Ampel petūnija - aug piekārtiem podos

Visbiežāk ampelozie augi ir petūnijas. Viņi ir nepretenciozi aprūpē, bagātīgi, spilgti zied visu vasaru. Un krāsu daudzpusība ļauj sacerēt kompozīcijas un pilnvērtīgus dekoratīvos elementus. Pirms iegādāties šī skaistuma sēklas vai stādus, jums vajadzētu uzzināt, kā puķu podā iestādīt ampelozo petūniju un kā to kopt.

Kā stādīt ampelozo petūniju podos

Audzēt ampelozo skaistumu nemaz nav grūti. Pietiek zināt dažus noteikumus. Podiņos stāda petūnijas stādus. To iegūst divos veidos - sējot sēklas un spraudeņus.

Skaistums puķu podos

 • Sēklu sēšana ir ļoti rūpīgs darbs, jo sēklas ir mazas un stādi ir ļoti trausli. Sivēnmātei jābūt uz zemes virsmas, pārklājot ar stiklu. Mitriniet augsni, izsmidzinot, un pārliecinieties, ka uz stikla nesakrīt kondensāta pilieni, kas var sabojāt pirmos dzinumus. Pēc sēšanas augs labi un ātri aug, ir svarīgi pa reizei retināt un pārstādīt topošos krūmus podos.
 • Augu sagriež ūdenī vai tieši samitrinātā kūdras maisījumā. Saknes notiek pēc divām nedēļām. Pēc aktīvās augšanas sākuma spraudeņus var stādīt podos. Ampelozo petūniju dzinumi izaug līdz 1 m gari; augšanas laikā dārznieki to bieži nogriež, lai iegūtu formu. Nogrieztie dzinumi ir piemēroti augu pavairošanai ar spraudeņiem pat vasarā.

Jaunie stādi

Lai stādītu petūnijas podos, jums vajadzētu sagatavot augsnes maisījumu. Tā kā ziedēšanu atbalsta bagātīga laistīšana, bet ne sakņu mitruma savākšana, augsnei jābūt brīvai, bet mitrai. Šo kombināciju iegūst no divām augsnes daļām (parastā dārza) un no vienas daļas no smiltīm un kūdras. Lai saglabātu mitrumu, dārznieki pievieno hidrogēlu (iepriekš iemērc ūdenī) vai vermikulītu. Perlīts nodrošinās augsnes vaļīgumu. Šeit jūs varat arī nekavējoties pievienot superfosfātu, kas atbalstīs augu, pierodot pie jaunās augsnes, un sniegs lielisku uzturu ziedēšanai.

Jūsu zināšanai! Kokosriekstu substrāts ir ideāls parastās kūdras aizstājējs. Šķiedru var izmantot petūnijas sēklu audzēšanai vai mulčēšanai.

Kad augsne ir gatava, jums vajadzētu izvēlēties pareizo stādītāju.

Petūnijas lieliski jūtas māla, koka un keramikas podos

Bet poda materiālam nav īpašas nozīmes petūniju dzīvē. Viņai ir daudz svarīgāk, lai ūdens nesakrājas pie saknēm un neļautu tām pūt. Ideāla "māja" ziedam:

 • ar labām drenāžas atverēm ūdens pārpalikumam;
 • ar drenāžas slāni;
 • ja augsnes maisījumu nevarēja padarīt pietiekami vaļīgu, katla dibenā varat ievietot sūkli, kas absorbēs lieko mitrumu;
 • bez asām malām, lai dzinumi netiktu sabojāti.

Nosēšanās noteikumi un paņēmieni

Pēc augsnes un podu sagatavošanas atliek vien stādīt. Ir divas augu stādīšanas metodes, atkarībā no apstākļiem pastāvīgai zieda novietošanai. Ja petūnija aug zem nojumes un augsne neizžūst, tad:

 1. katla dibenā ielej keramzītu;
 2. gandrīz līdz malai piepildiet trauku ar augsnes maisījumu;
 3. izņemiet stādus, nesabojājot sakņu sistēmu;
 4. iestādiet ziedu augšanas līmenī, nepadziļinot un nepārvērtējot jau izveidojušos zemes gabalu.

Dēstu podā jums jāveido depresija

Ja podi ir pakārti spožā saulē, uz augsnes veidojas sausa garoza un plaisas, kas var kaitēt saknēm.Šajā gadījumā ampelozās petūnijas stādīšana piekārtajā stādītājā tiek veikta citādi. Katls ir piepildīts ar sagatavotu augsnes maisījumu tikai pusi, un katla augšdaļa ir piepildīta ar kūdru. Mulču var izmantot, lai noturētu mitrumu un pasargātu augus no bojājumiem. Petūnija ātri aug un pati spēj aizsargāt saknes un augsni, saglabājot mitrumu, taču sākotnējos augšanas posmos tas nebūs lieki.

Svarīgs! Pēc petūniju stādu stādīšanas tās vairākas dienas jāizved uz ielas ēnā. Pēc šādas atpūtas viņa būs gatava pavadīt laiku saulē vai aizsegā uz savu pastāvīgo dzīvesvietu.

Kāds podu tilpums ir vajadzīgs

Izvēloties podu, jāatceras, ka petūnijas sakņu sistēma ir ļoti attīstīta, tai nepieciešama pietiekami daudz vietas un mitruma aktīvai ziedēšanai un augšanai. Viena ampelozās petūnijas krūma vidējais katla tilpums ir 5 litri. Turklāt, ja jūs plānojat apvienot dažādas krāsas vienā katlā, tad katram krūmam jābūt aprīkotam ar nepieciešamajiem kvadrātiem. Pretējā gadījumā augi būs novājējuši, bāli, ar plāniem dzinumiem un maziem retiem ziediem.

Cik daudz stādīt vienā stādītājā

Krūmu skaits vienam podam tieši atkarīgs no tā lieluma. Ja tas nav iespējams, bet vēlaties apvienot krāsas un kontrastus, citi kaimiņi būs izeja. Daži ampelu ziedu veidi neprasa pārāk daudz vietas sakņu sistēmai un labi saderēs blakus petūnijām. Visdraudzīgākie ampelozi ar nelielu sakņu sistēmu ir lobēlija un elizeja.

Krāsu kombinācijas iespējas

Audzēšana un kopšana podos

Audzējot petūnijas podos, jāņem vērā katla lielums un zemes koma un attiecīgi jāpielāgo laistīšana. Petūnijai patīk laistīt un bagātīgi izsmidzināt lapas. Izsmidzinot, ir svarīgi nenokļūt uz ziediem un pumpuriem.

Svarīgs! Nesmidziniet un nelietojiet karstuma vidū, jo augs var sadedzināt.

Petūnijai nav nepieciešama ikdienas uzturēšana, izņemot laistīšanu. Reizi nedēļā pietiek ar to veltīt laiku, lai noņemtu kaltētus pumpurus un lapas, sēklu pākstis un garos dzinumus.

Krūmu veidošanās

Ampelu augi ir dekoratīvi priekšmeti, un, ja jūs tos neievērojat, tie var sabojāt pašu dekoru. Daži petūniju veidi aug nepastāvīgi, dzinumi var izaugt uz vienu pusi, uz sāniem vai pārāk ilgi. Ir svarīgi uzraudzīt formu un izmēru, un šāda aprūpe augam nekaitē. Gluži pretēji, noņemot nevajadzīgus un garus dzinumus, petūnija zied lielos ziedos.

Visbiežāk šo krūmu forma ir sfēriska.

Piezīme! Ja dārznieks ir izvirzījis mērķi iegūt pēc iespējas lielāku petūnijas krūmu, tas jāveido tūlīt pēc stādīšanas podos un aktīvas augšanas sākuma.

Ampelozo petūniju šķirnes podu pakarināšanai

Krāsu dažādība katru gadu palielinās. Lai izvēlētos petūnijas kā ampelous augus, ir piemērotas šādas šķirnes:

 • Explorer un Sniega karaliene - baltas ziedkopas un garas pātagas;
 • Ekaterina, Svetlana un Easy Wave Red - sarkanas un rozā nokrāsas ar lieliem ziediem;
 • Surfinia un Fortunia ir neparastas gaišu un tumšu nokrāsu kombinācijas vienā zieda "gramofonā".

Ampel petūnijas priecē ne tikai ar sulīgu un spilgtu ziedēšanu. Viņi izsviež vasaras vakara smaržu ar medus piegaršu. Viņiem nepieciešama īpaša piesardzība, taču tas nav grūti, tāpēc pat iesācējs ar to var tikt galā.

viesis
0 komentārus

Telpaugi

Dārzs