Ampel begonija - stādīšana un kopšana atklātā laukā

Nosaukums "begonija" tika piešķirts kultūrai par godu Begonam (Francijas koloniju gubernatoram), kas bija ekspedīcijas organizētājs uz salām, kas atrodas Amerikas Savienoto Valstu dienvidos. Visinteresantākās sugas ietver ampelozo begoniju. Pievilcīgajos krūmos aug asimetriska lapotne, grezni dažādu krāsu un formu ziedi. Kultūru ir viegli kopt, pat iesācējs to var izaudzēt.

Ampelozās begonijas: stādīšana un kopšana atklātā laukā

Parasti ampelas efejas begoniju audzē karājas podos, puķu podos. Viņu rotā verandas, lapenes, terases, arkas dārzā. Āra augiem nepieciešama rūpīga aprūpe. Ampeļu krūmam ir sakņu sistēma bumbuļu veidā, dzinumi ir 20-60 cm gari, liela lapotne 10-15 cm. Tas zied ar daudziem viendzimumu ziediem, kas ir vienkārši, daļēji dubultā, dubultā.

Kā tas izskatās

Nosēšanās

Bumbuļveida ampelozā begonija tiek stādīta ar stumbra spraudeņiem, lai saglabātu kultūras sākotnējās īpašības. To audzē arī no sēklām, katru ievietojot zemē.

Ampeļu bumbuļveida begonijas stādīšana un kopšana notiek divos posmos: pirmkārt, bumbuļi tiek stādīti dzīvoklī, pēc tam audzētie augi tiek izvesti uz vietu.

Piezīme! Ampeļu augiem nepieciešama zeme ar nedaudz skābām īpašībām. Ir vērts kārtīgi samaisīt 1 daļu smilšu, 1 daļu velēnu un 3 daļas lapu.

Augsnes sagatavošana ir nepieciešama, lai kultūra nepelētu, tāpēc substrāts pusstundu jākarsē krāsnī.

Bumbuļu stādīšana

Pērkot bumbuļus, jums tie rūpīgi jāapsver, tos nedrīkst sabojāt. Stublāju augšdaļai jābūt stingrai. Ir jānodrošina, lai uz katra bumbuļa būtu vismaz trīs bumbuļi, tas norāda uz trīs pumpuru klātbūtni.

Bumbuļu stādīšana

Pienākot pavasarim, augu audzēšana sākas ar bumbuļu stādīšanu. Viņi sāk dīgt, uzliekot izliekto pusi uz leju uz mitras drānas. Bumbuļu stāvēšanas vietai jābūt siltai un labi apgaismotai.

Svarīgs! Periodiski bumbuļi jāizsmidzina ar nosēdušos siltu ūdeni.

Kad uz tām aug mazas bālganas saknes, jūs varat tās pārstādīt zemē.

Salauztu ķieģeļu un grants ielej zemos, bet platos podos apakšā. Pēc augsnes iepildīšanas. To iepriekš apstrādā ar fungicīdiem. Bumbuļus liek izliektajā pusē samitrinātā pamatnē un pārklāj ar zemi. Jāatceras, ka sējeņa augšdaļai vajadzētu būt dažus centimetrus zem katla augšdaļas. Kad bumbuļos parādās kāposti, to augšdaļa ir pārklāta ar zemi.

Picking

Pēc 2 mēnešiem jūs varat pārstādīt augus podos ar augstumu 12 cm. Pirmkārt, jums apakšā jālej šķelti ķieģeļi, keramzīts, pēc tam jāpievieno augsne tā, lai 1 cm paliktu līdz trauka malai. tiek novietoti uz palodzes. 2 nedēļas pēc savākšanas augus baro ar sarežģītiem mēslošanas līdzekļiem un pēc tam reizi 2 nedēļās. Pēc 20 dienām augus var pārvietot uz dārzu.

Aprūpe

Begonijai patīk mitrs gaiss, ēnojums, aukstu vēju trūkums, barojoša augsne. Kad augs ir karsts, lapotnes gali izžūst. Jūs varat izsmidzināt gaisu netālu no augiem vakarā, bet neizsmidziniet lapotni un kātiņus, jo ūdens pilieni var izraisīt traipus un sabrukšanu.

Svarīgs! Begoniju baro reizi 10 dienās. Kultūra tiek regulāri laista, bet ne pārāk bagātīgi, jo augi dod priekšroku mitram gaisam, nevis pārmērīgai augsnei.Labāk laistīt vakarā, kad saule jau ir norietējusi, ar nosēdušos ūdeni.

Gatavošanās ziemai

Līdz rudenim begonijas nokrīt no lapotnes, dzinumi izžūst. Labāk to pārnest uz māju ziemai. Bet ziemā istabas temperatūrai jābūt 15 ° C. Podus, podus var novietot tumšā vietā un nelaistīt. Tad viņi izņem no bumbuļiem bumbuļus, nokrata no tiem augsni, ievieto uzglabāšanai kartona kastē, kas piepildīta ar sausu kūdru. Uzglabāt tumšā, vēsā un sausā vietā. Bumbuļi laiku pa laikam jāpārbauda. Ja kūdra ir pārāk sausa, tad samitriniet to. Ja parādās appelējusi smarža, vēdiniet kartona kastīti. Kad bumbuļos parādās kāposti, tos pārstāda podos ar augsni.

Bumbuļu ampelozā begonija: populāras šķirnes

Ampel begonija ir divu veidu. Augus, kuros ir bumbuļi, var audzēt gan ārpus telpām, gan telpās. Bet lapu ziedoša begonija tiek stādīta tikai mājās.

Alkor šķirne

Ampelozas rozā begonijas:

 • Alkors. Augiem ir gaļīgi dzinumi un spilgti smaragda zaļumi. Zied no maija līdz oktobrim. Šajā begonijā ziedi pēc formas atgādina kamēlijas, pumpura centrā krāsa ir izbalējusi sārtā krāsā, bet gar malām - lasis;
 • Rozā krāsa sasniedz 30 cm augstumu.Ziedam ir plāni kāti un gaiši zaļas lapas. Pumpuri ir mazi, dziļi sārti. Viņi karājas tāpat kā dzinumi;
 • Venēra F1. Tam ir gari kāti, zied pirms sala iestāšanās. Frotē ziedi ir baltā rozā diametrā līdz 6 cm.

Ampelozās baltās begonijas:

 • Apgaismojums balts. Zied ļoti daudz sniega baltu dubultziedu. Saknes bumbuļu, garu un plānu kātu formā, asimetriska lapotne;
 • Lapzeme F1. Ziedi ir dubultā un daļēji dubulti, sniegbalti, ar diametru 6-8 cm, pēc formas tie ir līdzīgi kamēlijām. Saknes ir bumbuļu formā. Katram augam ir 5-8 karājas kāti 30-45 cm gari.

Šķirnes apgaismojums balts

Jūsu zināšanai! Ļoti interesanta šķirne Mix. Tas ir hibrīds ar vidēja lieluma krūmiem. Frotē ziedi, var būt dažādu toņu toņi. Zied ļoti ilgi, šo begoniju ir viegli un vienkārši kopt.

Dzeltenās ampelozās begonijas:

 • Begonia Golden Balconi ampelous. Stublāji ir līdz 25 cm augsti.Ziedi ir oranži un dzelteni, dubultā, diametrs ir 13-15 cm.Ziedi izstaro patīkamu smaržu. Zied no maija līdz oktobrim. Izkāpšanai jāizvēlas labi apgaismota vai nedaudz aizēnota vieta. Ieteicams stādīt brīvā un barojošā augsnē, kurai ir neitrāla reakcija;
 • Belleconia Ivory (krēms). Ziediem ir smailas ziedlapiņas, kas līdzinās dālijām. Kultūrai ir krītoši kāti 30-40 cm gari;
 • Margarita F1. Ziedi atgādina dzeltenās rozes.

Zelta Balconi šķirne

Ampelozās sarkanās begonijas:

 • Karmena. Tam ir līdz 40 cm gari karājas kāti un skaisti tumši sarkani ziedi. Augi tiek stādīti puķu dobēs, tie rotā verandas, terases un lapenes;
 • Belleconia Elserta (sarkana). Šī ir ampelozā frotē, nevis bumbuļu begonija. Tam ir lieliska imunitāte pret slimībām un tā ir ļoti izturīga pret kaitēkļu uzbrukumiem. Uz kātiem ir daudz ziedu, tie atrodas uz gariem, karājošiem dzinumiem;
 • Santakrusa saulriets. Tā kātiņi ir 40 cm gari.Ziedi ir oranžsarkani, līdzīgi fuksijai.

Šķirne Santa Kruzas saulriets

Begonia bolīvijas ampelous

Bolīvijas ampelozo begoniju Bolīvijā 1864. gadā atklāja R. Pīrss. Viņš atveda augu uz Lielbritāniju. Bolīvijas begonijā ir bumbuļi. Viņa nāca no sugas, kas aug uz akmeņiem, ļoti jutīga pret ūdeni un aukstumu. Tās dienasgaismas laiks ir 14 stundas. Tas aug temperatūrā virs 13 ° С. Viņai ir nepieciešams apaugļot ar slāpekļa mēslojumu.

Piezīme! Šī suga netiek audzēta tāpat kā citas sugas. Ja jūs tos novietojat atklātā vietā pārāk agri, kad dienas joprojām ir īsas un gaisa temperatūra ir zema, kultūra kļūs slima. Jo vēlāk jūs to pārvietosiet uz vietni, jo labāk tas augs, un jo ātrāk parādīsies pumpuri.

Šansons

Krūms aug 5-8 kātiem, kuru garums ir līdz 40 cm. Kultūrā ir daļēji dubultā un dubultā ziedi, kas līdzinās kamēlijām, kuru diametrs ir aptuveni 6-8 cm.Stumbri, kas karājas pie groziem, puķu podiem, podiem, izskatās lieliski. Begonija izskatās lieliski gan vasarā ziedoša, gan ziemā viena, pateicoties bagātīgajam zaļumam.

Skārleta

Scarlett šķirnes augu augstums ir līdz 20-30 cm, lapotne ir lancetiska, malas ir robainas. Lapas var būt vai nu tukšas, vai stipri pubertīvas. Ziedi ir lieli, dubultā, var būt dažādu krāsu: balti, dzelteni, tumši sarkani. Tas aug 2 ziedus paduses ziedkopās.

Ampel begonija nav sliktāka nekā citas sugas mājas un āra audzēšanai, un dažos aspektos tā ir pat labāka par to pašu petūniju. Aizbraucot, jāievēro vienkārši noteikumi, un tad tas priecēs ar bagātīgu ziedēšanu.

viesis
0 komentārus

Telpaugi

Dārzs