Ampel augi mājai un balkonam

Ampel istabas augi ir jebkuras mājas rotājums. Viņi ne tikai apzaļumo dzīvokli, padarot to izskatu svaigāku, bet arī bagātina gaisu ar lietderīgām vielām. Šiem ziediem raksturīga aktīva augšana un cirtaina struktūra. Vietas atrašana šādam ziedam ir ļoti vienkārša, pateicoties savai specifikai, tā var izrotāt jebkuru stūri un ērti tajā sēdēt. Šo ziedu garš, elastīgs kāts pieķeras jebkuram atbalstam, kas nāk tā ceļā, lai jūs varētu kontrolēt tā augšanu.

Ampelu augi mājām

Visbiežāk ampelous augus novieto uz sienām, piemēram, apturētā stāvoklī vai plauktos. Tādējādi zieds var vai nu skaisti nokārt, vai arī saritināties gar sienu, paļaujoties uz dažādām ierīcēm vai īpašiem režģiem. Istabas ampelozie augi ir bagāti ar savu daudzveidību: tie atšķiras pēc krāsas, ziedēšanas periodiem, formas, lapu struktūras utt. Kopšanā šādi ziedi parasti ir nepretenciozi, tiem ir nepieciešama tikai laistīšana un dažreiz barošana. Tā kā sugu ir tik daudz, katrs floras cienītājs varēs atrast sev piemērotu variantu.

Ampelu augi

Punduraugu veidi mājām

Galvenie ampelu istabas augu veidi:

  • Ziedēšana. Ziedoši augi ietver istabas augus, kas attiecīgi periodiski zied. Populārākie ir: kāpšana begonijā, iekštelpu jasmīns, achimenes, mandeville;
  • Dekoratīvie lapu koki. Šie augi rotā istabu ar savām skaistajām lapām. Viņu spilgtākie pārstāvji: nephrolepis, roicissus, maidenhair. Daži pundurkoki mājām, piemēram, ficus, arī tiek klasificēti kā dekoratīvi lapu koki. Šis zieds ir mazizmēra, taču telpā tas izskatās ļoti harmonisks.
  • Ampelu sukulenti atšķiras ar elastīgām ūdeņainām lapām. Visbiežāk šie augi ir mazi. Pārsvarā tie ir ļoti maigi. Šāda zieda struktūru ir ļoti viegli sabojāt, tāpēc tas prasa rūpīgu apstrādi.

Ampeles ziedi balkonam

Ampeles ziedi ir ļoti daudzpusīgi augi. Viņi var saritināt ēku fasādes, izrotāt ielas un arī novietot tos istabas apstākļos, piemēram, uz balkona vai pie loga. Visas trīs iespējas kalpos kā lielisks telpas rotājums, kā arī veids, kā apzaļumot vidi.

Ampeles ziedi uz balkona

Ampelozo augu vieta uz balkona tiek izvēlēta atkarībā no veida. Vieniem patīk vairāk gaismas, citiem mazāk. Piemēram, ziedoši augi vislabāk aug apgabalos, kas atrodas tuvāk austrumu vai rietumu logiem.

Dekoratīviem zaļumiem un sukulentiem savukārt mazāk patīk gaisma, tāpēc vislabāk tos ievietot istabas aizmugurē. Lai zieds būtu skaists no visām pusēm, periodiski pods ir jāpārvērš, tad tas attīstīsies simetriski.

Jūsu zināšanai! Jo tālāk zieds atrodas no gaismas avota, jo vājāks ir pumpurs un raksts uz tā.

Kā audzēt efejas uz balkona

Ivy ir vispopulārākais ampelozais augs, kas tiek audzēts mājā. Tas jūtas lieliski gan ārā, gan telpās, izturīgs pret ēnu. Dažādu veidu efejas tiek vestas no Dienvideiropas un Ziemeļāfrikas.Krāsa ir atšķirīga: ir divkrāsainas vai vienkrāsainas lapas ar tumši zaļu vai gaiši zaļu krāsu. Lapu forma - leņķiska, rombveida.

Ivy uz balkona

Šis zieds var izaugt līdz 30 m garš, tāpēc, ja vēlaties, varat ar to saritināt visu sienu. Augam vislabākā augsne būs velēnu zemes, humusa un upes smilšu maisījums. Ivy ir izvēlīga apūdeņošanai, taču dažādos gadalaikos tam nepieciešama individuāla pieeja. Piemēram, vasarā vislabāk ir bagātīgi laistīt un bieži izsmidzināt.

Piezīme! Lai auga lapas vienmēr paliktu spilgtas, skaistas un saglabātu veselīgu izskatu, no tām periodiski jānoņem putekļi, katru noslaukot ar ūdeni istabas temperatūrā.

Ziedu pavairo ar spraudeņiem. Parasti tos stāda podā vairākos gabalos. Tādējādi zieds izrādās ļoti sulīgs un sāk daudzus zarus. Bagātīgas augšanas periodā ieteicams augam palīdzēt, barojot to ar dažādiem mēslošanas līdzekļiem.

Ampel tomāti: aug uz balkona

Ampelu dārzeņu audzēšana var kalpot kā lieliska alternatīva ziediem, it īpaši tāpēc, ka tiem pat nav nepieciešams atsevišķs dārza gabals. Viena no iespējām ir ampelous tomāti. Pēc izmēra tie nedaudz atšķiras no parastajiem, bet pēc garšas pārspēj visas cerības. Jums iepriekš jāsaprot, ka tomātu audzēšanu uz balkona var saukt par vairāk izklaidi nekā par dārzkopību, jo raža būs maza, taču pietiek ar dažiem salātiem.

Kāpēc ir vērts dot priekšroku ampelozajiem tomātiem? Tomātu priekšrocība ir tā, ka apstākļi to audzēšanai ir ļoti ērti: augļi nebūs uzņēmīgi pret kaitēkļiem, režīmu "laika apstākļi" var iestatīt neatkarīgi.

Ampelozo tomātu sēšana stādiem jāveic martā. Grunts ir piemērots parastam, universālam. Vissvarīgākais, audzējot ampelous tomātus, iespējams, ir laistīšana. Tam vajadzētu būt mērenam, ir vērts pārliecināties, ka pasts nesamirkst.

Pēc pirmo lapu parādīšanās jums ir nepieciešams nirt stādus. Tomāti maijā jāpārstāda pastāvīgos traukos. Lai iegūtu labu ražu, stādīšanai vislabāk ir izvēlēties 3-4 litru tilpumu. Šim nolūkam varat izmantot to pašu augsni kā stādot stādus.

Svarīgs! Lai jaunie tomāti netiktu ievainoti, ir nepieciešams augu pārstādīt potā kopā ar zemes gabalu.

Bacopa uz balkona

Bacopa ir ļoti sulīgs zieds, bagātīgi ziedošs un nepretenciozs, tāpēc lieliski piemērots audzēšanai mājās, bet ir piemērots arī ielas rotāšanai. Ir vairāk nekā 100 šo augu sugu.

Bacopa uz balkona

Augam ir mazas spilgti zaļas lapas, dzinumi dažreiz sasniedz 60 cm.Ziedēšana parasti notiek viļņos: sākumā bacopa patīk ar bagātīgu krāsu, pēc kuras tā pamazām kļūst mērenāka, bet pēc tam atkal atsāk.

Zieds ļoti mīl mitrumu, tāpēc to prasa bieži laistīt. Šī auga priekšrocība ir tā, ka tas viegli panes temperatūras izmaiņas un aug gan saulē, gan daļējā ēnā.

Viola ampelous uz balkona

Vēl viens zieds, kas neatstās vienaldzīgu nevienu audzētāju. To var audzēt gan no stādiem, gan no sēklām.

Jūsu zināšanai! Vēl viens alts nosaukums ir pansija.

Lai augs bagātīgi ziedētu, liela uzmanība jāpievērš apgaismojumam. Zieds nav ēnu mīlošs. Vijolai vislabāk ir izvēlēties izkliedētu saules gaismu un tiešos starus. Tomēr, ja vasara ir ļoti karsta, tad tā ir jāslēpj no tik bagātīgas gaismas. Mājās alts vislabāk aug uz atvērtiem balkoniem, kur iekļūst daudz saules gaismas. Jūs varat eksperimentēt ar palodzi, taču ir vērts pārliecināties, ka logs ir pastāvīgi atvērts.

Viola izskatās lieliski gan parastajos puķu podos, gan piekaramajos grozos.

Viola

Svarīgs! Pat stādīšanas laikā liela uzmanība jāpievērš drenāžas slānim, jo ​​alts saknes var pūt.

Kādus istabas augus var turēt mājās

Iekštelpu ampelozo ziedu vidū ir gan labvēlīgi, gan nelabvēlīgi, pat indīgi cilvēkiem. Tāpēc pret ziedu izvēli jūsu dzīvoklim jāizturas ļoti uzmanīgi.

Tomēr ir daži, kurus pat ieteicams turēt katrā dzīvoklī. Tas ir saistīts ar to labvēlīgajām īpašībām, labo ietekmi uz veselību, kā arī dažādām pazīmēm, kas kopš seniem laikiem ir nākušas līdz mūsu dienām, lai saglabātu mājas komfortu.

Vislabvēlīgākie augi mājai ir:

  • tradescantia;
  • fikuss;
  • hoja;
  • zvans;
  • Zelta ūsas.

Kādus iekštelpu ziedus nevar turēt mājās

Nekādā gadījumā nevajadzētu turēt mājā indīgus augus. Viņu lapu tvaiki var kaitēt cilvēku veselībai, īpaši jums jābūt uzmanīgam, ja mājā dzīvo bērni un mājdzīvnieki.

Piezīme! Piemēram, begonijai nepieciešama modrība. Šis augs satur skābeņskābes sāļus, kas var atstāt apdegumus uz ādas.

Ampel mājas augi būs lielisks rotājums jebkurai mājai. To daudzveidība ļauj katrai saimniecei izvēlēties sev piemērotu ziedu, kas papildinās interjeru. Problēmu trūkums ar viņiem atkal nospiež, lai dotu priekšroku ampelozajam ziedam.

viesis
0 komentārus

Telpaugi

Dārzs