Bacopa zieds ampelous - balts, zils, frotē un izplatās šķirnes

Šis augs tika atklāts Dienvidāfrikā tālajā 1993. gadā. To sauc arī par suter. Krūms gandrīz nepārtraukti zied no pavasara līdz oktobrim, ziedēšana notiek vairākos posmos, no kuriem katram ir savs pārpilnības pīķis un ziedēšanas samazināšanās periods. Augu audzē kā ampelozu vai zemes segumu. Šajā rakstā ir paskaidrots, kā izvēlēties pareizo augu šķirni un kā par to rūpēties.

Bacopa ampelnaya - veidi un šķirnes

Sadalīts ūdens un sauszemes sugās. Pirmie ir populāri starp cilvēkiem, kas nodarbojas ar akvārijiem un retām zivju sugām, tos sauc par Bacopa Monnier, akvārijiem ir arī īpašs augu veids - Bacopa Karolinska vai Bacopa Monnieri (Bacopa Monnieri). Aquatic jūtas lieliski siltos akvārijos, kuros ūdens temperatūrai nevajadzētu būt zemākai par 25 grādiem, jānodrošina arī labs apgaismojums. Bacopa ampelous var ziedēt arī ūdenī. Bacopa pavairošana ir veģetatīva vai no sēklām.

Kā izskatās krūms?

Zemes sutenerim ir interesanta iezīme. Bacopa ampelous zieds ar pienācīgu aprūpi var ziedēt visu gadu. Uz tā, katras ziedlapas pamatnē, sākumam parādās pumpuri. Kad tie izaug pareizā izmērā, tie visi sāk ziedēt uzreiz. Dažu nedēļu laikā augs ir pārklāts ar baltiem ziediem. Tad pienāk lēnas vīstības laiks, parādās jauni zaļumi. Šis periods ilgst līdz 25 dienām, šajā laikā veidojas jauni pumpuri. Un sutera atkal sāk bagātīgi ziedēt.

Piezīme! Katra jauna ziedēšana būs spēcīgāka nekā iepriekšējā.

Kas ir Bacopa?

Augu, sauktu par sutera, Krievijā sāka pārdot salīdzinoši nesen. Tas pieder pie ceļmallapu pasugām, no kurām lielākā daļa ir ūdens augi. Sutera izskatās kā mazs krūms, kas pārklāts ar ziediem ar mazām ziedlapiņām. Augu mīl ne tikai cilvēki, kas nodarbojas ar ziediem, bet arī dažādi dizaineri. To pastāvīgi izmanto puķu dobju, lodžiju un citu lietu dekorēšanai.

Dabā bacopa augs aug subtropu un tropu klimatā pie ezeriem, kanāliem un purviem. Tās stublāji strauji rāpjas pa zemi un aug jaunā reljefā. Sākumā ampelozā sūtera bija apaugusi tikai ar baltiem ziediem. Bet laika gaitā zinātnieki ir izstrādājuši dažādas iespējas: ar dažādiem ziediem, lieliem pumpuriem, frotē sugām. Tas labi zied no vasaras sākuma līdz oktobra beigām. Tas mierīgi panes lietus, ziedi nesadrupina un izskatās skaisti.

Lai izvēlētos pareizo šķirni, jums jāpaļaujas uz apstākļiem, kādos bacopa augs. Piemēram, sutera ar lieliem vai dubultiem pumpuriem ir kaprīzāka nekā klasiskie tipi. Tāpēc, lai izveidotu vertikālas kompozīcijas, ieteicams izmantot nepretenciozas šķirnes, jo šādai sūtrai ir gari dzinumi, tie labi izskatīsies ar parastiem ziediem. Top dressing jāpievieno tikai pavasarī vai vasarā, dažreiz rudenī.

Ziedošs krūms

Bet, kad sāk palikt vēsāks un iestājas pirmās salnas, visas virsdrēbes beidzas. Pievieno piedevu, mainot organisko vielu (putnu izkārnījumus) un pilnīgu minerālmēslu. Bacopa papildinājums tiek iegādāts bez receptes.

Lai augs būtu sulīgs, vēlams pastāvīgi saspiest kātu galotnes.Pēc atzarošanas paliek apikālās spraudeņi, no kuriem pēc vēlēšanās var izaudzēt jaunus krūmus. Saspiešana ir nepieciešama pat pēc tam, kad stublāju apakšējā daļa kļūst ligificēta, un uz krūma aug ļoti maz ziedu. Tāpēc dzinumi tiek saīsināti par 1/4 garuma. Šī atzarošana ir vēlama septembrī.

Uzmanību! Jums jāatceras par augu apstrādi. Ja tos audzē dzīvībai nepiemērotos apstākļos vai ja jūs tam nepievēršat nepieciešamo aprūpi, tad uz auga var parādīties sēnīte un tā puvi. Ja savlaicīgi pamanāt sēni uz krūma, tad tās vainags ir jāatšķaida un pēc tam apputeksnē ar fungicīdu šķīdumu. Divu nedēļu laikā nepieciešamas vairākas procedūras.

Kā izskatās ikgadējā bacopa?

Viengadīgie augi zied no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Viņiem ir ļoti mazi un skaisti ziedi, galvenokārt balti vai zili. Viņiem ir nepieciešams daudz saules un gaismas, ieteicams sēdēt kastēs.

Bacopa ziedi

Bacopa ziedlapiņas un ziedi ir mazi, zili, balti, sārti. Augs būs no ložņājošām sugām, tāpēc, kad tā stādi atrodas atklātā zemē, katrā dzinuma mezglā, pieskaroties augsnei, tas veido saknes.

Sutera labi sader ar lobēliju vai petūniju. Augu audzē cilvēki, kuriem patīk skaistas kompozīcijas piekārtos podos, lai izveidotu oriģinālu ekrānu.

Piezīme! Var likt uz citu krāsu fona, lai uzsvērtu to spilgtumu. Bet, tāpat kā viens krūms, sutera visus uzvarēs ar savu skaistumu.

Daudzi cilvēki izmanto šo augu, lai paslēptu tukšas vietas dārzā, tiek iegūts blīvs plāns paklājs. Sutera strauji izplatās, un ar tās palīdzību jūs varat viegli sasniegt dekoratīvu izskatu. Ja augšējai mērcei pievienojat dažādus mikroelementus, tad krūms būs ļoti spilgts.

Populāras bacopa šķirnes

Galveno augu sugu apraksts ir sniegts zemāk.

Bacopa zils

Šo augu šķirni izmanto kā ampelozu augu. Garie, ložņājošie dzinumi ir pilnībā pārklāti ar ziliem vai gaišiem ceriņu ziediem. Ziedēšana prasa ilgu laiku.

Bacopa Blutopia

Šis ir ikgadējs augs ar dzinumiem līdz pusmetram. Kopš vasaras sākuma līdz oktobra beigām krūmus klāj ļoti mazi, skaisti zili ziedi. Tos izmanto, lai dekorētu robežas un dārzus. Labi aug piekārtiem podos. Mīl daudz apgaismojuma. Ja ir maz saules gaismas, tas pārstāj ziedēt.

Double Lavender šķirne

Bacopa Scopia dubultā lavanda

Visu krūmu klāj divkārši gaiši ceriņu ziedi. Šīs sugas pusapaļais, ložņājošais ieradums ir labi piemērots podu pakarināšanai, izskatās labi gan vientuļajā stādīšanā, gan kompozīcijā ar citiem ampelozajiem augiem. Sutera bieži stāda retu zaļo kompozīciju cienītāji, lai izveidotu ekrānu. Dārzu var iestādīt kā fonu, lai izceltu kaimiņu ziedus. Zied pirms ziemas.

Bacopa Vasilisa

Augošo zaru garums pārsniedz 0,7 m. Tas var augt ēnā vai spilgtā gaismā. Spilgti gaiši violetas nokrāsas ziedi. Viņi sēž puķu dobēs, lodžijās un dārzos. Ļoti labi izskatās kompozīcijās ar mazām rozēm, petūnijām, lilijām un citiem ziediem. Pink Domino augu suga ir ļoti līdzīga šai šķirnei.

Terijs Bacopa

Terry sutera dārzniekiem patīk tās apjomīgās lapotnes dēļ. Viss augs ir pārklāts ar maziem ziediem līdz 2 cm diametrā, gaiši rozā krāsā ar nelielu dzeltenu plankumu vidū.

Bacopa balta

Stublāji ir apmēram 50 cm gari, ziedi ir mazi, gaiši. Šķirne ir diezgan dekoratīva lapu krāsas dēļ, tām ir zeltains nokrāsa.

Bacopa Snowtopia

Šo augu ir ļoti viegli kopt, taču tas izskatās ļoti pievilcīgs, ar maziem piecu ziedlapiņu baltiem ziediem. Līdz 0,7 m garus kātiņus klāj mazas apaļas ziedlapiņas. Ziedēšanas galā sūtrai ir liela līdzība ar sulīgu bumbu. To galvenokārt izmanto vienreizējai audzēšanai vāzēs un podos, kā arī dažādu kompozīciju veidošanai ar citiem ziediem.

Piezīme! Tas labi aug daļēji ēnā, nevis spilgtā gaismā.

Bacopa dubultā sniega pika

Šai šķirnei ir divkārši un daļēji dubulti mazi, ļoti baltas krāsas ziedi. Ziedlapiņas aug divās rindās. Krūma diametrs ir aptuveni 35 cm.

Sutera veido blīvu krūmu ar gariem, blīviem zariem. Izskatās labi pakārtos podos, balkona kastēs.

Bacopa Sutera

To sauc arī par Austrālijas Bacopa. Šis krūms ir zālaugs, viegli kopjams, ātri savērpjas un izplatās. Zieda zari var pārsniegt 60 cm. Ziedlapiņas ir maza izmēra, aug pa pāriem uz zariem. Krāsa ir purva zaļa.

Bacopa Guliver

Šis augs cirtas ļoti labi, tā augstums ir līdz 30 cm, skropstu garums sasniedz 50 cm.Ziedi ir lieli, 2,5 cm diametrā, parasti, balti, blīvi izkaisīti uz zariem. Viņi pūkaini viļņos zied no agra pavasara līdz oktobra vidum. Lapas ir mazas, zaļgani olīvas. Augam patīk bagātīga un bieža laistīšana, īpaši, ja vasara ir ļoti karsta un bez lietus.

Lavīnu šķirne

Pēc katras laistīšanas augsne ir nedaudz jāatbrīvo, taču tas jādara ļoti uzmanīgi, jo augam ir virspusēja sakņu sistēma.

Piezīme! Galvenais pielietojums dārziem, apmalēm, stādīšanai vāzēs, grozos, piekārtiem podos, stādītājos.

Bacopa sniega lavīna

Šī augu šķirne ir ļoti liela un viegli kopjama ar vairāk nekā metru gariem dzinumiem. Lapas ir mazas. Lieli balti pumpuri ir cieši blakus. Krūms stādāmā stādītājā izskatās ļoti skaisti, jo tā zari ir blīvi pārklāti ar ziediem, kas liek tiem izskatīties pēc sniega kupenām. Augs zied 3-4 mēnešus pēc kārtas.

Bacopa Raphael

Suterā nokarenie dzinumi, kuru garums pārsniedz 45 cm, ir blīvi pārklāti ar maziem purpursarkaniem ziediem, pārmaiņus ar pārī sakārtotām koši zaļām lapām. Lieliskas krūma īpašības - ilga ziedēšana (no pavasara beigām līdz vasaras beigām), spēja pašattīrīties no savītušiem ziediem un izturība pret stipru lietu.

Bacopa izplatīšana

Šis augs ir visizplatītākais Krievijas tirgū. Tas ir ļoti novērtēts par savu skaisto kaskādi ar nepārtraukti ziedošiem dzinumiem, viss krūms ir pārkaisa ar ziediem. Tas ir labākais augs podu pakarināšanai un izskatās labi, ja tas ir savienots pārī ar citiem augiem. Ļoti viegli kopjams, pietiekami pievilcīgs māju dekorēšanai vasarā. Šo šķirni raksturo augsta izturība pret sliktiem laika apstākļiem un dažādiem kaitēkļiem.

Bacopa ir daudzpusīgs augs. Izskatās labi gan atsevišķi, gan ar citām krāsām. Labāk ir izvēlēties šķirnes, kas ir mazāk izvēlīgas par aprūpi. Pērkot sēklas, vienmēr izlasiet audzēšanas instrukcijas. Akvārijiem un dārziem ir noteikti augu veidi, piemēram, Bacopa Colorata vai Madagaskaras šķirne, kas labi aug siltā ūdenī.

viesis
0 komentārus

Telpaugi

Dārzs