Kā pareizi iestādīt ampelozo petūniju

Petūnijas ampelous no citiem ziediem atšķiras ar pilnīgi neparastu krāsu. Pietiek ar vienu reizi, lai apskatītu augu un neaizmirstu par to. Dzinumu garums var būt līdz 1,4 m, tie skaisti nokrīt.

Ložņu stublāju veids nav vienīgā šī zieda priekšrocība. Lapas ir zīdainas un viegli pūkainas. Apstādījumu daudzums ir atkarīgs no zieda vecuma. Šajā rakstā sīki paskaidrots, kas ir ampelozā petūnija un kā par to rūpēties.

Petūnija puķu podā

Kā izplatīt ampelozo petūniju

Nogrieziet ziedus un apakšējās ziedlapiņas no spraudeņiem, kas sagriezti no jums tīkamās šķirnes, iestādiet to puķu podā vai citā ietilpīgā traukā un vairākas nedēļas ievietojiet tumšā vietā. Šis ir vispopulārākais audzēšanas veids.

Griešanas metodes:

 • no parastajiem stādiem;
 • no pagājušā gada zieda no puķu dobes;
 • ūdenī.

Jūsu zināšanai! Petūnija sakņojas pavisam vienkārši, ir svarīgi uzturēt nepieciešamo mitruma līmeni. Ja nepietiek ūdens, zieds vienkārši nomirs.

Potēšanas priekšrocības

Griešana ir ne tikai vienkāršākais, bet arī pareizais augu veģetatīvās pavairošanas veids. Šai metodei ir noteiktas priekšrocības:

 • ar spraudeņu palīdzību var izaudzēt precīzu dzemdes zieda kopiju, ieskaitot visas tā ģenētiskās un fenotipiskās īpašības;
 • izrādās, ka tiek ietaupīts uz stādiem un sēklām, kas ne vienmēr parāda 100% dīgtspēju;
 • tas ir ātrākais vairošanās veids, sakņošana un dīgšana prasa mazāk laika nekā sēklu stādīšana;
 • meitas ziedi ir daudz izturīgāki un stiprāki nekā ar stādu vai sēklu audzēšanas metodēm.

Spraudeņu laikā ir iespējams audzēt spēcīgu un labu ziedu tikai tad, ja tiek ievērota tehnika, stādīšanas laiks un pareiza stādāmā materiāla sagatavošana.

Piezīme! Dārznieki saka, ka frotē petūnijas ieteicams sagriezt tikai ar spraudeņiem, jo ​​sēklas ne vienmēr dīgst.

Griešanas process

Petūniju sagriešana ūdenī

Kā ampelozo petūniju sagriezt ūdenī? Šī ir viena no vienkāršākajām petūniju audzēšanas metodēm. No mātes krūma jums jānogriež apikālie spraudeņi apmēram 13 cm garumā.Lai tie nepūst ūdenī, jums vajadzētu nogriezt apakšējās ziedlapiņas, atstājot apmēram 5 gabalus. Jo ilgāk spraudeņi ir bez ūdens, jo grūtāk viņiem iesakņoties, tāpēc tie pēc iespējas ātrāk jāievieto glāzē.

Kā pareizi izplatīt petūniju ūdenī:

 • nepieciešams ņemt caurspīdīgus traukus;
 • kad ūdens iztvaiko, tas netiek mainīts, bet nedaudz papildināts;
 • trauki ir pārklāti ar caurspīdīgu vāku siltumnīcas efektam;
 • pēc apmēram nedēļas izciršana sakņojas un to var pārstādīt dārzā.

Jūsu zināšanai! Ja no iestādītajām sēklām bieži izaug tikai daļa īpatņu, tad pēc potēšanas ar dažiem izņēmumiem gandrīz visi tiek pieņemti. Ja stādi tiek pienācīgi aprūpēti, tie pieaugs bez problēmām.

Petūnijas spraudeņu audzēšana zemē

Ziedu pavairot ar sēklām ir garš un grūti. Lai pareizi audzētu petūnijas ziedu no sēklām, jums jāpērk labas sēklas un jāizveido tā temperatūra ne augstāka par 25 ° C.

Pirms sēklu stādīšanas zeme tiek izšļakstīta ar vieglu kālija permanganāta šķīdumu.Ziedam ir mazas sēklas, tāpēc tās stāda gatavajā augsnē virspusēji. Trauki ar sēklām jāpārklāj ar foliju vai stiklu un jānoņem uz vietas bez caurvēja ar lielu daudzumu gaismas. Stādījumus nav atļauts atvērt trīs nedēļas. Šajā laikā aprūpe sastāv tikai no kondensāta savākšanas no pārklājošās plēves.

Piezīme! Kad parādās pirmie dzinumi, tie ir nedaudz jāatver vairākas stundas, lai gaisa mikrocirkulācija būtu labāka. Ja tas netiks izdarīts, augs nomirs.

Šajā laikā jums ir nepieciešams labi izsmidzināt un pāris reizes barot augu. Katru reizi, kad ētera laiks ir jāpalielina. Kad parādās pirmās ziedlapiņas, vāku var noņemt. Kā virskārtu labāk izmantot firmas "Brīnumu dārzs" produktus.

Mēslojums

Pamatnoteikumi petūniju pavairošanai ar spraudeņiem

Apsveriet sekojošo stādīšanas un kopšanas laikā:

 • Augus ieteicams stādīt pavasarī, jo šajā laikā ir vieglāk kontrolēt saules gaismu un nodrošināt nepieciešamo siltumu. Līdz vasaras sākumam petūnijas sāks bagātīgi ziedēt;
 • spraudeņus var sagriezt pat no jauniem krūmiem. Šī kultūra labi panes atzarošanu, un ampelu sugām tas būs vienkārši nepieciešams;
 • ziedu stādiem ir aizliegts vairākas reizes lietot vienu un to pašu maisījumu.

Piezīme! Spraudeņi zied apmēram 1,5 mēnešus pēc atzarošanas.

Tas ir, tos iestādot augustā, līdz rudens vidum būs gatavs vesels krūms ar ziediem. Aprīlī, līdz jūnija sākumam, nozāģējuši zarus, izaug cieti stādi, kurus var droši pārstādīt zemē.

Kad un no kura krūma jums jāsamazina spraudeņi

Nav jāgaida, kamēr krūms izbalēs, ieteicams ņemt spraudeņus no ziedošiem krūmiem, izvēloties skaistus, spēcīgus.

Tas jādara augusta sākumā - septembrī.

Kā izskatās ideāls kātiņš:

 • apmēram 5 cm gari (ļoti gari zari labi nesakņojas);
 • ar 4 ziedlapu pāriem;
 • jums ir nepieciešams sagriezt slīpi leņķī un zem mezgla (mezgls ir ziedlapas krustojums ar kātu). Stumbra griešanai var būt arī divi griezumi, šajā gadījumā augšējais griezums jāveic taisni.

Piezīme! Daudzu vietējo augu (īpaši piena aļģu) spraudeņi kādu laiku jātur uz galda, ļaujot tiem izžūt. Bet ar petūnijām ir citādi: tiklīdz zari tiek nogriezti, tie nekavējoties jāizlieto. Ja tie pasliktinās, maz ticams, ka tie izzudīs nākotnē. Nogriezto kātiņu uzglabā apmēram 3 stundas.

Ampel petūnijas: kad un kā stādīt

Lai pareizi iestādītu petūnijas, jums ir jāizveido noteikti nosacījumi:

Spraudeņu sagatavošanas noteikumi

Pēc pieredzējušu dārznieku domām, augu pļaušanai februārī-martā mātes augs jāsagatavo vasarā. Lai to izdarītu, augusta beigās viņi to dara ar mātes dzērienu: viņi nogriež vecos dzinumus uz krūma, pēc tam to izraka ar zemes gabalu un iestāda piemērota izmēra (apmēram 20 cm) traukā. diametrā), ko ieved siltā telpā, lai ziema un sals augu nesabojātu.

Stādīšanas datumi sakņotiem spraudeņiem

Stādiet piekārtajā stādītājā

Ne velti šis zieds tiek uzskatīts par kaprīzu, jo to nav iespējams pavairot, tieši sējot atklātā zemē. Ļoti mazas sēklas ir vajadzīgas tikai stādu audzēšanai. Petūnija ir kaprīza gan attiecībā uz zemes sastāvu, gan uz sēšanas laika ievērošanu.

Piezīme! Sākotnēji jums ir jāsaprot, ka pastāv liels sējeņu nāves risks, tāpēc par to nevajadzētu uztraukties.

Petūnijas ir diezgan izturīgas pret dažādiem kaitēkļiem, taču ir dažas slimības, kas tās var ietekmēt:

 • ja krūmu skar zirnekļa ērce, tad uz ziedlapiņām ir redzams caurspīdīgs zirnekļa tīkls, kas izraisa lapu grumbu veidošanos un izžūšanu;
 • tripši (mazi tumši krāsas kaitēkļi) ziedēšanas laikā biežāk uzbrūk augam. Būtībā no tiem cieš petūnijas putekšņi un lapas;
 • visbīstamākais ir laputis, tas pilnībā ietekmē visu augu.Ja jūs neveicat nekādas darbības, tad zieds īsā laikā pilnībā nomirst;
 • labāk ir veikt izsmidzināšanu ar īpašu ķīmisku šķīdumu palīdzību, kas viegli iznīcina šādus kaitēkļus. Piemērojot tos, jums jāievēro norādījumi.

Dažas petūniju šķirnes ir diezgan kaprīzas. Bet ar pienācīgu rūpību un pastāvīgu mēslošanu jūs varat stādīt skaistus krūmus ar savām rokām. Pavairošanai varat izmantot jebkuru no iepriekš aprakstītajām metodēm. Būs zaudējumi, bez tā nav iespējas, bet lielākā daļa no tām pieaugs, un vasarā viņi iepriecinās ar bagātīgu ziedēšanu.

viesis
0 komentārus

Telpaugi

Dārzs