Ampelous vai mandeville diplomi - aprūpe mājās

Kāds diplomātijas zieds (mandevils)? Šis skaistais augs (liana), kas atšķiras ar blīvu un sulīgu lapotni un spilgtiem gramofoniem, pieder Kutroviju ģimenei un ir dzimtene Latīņamerikā. Būtībā diplomātiskais īpašums ir atrodams mūsdienu ainavu dizainā, lai dekorētu ēkas, sienas, balstus utt. Šī kultūra aprūpē ir nepretencioza. Rakstā sīkāk aprakstītas Mandevila zieda iezīmes: mājas aprūpe, selekcijas iespējas un kultūras šķirnes.

Diplomātijas veidi

Mandevillas zieds ir populārs siltumnīcas augs, kuram ir vairāki nosaukumi: Mandevilla, Brazīlijas jasmīns vai balzams, Meksikas mīlas koks un Bolīvijas roze. Prieks audzēt diplomu dārzā vai mājās neatkarīgi no sugas.

Diplomi podos

Pasaulē ir vairāk nekā 100 šī zieda sugu. Populārākie ir:

 • ampelous diplomi. Kāpšanas augs ar strauju augšanu, spīdīgām ovālām lapu plāksnēm. Piltuves formas smaržīgie ziedi sastāv no piecām ziedlapiņām baltā, rozā, sārtinātā vai sarkanā krāsā. Pieaugušā krūmā var būt līdz 80 ziediem, kas nenokritīs ilgāk par nedēļu;
 • Diplomātiskais īpašums ir sarkans. Liāna ar spilgti zaļām lapām, skaistiem samtaini sarkaniem ziediem, kuru diametrs sasniedz 12 cm, garums - 30 cm. Nepieciešama mērena laistīšana;

Mandevils

 • Diplomātiskais īpašums ir dzeltens. Tas ir saīsinājis kātiņus un tam nepieciešams papildu atbalsts. Dzeltenie ziedi ir raksturīgi Opal šķirnei;
 • Mandevila Lutea tropiskais sapnis. Šķirne atšķiras ar spilgti dzelteniem ziediem gramofonu formā;
 • Sarkanās zvaigznes diplomātiskais īpašums. Sarkanie ziedi ar baltu zvaigzni ir pietiekami lieli, sasniedzot 70 cm augstumu.Šāda veida vīnogulājiem ir nepieciešams nedaudz ēnojums; Mandevils sāk ziedēt aprīlī un beidzas novembrī. Karstajā sezonā tai katru dienu nepieciešama bagātīga lapotņu apūdeņošana.

Piezīme! Ieteicams strādāt ar dipladēniju ar cimdiem, neļaujot bērniem rūpēties par procesu un aprūpi, jo tajā ir indīga sula.

Mandeville ir augs, kas mīl plašus podus un ātri aug, priecējot ar savu unikālo izskatu.

Diplomātiskais īpašums ampelous (mandeville): aprūpe dārzā

Dārzā diplomi vienmēr ir skaisti: blīva, tumši zaļa spīdīga lapotne un spilgti eksotiski ziedi nebeigs pārsteigt ar savu skaistumu. Ja jūs dārzā audzējat lianu (piemēram, ļaujiet tai izskrieties virs lapenes vai sienas, izrotāt vecu dārzeņu dārzu utt.), Tad Mandevils pilnībā nosegs atbalstu ar saviem izturīgajiem kātiem un uzkāps līdz 2 m augstums.

Žogu diplomi

Daudzi cilvēki pagalmā vai dārzā pie saimniecības ēkām stāda diplomus ne tikai to pilnveidošanai un rotāšanai, bet arī papildu aizsardzībai (piemēram, dzīvniekiem ir grūti tikt cauri augu stublājiem). Rezultāts ir pārsteidzoši skaists zaļais žogs, kas kļūs par ainavas galveno akcentu.

Ir arī diploma numura versija, kuru ziedēšanas kultūras gadījumā ir tikpat viegli kopt kā uz ielas. Bet vislabāk augu audzēt pagalmā. Tieši uz ielas Mandevils zied labāk un rotā teritoriju.

Diplomātiskajiem ziediem ir nepieciešama spilgta dabiskā gaisma, tāpēc tas jāņem vērā, izvēloties stādu stādīšanas vietu. Optimālākā augsne diplodēšanai ir tā, kas vienādās proporcijās sastāv no smiltīm, sūnām, dārza augsnes.Šis zieds vispār nepieļauj aukstu vēju un slikti nosusinātu augsni.

Ampelozās diplomātijas auga audzēšanas iezīmes:

 • mājas kopšanai nepieciešama ikdienas laistīšana un izsmidzināšana;
 • nepieciešams balsts rāmja, plaukta vai zirglietu veidā, pa kuru vīnogulājs iziet taku;
 • regulāra bojātu un beigtu lapu noņemšana;
 • regulāra kaitēkļu kontrole;
 • pavasarī un vasarā regulāri barojiet diplodēniju ar minerālmēsliem.

Piezīme! Profilaktisko un terapeitisko Mandeville ārstēšanu no kaitēkļiem un slimībām veic ar insekticīdiem vai veļas ziepju šķīdumu.

Diplomātijas pavairošana (Mandeville)

Mandevila ziedu, ko pavairo ar spraudeņiem, vislabāk stādīt no pavasara vidus līdz jūlija vidum. Pavasarī tam var ņemt zaļus jaunus dzinumus, un vasarā ir piemēroti nobriedušāki spraudeņi.

Diplomātijas izcirtņi

Vaislas noteikumi diplopijai dārzā:

 • apgriežot Mandevila spraudeņus, jums jāpārliecinās, ka uz kāta ir divi lapu pāri;
 • dzinuma apakšējā daļa obligāti tiek apstrādāta ar fitostimulantu;
 • lai spraudeņi sakņotos, jums jāveido augsnes maisījums no kūdras, smiltīm un sausām sūnām (vienādās proporcijās).

Pēc apmēram četrām nedēļām uz auga spraudeņiem parādīsies pirmās saknes, pēc kurām diplodēniju var stādīt podos.

Tā kā vīnogulāju izmaksas ir tālu no budžeta, daudzi dārznieki savāc sēklas un pēc tam paši to dīgst. Iespējama arī augu pavairošana ar ūsām un sēklām, lai gan tas prasa vairāk laika.

Noteikumi zieda pavairošanai ar sēklām:

 • sēklu dīgšanai nepieciešama gaisa temperatūra 22–28 ° C;
 • jums ir nepieciešama augsne ar nedaudz skābu vidi un vieglu tekstūru;
 • ūdens stagnācija nav pieļaujama, lai gan augsnei jābūt pastāvīgi mitrai.

Vidēji sēklas dīgst no 2 līdz 4 mēnešiem, un šajā laikā tām nepieciešama īpaša piesardzība. Tas nav ļoti ērti, tāpēc daudzi cilvēki augu pavairo, izmantojot ūsiņas, kas parādās dzinumu augšdaļā.

Kāpēc Mandevils nezied

Galvenie iemesli, kāpēc Mandevils nezied: augs mājās nav pietiekami apgaismots, tajā ir maz mitruma, gaiss ir sauss vai augsne ir slikta. Ziema augam nav pārāk labvēlīgs laiks, bet aukstajā sezonā jūs varat izaudzēt ziedu mājās.

Diplomi dārzā

Dipladenia ir zieds, kas ir atkarīgs no pietiekama mitruma un saules gaismas. Turklāt jums jāuzrauga optimālais gaisa mitrums un zemes pārklājums. Ēnā diplomodēmija nemaz nezied, un ēnā tā var atbrīvot tikai mazas ziedkopas. Ja to audzē mājās, tad var pievienot mākslīgo apgaismojumu.

Ar sliktu laistīšanu ziedi neveidosies, bet stāvošs ūdens novedīs pie auga nāves (saknes sāks puvi, un lapas kļūs dzeltenas). Bet mēslošana ar minerālmēsliem palīdzēs padarīt puķu dobi sulīgu.

Ievērojot šos vienkāršos noteikumus, jūs varat audzēt pārsteidzošu vīnogulāju. Ar laicīgu laistīšanu, uzklājot augšējo mērci, diplodēnija būs sulīga un spilgta.

viesis
0 komentārus

Telpaugi

Dārzs