Ampelozie balzami ainavu dizainā

Šie ziedi ir paredzēti dekoratīvai lietošanai. Svarīga to iezīme ir kātiņi, kas stipri izliekas. Vārds "ampel" tulkojumā no vācu valodas nozīmē karājas vāzi, kas paredzēta ziedu audzēšanai. Šāda veida balzams ir labi piemērots šai audzēšanas metodei.

Vispārīga informācija par ampelny balzamu

Šis augs tiek izplatīts visā pasaulē un bauda plašu popularitāti. Tālāk sīkāk aprakstīts, kas tas ir.

Botāniskais apraksts un izcelsmes vēsture

Nav ticamas informācijas par to, kā tieši parādījās ampelozais balzams. Tās izcelsmi var izskaidrot tikai ar leģendu palīdzību, taču neviena no tām vēl nav apstiprināta.

Balti ziedi

Šī mājas zieda dzimtene ir Āfrikas vai Ziemeļamerikas subtropi. Pirmais pieminējums par balzama parādīšanos Eiropas kontinentā datējams ar 1596. gadu. Uzreiz pēc tā parādīšanās viņš sāka baudīt popularitāti.

Šo augu var audzēt kā viengadīgu un daudzgadīgu augu. Tas pieder pie balzama dzimtas, kurā ir zināmas vairāk nekā 300 augu sugas. Ziedi aug lapu padusēs, un tiem var būt dažādi toņi:

 • Apelsīns,
 • ceriņi,
 • sarkans,
 • balts,
 • rozā.

Piezīme! Krāsa var būt vienkrāsaina, plankumaina vai svītraina. Tie rada spilgtas krāsas laternu iespaidu.

Zieda izmērs ir 6-8 centimetri diametrā. Nogatavojušās aug zaļās kastes ar augu sēklām. Viņi pakāpeniski izžūst. Viegli pieskaroties gatavai kastei, tā pārsprāgs un izkaisīs sēklas apkārt. Šī īpašuma dēļ augu tautā sauc par piesātinātu.

Ampelozā balzama izmērs ir no 15 līdz 25 centimetriem. Ziedēšanas laiks sākas jūnijā un var turpināties līdz salam.

Interesanti fakti

Balzams zied visu gadu. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc tos sauc par mūžzaļajiem augiem.

Gar ziedlapu malām bieži izceļas ūdens pilieni. Šis īpašums deva augam citu nosaukumu: Vanka Wet.

Svarīgs!Ņemot vērā augšanas apstākļus istabas apstākļos, ampelozais balzams spēj ziedēt visu gadu.

Tiek uzskatīts, ka balzamu krāsa ietekmē atsevišķu cilvēka personības aspektu attīstību. Piemēram, violets attīsta prāta spējas, un rozā krāsa veicina emocionalitātes attīstību. Tiek pieņemts, ka zieda krāsa atbilst enerģijas plūsmas veidam, kas ietekmē cilvēku.

Balzami savvaļā

Šim ziedam ir vairāk nekā trīs simti sugu. Starp tiem ir gan daudzgadīgi, gan ikgadēji. Ir krūmi līdz divu metru augstumam. Ja audzēšanai tiek izvēlēts ampelozais balzams, kā to kopt, ir aprakstīts tālāk.

Populāri ampelozo balzamu veidi

Ir vairāki populārākie balzamu veidi, ko izmanto mājās vai ainavu veidošanai.

Balsam Tumbler

Balsamin ampel pārslēdzējs

Šai šķirnei ir balti ziedi. To diametrs ir 4-5 centimetri.

Balzama ampelozais frotē Waller Atena Appleblossom

Šāda veida frotē balzāmam ir ziedi, kuru izmērs svārstās no 4 līdz 5 centimetriem. Ziedlapu ārējā daļa ir balta, iekšējā daļa ir maigi rozā krāsā.

Ampelozie balzami ainavu dizainā

Šos augus var izmantot ainavu veidošanā. Parasti tos izmanto šim nolūkam no ziedēšanas sākuma līdz augusta beigām. Citreiz tos tur telpās.

Kā audzēt ampelozo balzamu

Tālāk tiek detalizēti aplūkots balzams Impatiens Ampelny - sēja, augšanas apstākļi un citas pazīmes.

Audzēšanai jūs varat izmantot spraudeņus. Šajā gadījumā pavasarī nogrieziet 8-10 centimetrus garus kātiņus, ielieciet tos ūdenī. Augot, jūs varat izmantot mitru augsni ar nelielu smilšu piedevu.

Piezīme! Tikai dažu dienu laikā viņi izstrādās sakņu sistēmu. Pārstādiet tos podos tūlīt pēc tam.

Stādu attīstības stadijas un balzama kopšana

Aizbraucot, ir svarīgi ievērot visus augošos noteikumus.

Augsnes sastāvs

Lai audzētu ampelozo balzamu, ir jānodrošina piemērots augsnes sastāvs, kurā tie augs. Lai to izdarītu, sagatavojiet augsnes maisījumu, kurā jābūt šādiem komponentiem:

 • vermikulīts;
 • kūdra;
 • upes smiltis;
 • virszemes lapu zeme.

Svarīgs! Šīs daļas tiek ņemtas vienā tilpumā un rūpīgi sajauktas. Gatavu šāda veida sastāvu pārdod specializētos veikalos, kur to var iegādāties balzama audzēšanai.

Biotehnoloģija prasa, lai, izmantojot šo augsni, uz katla dibena tiktu ielej plānu smilšu slāni - tas palīdzēs novērst augu sakņu sabrukšanu.

Apgaismojums un atrašanās vieta

Kā rūpēties par balzama ziedu - pirmkārt, ir svarīgi nodrošināt pareizu apgaismojumu. Ar tā trūkumu ziedi izbalēs. Augs nepieļauj tiešu saules gaismu. Labākais variants zieda kopšanai ir bagātīgs izkliedēts apgaismojums.

Svarīgs!Ja balzams tiek audzēts plašā podā, tad tam nebūs pietiekami daudz ziedu. Situāciju var labot, pārstādot stingrākā katlā.

Pavairošana no sēklām

Lai audzētu ziedus no sēklām, tos var iegūt no auga vai iegādāties specializētā veikalā.

Balzama sēklu sēšanas tehnika

Ja tiek nolemts audzēt ziedus no sēklām, tad ar viņu palīdzību vispirms ir jāiegūst stādi. Tas jādara šādi:

 1. Sagatavojiet traukus ar augsni. Sēklas viegli iespiež augsnē un pārkaisa ar nelielu daudzumu smilšu.
 2. Pārlej un pārklāj ar caurspīdīgu plēvi vai stiklu.
 3. Sēklu konteineri jāuzglabā labi apgaismotā un siltā vietā. Jāpatur prātā, ka tiešie saules stari viņiem ir bīstami. Labākā izvēle ir bagātīgs izkliedēts apgaismojums.
 4. Ikdienas ventilācija ir būtiska pilnīgai attīstībai. Lai to izdarītu, plēve vai stikls uz laiku tiek noņemts, un augam ļauj elpot.
 5. Laistīšanai vajadzētu būt pietiekamai, bet ne bagātīgai. Jāuzmanās, lai zeme nekļūtu sausa.

Sākumā sēklas tiek stādītas kopā. Laika gaitā parādās kāposti. Tiklīdz uz tām var redzēt trīs lapas, ir nepieciešams veikt atlasi. Tagad katrs augs tiek stādīts atsevišķā traukā. Balzams dod priekšroku stingriem podiem, kuros tas plaukst. Šajā gadījumā viņam būs nepieciešama ikdienas laistīšana. Audzēšanai varat izmantot podus.

Greznas sarkanās krāsas ziedi

Kā un kad stādīt

Nosēšanās notiek marta vidū. Pirms tam ir svarīgi vairākas stundas tos turēt vājā kālija permanganāta šķīdumā. Tūlīt pirms stādīšanas sēklas noskalo tīrā ūdenī.

Pieaugušo augu kopšana

Rūpējoties par balzamu, ir svarīgi to nodrošināt ar pietiekamu laistīšanu. Tas ir mitrumu mīlošs augs. Apstākļos, kad nepietiek ūdens, balzams spēj izdzīvot. Tomēr tajā pašā laikā viņš izmetīs apakšējās lapas, un pats augs zaudēs savu elastību.

Lai noteiktu, kad nepieciešams mitrums, jāpatur prātā, ka zeme, kurā atrodas balzama saknes, nedrīkst kļūt pilnīgi sausa.

Ziemā augam nepieciešams daudz mazāk mitruma. Tāpēc laistīšana šajā laikā ir jāsamazina.

Piezīme! Situācija, kad šķidrums stagnē podā vai paletē, ir nepieņemama. Ja neveicat pasākumus, tas var izraisīt sakņu puvi.

Mēslojums, augu barošana

Laika posmā no aprīļa līdz augusta beigām ziediem nepieciešama regulāra barošana. Šim nolūkam ir piemēroti minerālmēsli, kas paredzēti iekštelpu ziedaugiem.

Barojot, jums rūpīgi jāuzrauga, vai augam paredzētajā maisījumā nav slāpekļa mēslošanas līdzekļu pārsvara. Ja radīsies šāda situācija, tad notiks intensīva kātu augšana un ziedu veidošanās procesa kavēšana.

Viens no piemērotākajiem mēslošanas līdzekļiem ir "Kemira", tā sastāvs:

 • magnijs;
 • kālijs;
 • bors;
 • varš;
 • fosfors;
 • slāpeklis;
 • mangāns;
 • cinks;
 • molibdēns;
 • dzelzs.

Ja jūs papildus barojat "Kristalon", tas atbalstīs ilgu un bagātīgu ziedēšanu. Lai pagatavotu sastāvu, jums vajadzēs izšķīdināt ēdamkaroti zāļu 5 litros ūdens. Šī barošana tiek veikta reizi nedēļā.

Balzams ar dažādām krāsām

Biežas slimības un kaitēkļi

Kad iestājas ziema, ampelozais balzams kļūst īpaši neaizsargāts pret sēnīšu slimību parādīšanos. Visbīstamākais viņam ir pelēkā puve.

Ja augs ir slims, ir nepieciešams to pārstādīt jaunā traukā, mainot veco augsni.

Zirnekļa ērces uzbrukums ir visticamāks šajos apstākļos, kad augs nesaņem pietiekami daudz mitruma. Viena no slimības pazīmēm ir savītu lapu klātbūtne. Ja neveicat pasākumus ārstēšanai, tad visas lapas nokritīs. Lai apkarotu šo kukaini, tiek izmantoti specializēti preparāti: "Actellik" vai "Neoron".

Piezīme! Ar whitefly slimību lapas sāks ātri dzeltēt. Kukaiņus var atrast apakšējo lapu apakšpusē. Šajā gadījumā ārstēšanai tiek izmantots "Fufanon" vai "Decis".

Aprūpe atpūtai

Pēc ziedēšanas beigām ir jāapgriež kātiņi, un augs jāpārkārto vēsā vietā. Vēlams nodrošināt tādus apstākļus, kādos temperatūra nepārsniegs 15 grādus. Šajā laikā laistīšanai jābūt ļoti mērenai.

Jauniem dzinumiem vajadzētu parādīties februārī. Tiklīdz tas notiek, balzams jāpārvieto uz telpu ar augstāku temperatūru un intensīvāk jālaista.

Tiek uzskatīts, ka ampelozais balzams ir kaprīzs augs, kas prasa daudz uzmanības. Tomēr, ja to pienācīgi kopj, tas priecēs jūs ar greznu un daudzveidīgu ziedēšanu gandrīz visu gadu.

viesis
0 komentārus

Telpaugi

Dārzs