jūs to neievērosiet, tad zieds piedzīvos stresu, tāpēc tas sāks slikti augt un arī neziedēs.

Kā veidot ampelozo petūniju

Tikai ar formēšanas palīdzību var atjaunot petūnijas dekoratīvumu. Saspiešana tiek veikta vairākās kārtās. Lai sāktu, nogrieziet divus dzinumus, pēc nedēļas vēl divus un pēc tam atlikušos dzinumus. Ar šo veidojumu vecie ziedošie dzinumi pastāvīgi atradīsies uz krūma, un augs jauni.

Piezīme! Ar lēnu krūma veidošanos tie nesaspiež, bet tikai apgriež. Atzarojiet zarus, atstājot divus vai trīs starpnozarus no augsnes. No tiem sāk augt jauni zari, pēc divām nedēļām zieds kļūst ļoti sulīgs un sāk krūmāties, ar lielu skaitu ziedu.

Kā pareizi veidot ampelozo petūniju

Būtībā ampelozajai petūnijai jābūt sulīgam krūmam. Nav nepieciešams veidot pieaugušo krūmu, dažreiz nogriež tikai izbalējušos pumpurus. Tas ir nepieciešams, lai zieds novirzītu visus spēkus, lai izveidotu jaunus pumpurus un sulīgi ziedētu. Petūniju ieteicams saspiest stādu stadijā. Galvenās dzinuma apgriešana palīdzēs augam intensīvāk ziedēt.

Svarīgs! Ja vasara ir pietiekami vēsa un ar biežām lietavām, tad augam jāpievērš liela uzmanība.

Ziedēšana karājas podā

Lielākā daļa dārznieku uzsver, ka mitrā laikā lielā krāšņuma dēļ uz krūma veidojas sēnīšu slimības. Tāpēc krūmu ieteicams retināt, lai tajā būtu laba iegrime. Tas galvenokārt attiecas uz ampelu šķirnēm.

Kā sagriezt ampelozo petūniju

Ja augs nav saspiests, tas daudz izstiepsies, un uz tā augs mazi bāla toņa ziedi.Ja jūs pareizi sagriežat (saspiediet) krūma galotnes, sānu stublāju augšana palielinās pat stādu audzēšanas laikā. Un tikai pēc dažām nedēļām parādīsies pirmie labie pumpuri.

Piezīme! Pirmā saspiešana jāveic stādu audzēšanas laikā. Vispiemērotākais periods tam būs atkarīgs no izvēlētā auga veida.

Kāpēc ampelozā petūnija aug

Lai gaismas trūkuma dēļ nebūtu petūnijas krūma izstiepšanās, tas pastāvīgi jāapgaismo ar dienasgaismas vai citām specializētām lampām. Gaismu ieteicams nodrošināt visu diennakti.

Tumsā gaismai jābūt aptumšotai. Attālums no lampas līdz ziedam ir aptuveni divdesmit pieci centimetri.

Ja temperatūra ir virs 25 grādiem un augsts mitrums, tad sēklas aug labi. Bet izveidotajam ziedam šāda temperatūra ir letāla, tā sāk izstiepties un pēc tam iet bojā. Lai atrisinātu problēmu, novietojiet krūmu vēsākā vietā.

Tas var izstiepties arī nepareiza mitruma daudzuma dēļ. Ļoti bieži iesācēji dārznieki pēc auga sadīgšanas pēkšņi atver augšējo vāku vai plēvi. Tas ir stingri aizliegts. Mitrumu ieteicams pazemināt pakāpeniski, vispirms uz īsu brīdi atverot vāku.

Mēslošanas process

Jāizretina ļoti blīvi krūmi vai jānoņem vājākie augi. Ja stādu ir maz, tad jums tas ir jāsamazina. Un tad pieturieties pie aptuveni 18 grādu temperatūras.

Noslēgumā var atzīmēt, ka ir jāsaspiež tikai ampelozes un kaskādes petūnijas, citas augu šķirnes dzīvo labi bez pastāvīgas atzarošanas. Jums arī jāatceras, ka augam ir nepieciešams daudz vietas, tāpēc nav ieteicams to stādīt mazos podos. Noteikti ievērojiet auga klimatisko režīmu.

viesis
0 komentārus

Telpaugi

Dārzs