Kā rūpēties par ampelozo begoniju un veidot krūmu

Begoniju ampelozā forma ir populāra puķu audzētāju vidū, kuri dod priekšroku nepretencioziem kultūraugiem ar krāšņām asimetriskām lapām un daļēji dubultiem / dubultiem ziediem. Atkarībā no šķirnes ampelozās begonijas augstums var būt 20–60 cm, un lapu garums ir 10–20 cm. Katrs zieds zied tikai 10 dienas, bet pēc tam sāk ziedēt jauni pumpuri. Ziediem var būt persiku, aprikožu, oranžu, sniega baltu, sarkanu, oranži sarkanu, dzeltenu nokrāsu.

Prasības izvietošanas nosacījumiem

Lai audzētu ziedu, jums jāatceras, ka ampelozās begonijas mīl spilgtu gaismu, bet viņiem nepatīk tiešie saules stari. Tāpēc labāk tos ievietot uz loga, kas ir noēnots ar tills.

Ampel begonija

Pirmo reizi viņi baro kultūru, kad dzinumi sāk augt. Lai to izdarītu, apkaisa ar slāpekli, jo tas veicina zaļumu augšanu. Barojot otro reizi, ieteicams izmantot īpašus begoniju mēslošanas līdzekļus. Kad parādās pumpuri un visu pārējo laiku, jums par ziediem jārūpējas šādi: barojiet 1 reizi pusmēnesī, tad ziedi ilgāk ziedēs.

Svarīgs! Kultūrai nepieciešama gaisa temperatūra mājā + 20-25 ° C.

Augiem nepatīk zems gaisa mitrums. Labāk novietojiet tos tuvu kūdras pannai, kas pastāvīgi jātur mitrā stāvoklī. Jums regulāri vajadzētu izsmidzināt gaisu no izsmidzināšanas pudeles, bet tā, lai mitrums nenonāktu uz augiem. Ir vērts visu laiku uzturēt mitru zemi. Laista ar mīkstu un nosēdinātu ūdeni.

Karstuma gadījumā noteikti izsmidziniet gaisu netālu no auga. Telpu, kurā atrodas zieds, laiku pa laikam vajadzētu vēdināt, taču nedrīkst pieļaut caurvēju.

Augi tiek pārstādīti tikai ārkārtējos gadījumos.

Ampelozā begonija: aug no sēklām

Sēklas jāsēj februāra beigās vai marta sākumā.

Ja jūs iegādājāties sēklu komplektu granulās, tad tos var stādīt kūdras tabletēs. Lai to izdarītu, ielieciet tos uz paletes un bagātīgi dzirdiniet, tie palielināsies. Tad katrā tabletē jāievieto viena sēkla, istabas temperatūrā no aerosola pudeles pārkaisa.

Begonijas sēklu sēšana tabletēs

Tabletes varat pārklāt ar polietilēnu. Jums nevajadzētu ļaut izžūt tabletēs esošajai zemei, jums pastāvīgi jāuztur mitrums.

Jūs varat arī ievietot granulu sēklas katrā konteinera šūnā ar augsni, izsmidzināt ar ūdeni no izsmidzināšanas pudeles un pārklāt ar polietilēnu.

Ja sēklas ir bez čaumalas, tad labāk ir sagatavot kastes, katras apakšā izveidojiet vairākas bedrītes. Tad traukā ielej smalku šķembu, pēc tam zemi, tai vajadzētu būt nedaudz skābām īpašībām. Lai to izdarītu, sajauciet 4 daļas lapu un 1 daļu velēnu, 1 daļu smilšu. Labāk ir kalcinēt augsni krāsnī 30 minūtes.

Dienu pirms sēšanas ieteicams augsni kārtīgi laistīt kastēs. Tad izkaisiet sēklas pa pamatnes virsmu, pārklājiet ar stiklu vai plastmasas maisiņu. Jums jānovieto kastes siltā vietā ar gaisa temperatūru + 24-25 ° C un pastāvīgi samitriniet zemi no izsmidzināšanas pudeles.

Piezīme! Pirmie dzinumi parādīsies pēc 9-25 dienām.

Pirmais begonijas asns sēj lauks

Stādu kopšana

Vislabāk ir laistīt, uz paplātes, kur jālej ūdens, uzliekot kūdras tabletes vai redeļu kastes. Dienasgaismas stundām jābūt 12-13 stundām dienā. Ja tas ir mazāks, kultūra jāapgaismo ar dienasgaismas spuldzēm. Jūs varat sākt sacietēt begonijas pēc nedēļas, vispirms katru dienu paceliet filmu ceturtdaļstundu.

Svarīgs! Kad parādās pirmie dzinumi, augsne nedrīkst pilnībā izžūt, tieša saules gaisma, un gaisa temperatūra nedrīkst pazemināties līdz 21 ° C.

Ja stādus audzē kūdras tabletēs, tad, kad uz katra auga parādās trīs īstās lapas, tās pārvieto keramikas podā ar zemi, kārtīgi padzirdot ar ūdeni. Ja audzē kastēs, tad 50 dienas pēc sēšanas to vajadzētu nirt. Tam būs nepieciešami plati un plakani keramikas podi ar augsni, kas iepriekš ir jāpārlej bagātīgi un jāpārvieto.

Pēc pusmēneša stādus vajadzētu barot ar mēslojumu begonijām.

Pēc apmēram 20 nedēļām stādus var pārstādīt uz pastāvīgu vietu karājas podos, stādītājos, puķu podos un groziņos. Tos var novietot uz balkona vai lodžijas brīvā dabā.

Jūsu zināšanai! Ziedi aug uz divu veidu begonijām - vīriešiem (lieliem) un sievietēm (maziem).

Slimības, kaitēkļi

Ja begonijas lapotne un pumpuri sāka nokrist, tas nozīmē, ka tai trūkst mitruma augsnē un gaisā.

Ja uz kātiem, lapotnēm tiek konstatēta bālgana ziedēšana, tā ir miltrasa. Skartās vietas jānogriež un kultūra jāizsmidzina ar fungicīdiem.

Pulverveida miltrasa uz begonijām

Ja uz lapotnes ir redzami dzelteni plankumi, tas nozīmē, ka sarkanā zirnekļa ērce tai uzbruka. Augus apsmidzina ar sistēmisku insekticīdu.

Begonia ampelous: bumbuļu stādīšana

Nākot ziemai, jūs varat iegādāties ziedu bumbuļus. Pērkot, jums tās rūpīgi jāapsver. Bumbuļiem jābūt 3 cm diametrā, veseliem un neskartiem. Ieliektajā pusē jābūt 3-6 pumpuriem.

Bumbuļi jāstāda martā, pēc 1 stundas ievietošanas gaiši rozā kālija permanganāta šķīdumā. Pēc tam izliekto pusi uzlieciet uz mitras drānas, smiltīm vai zemes un novietojiet gaismā. Laiku pa laikam jāapsmidzina ar ūdeni istabas temperatūrā. Kad bumbuļa ieliektajā daļā parādās asni, ielieciet tos zemē.

Lai izveidotu substrātu, jums jāsajauc 2 daļas lapu augsnes, 1 daļa kūdras, 1 daļa humusa, 1 daļa smilšu. Pārnesiet substrātu mazos podos. Katru bumbuļu ielieciet zemē uz 2/3, ūdeni un neļaujiet augsnei izžūt nākotnē. Kad asni kļūst 10-15 cm katrs, bumbuļus var pārstādīt podos, podos. Jūs varat transplantēt begoniju dārzā.

Ampel begonija: lapu pavairošana

Ir trīs metodes begoniju lapu pavairošanai.

Pirmais ir sagriezt lapu vairākos gabalos ar asu nazi. Katrā daļā jābūt vismaz vienai svītrai. Novietojiet lapas daļas podos ar zemi vai smiltīm, sagrieziet. Pārklāj ar plastmasas apvalku vai plastmasas pudeli.

Begonijas lapu pavairošana

Lapas daļas laiku pa laikam jāapsmidzina ar izsmidzināmo pudeli, taču nedariet to pārāk bieži, pretējā gadījumā tās puvi.

Kad pirmās lapas parādās 20 dienu laikā, jūs varat sacietēt augu, noņemot plēvi 15 minūtes. katru dienu, pakāpeniski palielinot laiku.

Pēc 3 mēnešiem augus var pārstādīt podos, podos.

Svarīgs! Zemi pie kultūras nevajadzētu sablīvēt, pretējā gadījumā pastāv dzinumu laušanas risks.

Otrajā metodē jums jānogriež augu lapa ar 7 cm spraudeņiem un jānogriež pāri vēnām. Tad novietojiet lapu uz mitras augsnes ar seju uz leju, nospiediet ar akmeņiem pie griezumiem. Virsū pārklājiet ar plastmasas apvalku un ievietojiet saulē. Nākotnē izsmidziniet augsni ar izsmidzināšanas pudeli.

Pēc 30 dienām pieaugs jaunas begonijas, un filmu varēs noņemt. Jaunie izaugušie augi paliks pārstādīti podos, puķu podos.

Trešais veids ir nogriezt lielu lapu no griešanas un ievietot to glāzē ūdens. Pievienojiet tam 1 tableti sasmalcinātas aktivētās ogles un saknes. Ja lapa sāk pūt, tad jūs varat to nedaudz sagriezt un nomainīt ūdeni. Kad saknes aug, jūs varat to pārstādīt jebkurā traukā.

Kā izveidot ampelozo begoniju

Ampelozo begoniju stādīšana un atstāšana obligāti ietver atzarošanu. Tas ir daļējs vai pilnīgs dzinumu sagriešana, lai regulētu augšanu, attīstību un ziedēšanu. Pareizi sagriežot kultūru, jūs varat palielināt krāsas krāšņumu un pagarināt tā kalpošanas laiku.

Vainaga veidošanās:

  1. Kad jauns augs sasniedz 6-7 cm augstumu, tad jūs varat sākt veidot vainagu. Lai to izdarītu, nogrieziet tā augšdaļu ar šķērēm. Tas stimulē ražas sānu dzinumu intensīvu augšanu. Pēc atzarošanas laistīšanas skaits un apjoms jāsamazina, lai augi augtu ātrāk.
  2. Nākamajā reizē jums tas ir jāsamazina, kad sānu dzinumi izaug līdz 10 cm garumā.Jums ir jāpārgriež tas pāri pumpuram, kas atrodas dzinuma ārpusē. Pēc tam jūs varat nogriezt visvairāk aizaugušos vai sausos dzinumus.

Ja nepieciešama apgriešana:

  • ziedkopas tiek nogrieztas dekoratīvo lapu begonijās;
  • kad lapas vai kātiņi izžūst, tos nogriež, lai begonija neslimotu;
  • jaunās begonijas tiek nogrieztas;
  • atzarošana tiek veikta ziemai.

Kad augus apgriezt ziemai

Ziemai tiek sagrieztas tikai bumbuļveida begonijas, labāk to izdarīt oktobrī. Ja jūs izlaidīsit šo brīdi, tad lapotne un pumpuri kļūs mazāki, un kāts būs biezāks.

Rūpes pēc atzarošanas

Pēc atzarošanas augs jāuztur + 13-22 ° C gaisa temperatūrā un 60% gaisa mitrumā. Begonija ir miera stāvoklī no oktobra līdz februārim. Šajā laikā jums jāsamazina laistīšana, jānogriež žāvētie kāti, jūs varat laistīt pēc tam, kad augsnes augšējais slānis ir pilnībā izžuvis. Katlu ieteicams novietot uz paplātes ar samitrinātu kūdru.

Svarīgs!Kūdras vietā uz paplātes varat apkaisīt oļus vai ievietot trauku uz apgrieztas apakštase. Bet ir vērts atcerēties, ka ar pārmērīgu mitrumu augs var pūt.

Vai man vajag saspiest ampelozo begoniju

Saspiešana ir zaru galā nogriezta kātu un pumpuru galotnes. Saspiediet pavasarī vai rudenī, tas ir, pirms pumpurēšanās vai pēc ziedēšanas. To vajadzētu saspiest, ja nav iespējams apgriezt kultūru.

Kā saspiest ampelozo begoniju

Jums jāspiež šādi: uz galvenā dzinuma atrodiet augšējo augšanas punktu un sagrieziet to par 1-2 cm. Ja saspiešana tika izdarīta pareizi, tad pēc 2-3 nedēļām sānu dzinumi sāks intensīvi augt.

Ampelozā begonija, kuras stādīšana un kopšana mājās nerada grūtības - ļoti skaists zieds. Atzarošana un saspiešana ir svarīgas un nepieciešamas darbības, kas palielina ziedēšanas un dekoratīvā efekta krāšņumu. Begonijai piemīt unikāls šarms, pateicoties kuru tā kalpos kā lieliska dzīvokļa dekorācija.

viesis
0 komentārus

Telpaugi

Dārzs