Fuksija ampelnaja - šķirņu apraksts, audzēšana un kopšana mājās

Savā dzimtenē, Amerikā, Jaunzēlandē, Taiti, fuksija ir mūžzaļš krūms vai koks ar zvanu ziediem. Dabā dabiski aug vairāk nekā simts tās šķirņu.

Fuksija ampelous: audzēšanas un aprūpes iezīmes mājās

Kā podu kultūra zieds ir kļuvis plaši izplatīts Eiropā kopš 18. gadsimta beigām. Ziedošais krūms bija bagātu pilsētnieku lepnums. Saskaņā ar laikabiedru aprakstu Marijas-Antuanetes pils no Francijas fuksiju skaita dēļ atgādināja siltumnīcu.

Fuksija podos

Mūsdienu hibrīdās fuksijas šķirnes, pateicoties zaru plastiskumam un krāsu daudzveidībai, ir universālas. Atkarībā no šķirnes īpašībām tos var izmantot ainavu veidošanai mājās, birojā, dārzā.

Svarīgs! Ziedēšanas periodā podu ar augu nevar pārvietot vai pat pagriezt, pretējā gadījumā ziedi un pumpuri vienkārši izzudīs.

Ziedam nepieciešama barojoša, bet viegla augsne. Lai to izdarītu, jūs varat pievienot parasto, kas paredzēts ziedošiem augiem:

  • perlīts;
  • vermikulīts;
  • kokosriekstu augsne (kokosriekstu substrāts).

Fuksijai patīk labs apgaismojums, bet tā tiek apdedzināta uz lapām, pakļaujot tiešiem saules stariem. Labāk novietojiet to pie logiem, kas ir izgaismoti pirms pusdienām vai vēlu vakarā. Ja augu nav iespējams nodrošināt ar dabisku gaismu, apgaismojumam var izmantot dienasgaismas spuldzes. Gaismas trūkums veicina dzinumu pagarinājumu, turklāt augs var neziedēt.

Vasarā fuksija jūtas labi temperatūrā, kas nav augstāka par 20-23 ° C. Augs nepieļauj siltumu labi, tāpēc, iestājoties siltajam periodam, ieteicams to vest ārā.

Fuksija labi zied siltajā sezonā uz balkona, galvenais ir nodrošināt ēnojumu pusdienlaikā. Pūsts vēja, tas labāk panes karstumu. Zieds var palikt ārā līdz salam. Labas ziemošanas apstākļi ir temperatūra no 3 līdz 100 ° C un, ja iespējams, fona apgaismojums. Tad augs pārstās augt, neizvelk dzinumus. Fuksija, pienācīgi saglabājusies ziemā, zied agrāk.

Svarīgs! Fuksijas ātri attīstās un bagātīgi zied, tāpēc tām jāpapildina nepieciešamo mikroelementu izmaksas. Tie regulāri jābaro katru nedēļu ar mēslošanas līdzekļiem, kuru sastāvā pārsvarā ir kālijs un fosfors. Pēc saspiešanas beigām ir nepieciešams veikt virskārtu.

Augs ir mitrumu mīlošs, ir nepieciešama bieža izsmidzināšana un mazgāšana, kā arī regulāra laistīšana. Vasarā, lai mitrinātu gaisu, blakus tiek novietots papildu trauks ar ūdeni. Nepietiekama mitruma gadījumā augs var izmest ziedus. Vakarā vai agri no rīta izsmidziniet un laistiet augu uz balkona vai lodžijas.

Siltajā sezonā augs tiek bagātīgi laists, jo īpaši svarīgi ir uzraudzīt mitrumu buddinga periodā.

Sākoties ziemai, laistīšana pamazām tiek samazināta līdz minimumam, galvenais ir novērst izžūšanu.

Ūdenim apūdeņošanai un izsmidzināšanai jābūt vai nu nosēdušam, vai lietus ūdenim, vienmēr istabas temperatūrā.

Svarīgs! Nedrīkst pieļaut augsnes ūdenstilpņu sakņu laistīšanu. Dzeltenā lapotne un brūnā ziedēšana uz zemes var liecināt par mitru sakņu sistēmu.

Fuksija ampelous - stādīšana un kopšana uz ielas

Vienmērīgi plūstošie auga dzinumi ziedēšanas virsotnē pārvēršas par ziedu mini ūdenskritumu. Bet tam jums ir jāizveido viņiem piemēroti apstākļi.

Nosēšanās

Ziedu audzē, izmantojot sēklas un sakņu spraudeņus.

Pirmo metodi selekcionāri parasti izmanto, lai iegūtu jaunas šķirnes. Tas ir rūpīgs un darbietilpīgs, turklāt tas negarantē šķirnes iegūšanu ar mātes īpašībām.

Sakņoti fuksijas spraudeņi

Dārzkopjiem amatieriem ir vēlama labvēlīgākās šķirnes pavairošana ar spraudeņiem. Pēc saspiešanas ūdenī 10-14 dienas ir pietiekami ievietot atlikušās dzinumu daļas (15-20 cm). Pēc tam, kad griešana sakņojas, to var stādīt pastāvīgā vietā. Lai ātri iegūtu blīvu krūmu, podos varat iestādīt vairākus spraudeņus. Laba sakņu veidošanās prasa mērenu temperatūru līdz 20-23 ° C un regulāru laistīšanu.

Stādi, kas saņemti pa pastu vai nopirkti veikalā, tiek pārstādīti ar pārkraušanas metodi no konteinera uz konteineru, ar obligātu drenāžas slāni un piepildīti ar augsni.

Fuksijas labsajūtai jums:

  • novietojiet to vietā, kas aizsargāta no caurvēja un vēja;
  • audzēšanas vieta jāizvēlas, izvairoties no dienvidu puses;
  • nodrošināt augu ar neitrālu augsnes pH līmeni;
  • stādīšanai izmantojiet ūdeni caurlaidīgu, vieglu augsni;
  • barojiet regulāri, ik pēc 2-3 nedēļām - tas padarīs ziedēšanu ilgāku un dāsnāku.

Svarīgs! Fuksija nepatīk siltumu un nepieļauj tiešus saules starus.

Vasarā krūmu nepieciešams bieži laist; ieteicams arī gaisa daļu samitrināt ar smidzinātāju. Jums jākoncentrējas uz žāvējošo augsni ap auga saknēm, liekais mitrums var viņiem kaitēt.

Kā veidot fuksiju

Lai iegūtu blīvu, sazarotu krūmu, zieds augšanas laikā tiek saspiests. Pirmā saspiešana tiek veikta pēc griešanas saknes. Saspiediet (noņemiet) dzinuma augšējo daļu, tādējādi stimulējot sānu pumpuru augšanu un ziedēšanu.

Arī no tiem izaugušie dzinumi tiek saspiesti, atstājot 2-3 mezglus sazarojumam. Tādējādi sulīgu augu var izveidot 3-4 saspiežot. Tiek nogriezti arī no zemes augošie dzinumi.

Augu šķipsna spēlē veidojošas un atjaunojošas atzarošanas lomu, neļauj stublājus atklāt.

Ampelous un šķirņu dzinumi pavasarī tiek saīsināti par trešdaļu garuma. Ir svarīgi, lai zieda zari būtu vienādi no visām pusēm. Tad ziedēšanas periodā krūms būs harmonisks, vienveidīgs. Pieaugušā augā satveriet ik pēc 3-4 starpnozaru.

Fuksija ir plastmasas augs, tas ātri aug, kātu var veidot no krūmu un ampelu šķirnēm.

Fuksija uz bagāžnieka

Pieaudzis kātiņš vairākās vietās ir piesiets pie atbalsta. Apakšējās lapas un zari uz nākotnes stumbra tiek noņemti, atstājot 3-4 lapu pārus pie vainaga. Augšdaļa tiek saspiesta pēc tam, kad augs sasniedz vēlamo augstumu. Pēc tam sākas vainaga veidošanās stadija, izspiežot dzinumus caur 2 - 3 starpnozarēm. Laika gaitā fuksijas stumbrs lignifies, vainags sazarojas.

Biezāku stublāju var iegūt, aužot 2-3 viena auga dzinumus.

Fuksija zied uz jauniem dzinumiem. Jo īsāks ir saspiešana (1-3 pumpuri), jo labāk attīstās jaunie dzinumi.

Visizplatītākās šķirnes

Daudzas mūsdienu šķirnes raksturo dinamiskas krāsu kombinācijas.

Fuksija Zilā Vale

Šī ir daudzpusīga šķirne, to var audzēt gan kā krūma formu, gan kā ampeli. Sniegbaltām dubultu, lielu ziedu sīpolu malām ir zaļa nokrāsa. Zieda svārki ir sulīgi, lavandas.

Ilgi ziedoša, ļoti bagātīga.

Fuksija Bella Rosella

Augā ir daži no lielākajiem ziediem (10-12 cm). Tie ir frotē, spilgti, ceriņsārti ar sniega baltiem putekšņiem un gaiši rozā krāsas sepals. Bagātīga ziedēšana, ilgstoša.

Fuksijai Bella Rosella ir ampeloza un krūma forma.Tas ir nepretenciozs, var augt ēnā.

Bella Rosella šķirne

Fuksija Zilais eņģelis

Zilais eņģelis ir izsmalcināta, neaizmirstama fuksija. Ziedu izmērs līdz 12 cm diametrā. Zieda korolija (svārki) ir frotē, tumši ceriņkrāsas, sepals ir balta. Pilnībā izšķīdinot, balti putekšņi ar rozā putekšņlapām kļūst par iespaidīgu akcentu. Pusampelozs krūms (nokarājies).

Fuksija Holisa skaistule

Ziedi ir lieli (7-8 cm), dubultā, sepals ir balti, svārki ir ceriņi-zili. Krūms aug ļoti kārtīgi, ir kompaktas formas, labi sazarojas. Šķirne labāk panes karstumu un spožu sauli nekā citas fuksijas.

Zieds ir elegants, kontrastējošs, baltas-zaļas krāsas sepals ieskauj violeti rozā svārkus. Īpaši labi pilnībā izšķīst. Sārti iegareni putekšņi deva pienaini baltus putekšņus.

Svarīgs! Audzēšanas forma ir ampeloza, pieauguša auga pātagas izaug līdz 60 cm garas.

Fuksijas zilais ledus

Augs tika iegūts tumšo acu šķirnes sākuma mutācijas rezultātā 1954. gadā Amerikas Savienotajās Valstīs. Lieli, dubulti ziedi atšķiras ar raksturīgu ziedlapu izvietojumu. Viņi atgādina slāņainu apakšsvārku. Ziedlapu krāsa ir blīva lavanda, sepals ir gaiši tumšsarkana. Interesanti, ka šīs šķirnes augos ziedu ziedlapiņām var būt atšķirīga krāsu intensitāte. Šķirne nav prasīga, to audzē krūmu un ampelu formā. Ātri aug, lai izveidotu blīvu vainagu, ieteicams atturēt atzarošanu. Labi jūtas daļēji ēnā.

Fuksija divpadsmitgadīgā

Fuksija ampelozā divgadīgā ir gleznota laša oranžos toņos. Raksturīgie purpursarkanie triecieni gar daudzslāņu svārku malu rada neparastu krāsu kontrastu. Ziedi ir iegareni, diezgan lieli, pumpuru formā. Gaišie sepals laika gaitā kļūst spilgti oranži.

Šķirni 1976. gadā audzēja Kalifornijas dārznieks Teds Paskesens, un tā ir veltīta ASV neatkarības 200. gadadienai. Pasquesen veica ilgu selekcijas darbu, lai iegūtu šķirni, kas ir izturīga pret karstumu un spēcīgu vēju.

Augs veido blīvu, sazarotu vainagu, bagātīgi zied.

Zilā mirāžas šķirne

Fuksija Blue Mirage

Augu var audzēt kā daļēji ampelozu augu nokarena krūma formā un piekārtiem traukos.

Zilā mirāža ir lielziedu šķirne, kas zied ar dziļi violetiem ziediem ar sniega baltiem sepals. Šķirnes dzinumu garums ir līdz 40 cm, agri ziedošs, bagātīgs, garš. Dubultziedi, lieli.

Lapas ir vidēja izmēra, stublāji ātri ligificējas, tāpēc šķirni ir viegli audzēt standarta formā. Šķirne ir strauji augoša, labi ziemo. Piemērots dārznieku iesācēju audzēšanai.

Fuksija Cecile

Ziedi ir lieli, dubultā, tiem ir spilgta, neparasta toņu kombinācija. Viļņainās, slāņainās ziedlapiņas ir lavandas zilas, un sepals ir dziļi rozā krāsā. Cecile šķirnes fuksiju audzē krūmu un ampelu formā.

Uzņēmuma One kuģis "Priekšlikums"

Unikālā purpursārta krāsa ir kļuvusi par zieda pazīmi, ne velti savu nosaukumu ieguva viena no pirmajām sintētiskajām krāsvielām - fuksīns.

Japānas uzņēmuma ONE (Ocean Network Express) kuģus, kas nodarbojas ar konteineru pārvadāšanu, nevar sajaukt ar citiem. Viņu paraksta krāsa ir fuksija.

7. foto Motorkuģis "Fuchsia"

Ne mazāk "krāšņi" izpriecu katamarāns "Fuchsia" kursē gar Moskva upi.

Rūpēties par fuksiju ir viegli. Ja jūs izveidojat optimālus apstākļus augam, eleganti laternu ziedi daudzus gadus radīs spilgtu noskaņu.

viesis
0 komentārus

Telpaugi

Dārzs