Bacopa ampelnaya - audzēšana un kopšana mājās

Pēdējās sezonās Bacopa pārspēj visus ampelozo ziedu popularitātes rekordus. Šis augs ir interesants, jo to reti audzē ārā, galvenokārt podos. Bacopa puķu podā ar mežģīņotu lapotni un mazu ziedu ūdenskritumu ir tik laba, ka tā neizbēgami kļūst par balkona puķu dārza zvaigzni un par puķu dobi vai akmens dārzu dārzā.

Bacopa ampelous: piezemēšanās

Tā kā Bacopa stādi ir diezgan dārgi (cena par krūmu parasti pārsniedz 50 rubļus *), puķu audzētājiem ir aktuāls jautājums par to, cik daudz sēklu jums jāpērk, cik daudz jūs varat stādīt. Tas izriet no tā, ka vienā podā ar tilpumu 5 litri tiek stādīti divi, ne vairāk kā trīs augi. Šis zieds aug it kā ķekaros, tāpēc pat divi krūmi podā, ar labu kopšanu, izaug tik daudz, ka līdz vasaras beigām jūs varat iegūt lapotnes mākoni, kas apzīmēts ar maziem ziediem.

Bacopa zied

Neskatoties uz to, ka šo ziedu bieži stāda puķu podos, Bacopa izskatās iespaidīgi piekārtiem groziem un podiem. Šādi stādot augu, ir svarīgi nodrošināt, lai trauks labi noturētu mitrumu zemē, kā arī stāvētu labi apgaismotā vietā.

Jūsu zināšanai! Ēnā zieds mēdz izstiepties, un dzinumi kļūst mazāk lapoti.

Kompozīcijas ar bacopa

Bacopa maigais apstādījums ar mazu ziedu izkaisīšanu pats par sevi ir labs, taču ainavu dizaina labprātīgie dārznieki izmanto kompozīcijas, izmantojot tos kā fona augu. Tas ir interesanti apvienots ar dihondru, nasturciju, pelargoniju un, protams, petūniju. No šīs apkārtnes gūs labumu gandrīz jebkurš podos audzēts augs.

Piezīme! Bacopa praktiski nav sastopama spilgtās krāsās. Zināmās šķirnes ir baltas vai zilas. Lai gan nesen sāka atrast hibrīdus ar rozā-violetu zieda krāsu. Neticami skaisti izskatīsies baltās bacopa kompozīcijas ar spilgti sarkanām vai dzeltenām nokrāsām pelargonijām vai frotē petūnijām.

Daudzkrāsaini Bacopa augi vienā stādītājā

Stādot bacopa vienā podā ar petūniju, jums jāpievērš uzmanība šķirņu izvēlei. Labāk, ja tās ir mazizmēra šķirnes, minitūnijas, krūmu petūniju šķirnes. Kaskādes vai ampelozs, augsts ar gariem dzinumiem neizbēgami konkurēs ar bacopa un visticamāk uzvarēs cīņā par gaismu un mitrumu. Šāda kombinācija ir iespējama tikai tad, ja abiem augiem ir garantēti attīstības apstākļi. Piemēram, stādot garu dziļu puķu podu rindās: fonā ir augstas vai lielziedu petūnijas, un priekšā tām ir bacopa rinda, kas kalpos kā rāmis puķu dobei.

Bacopa: stādīšana podos, cik daudz nepieciešams

Stādot bacopa podos ar citiem ziediem, nekādā gadījumā nevajadzētu sabiezēt stādījumu. daudzus interesē, cik daudz augu attīstīsies normāli kopā ar petūniju? Jāstāda 2-3 krūmi, savukārt bacopa jānovieto ap podu perimetru, un centrā jābūt spilgtai petūnijas krūmam.

Bacopa kombinācijā ar frotē petūniju

Veiksmīgas bacopa iespējas ainavu dizainā

Dekorējot dārzu, bacopa stādīšanai ir ļoti daudz iespēju. Jūs varat mēģināt to audzēt kā segumu, noliekot nelielu zālienu blakus rozēm vai krizantēmām.Interesanti risinājumi, ja šo ziedu izmanto, lai dekorētu arkas, terases, veidojot vertikālas ziedošas sienas.

Piezīme! Bacopa izskatās burvīgi, ja to stāda pītos grozos, kas uzstādīti tieši zālienā. Rodas iespaids, ka kāds uz zāles ir aizmirsis ziedu grozu.

Jūs varat izmantot puķu podu ar šo augu, lai dekorētu dīķi vai strūklaku. Bacopa mīl augstu mitrumu, tādēļ, ja viņai tiek nodrošināts pietiekami daudz gaismas un pārtikas, viņa parasto ūdens tilpumu pārvērtīs par skaistu romantisku stūrīti.

Ampelozās bacopa kopšanas iezīmes

Bet, tāpat kā jebkuram ampelozam augam, pat stādot tam piemērotā vietā, Bacopa ir jāveido krūms, kas ļaus saglabāt cirtainu izskatu. Šādu atzarošanu ir elementāri: jums ir jāsaīsina dzinumi, kas aug vairāk nekā 50-60 cm. Augs labi panes šo procedūru un reaģē ar papildu dzinumu augšanu no krūma centra. Atzarojot, jums jācenšas saglabāt simetriju, piešķirot augam bumbas formu.

Vai Bacopa ir viengadīgs vai daudzgadīgs augs? Uz iesaiņojuma ar sēklām šis zieds ir atzīmēts kā viengadīgs, taču ne viss ir tik vienkārši. Viss būs atkarīgs no tā, kādus ziemošanas apstākļus viņa nodrošinās. Bacopa augsnē diez vai pārdzīvos ziemu, tāpēc to var audzēt kā viengadīgu augu. Ja tas aug puķu podā, tad, kad temperatūra nokrītas līdz 5 ° C, tas jāpārvieto uz vēsu telpu, tad būs iespēja saglabāt ziedu līdz jaunajai sezonai un augt kā daudzgadīgs.

Pastāv dažādi viedokļi par bacopa audzēšanu, kopšanu un pavairošanu. Daudzi pieredzējuši ziedu audzētāji uzskata, ka šī zieda audzēšana nav grūtāka par to pašu petūniju, kas nozīmē, ka pat iesācēju amatieri ar to var tikt galā. Bet, lai Bacopa izskatās krāšņi, jums ir stingri jāievēro lauksaimniecības tehnoloģiju noteikumi.

Sākotnējo bacopa audzēšanu no sēklām veic ar stādiem. Iepakojumā nav daudz sēklu (varbūt 5 gab.) Un gandrīz vienmēr tās izdalās tablešu veidā. Bet jums jāzina, ka katrā dražejā ir nevis viena, bet vairākas mikroskopiskas sēklas, kas nozīmē, ka bacopa dīgst vairāku stublāju krūmā.

Piezīme! Visas granulētās sēklas nepieļauj pat vismazāko izžūšanu dīgšanas periodā. Ja tie tika samitrināti un pēc tam žāvēti, tad granulu apvalks pārvēršas par cietu vielu, kurā asni nevar iekļūt, tas nozīmē, ka sēklas vienkārši neizdīgst.

Bacopa sēklu sēšana stādiem tiek veikta virspusēji gatavā kūdras substrātā. Optimālais laiks tam ir marta beigas - aprīļa sākums, kad dienasgaismas stundas jau ir diezgan garas. Ja jūs sējat šo ziedu agrāk, jums būs nepieciešams apgaismojums. Var izmantot arī kūdras tabletes, taču tās ļoti ātri izžūst, kas, kā jau norādīts iepriekš, kaitē augiem. Tāpēc sēklu dīgšanai vislabāk piemēroti seklie stādīšanas trauki, kas 2/3 ir piepildīti ar kūdras augsni. Substrāts ir labi samitrināts, tiek izliktas tabletes ar sēklām, no augšas pārkaisa ar siltu ūdeni un pārklātas ar caurspīdīgu plēvi vai stiklu.

Sēklu dīgšanai ir nepieciešams pastāvīgs mitrums un vismaz 22-25 ° C temperatūra. Tvertni labāk turēt gaismā. Asnu gaidīšana prasīs 2-3 nedēļas. Pēc dīgšanas stiklu nevajadzētu nekavējoties noņemt, lai netraucētu mitru atmosfēru trauka iekšpusē. Šajā laikā jūs varat sākt regulāri vēdināt stādus, paceļot stiklu.

Piezīme! Pamazām nedēļas vai divu laikā bacopa ir pieradusi pie mazāk mitra telpas gaisa, un stikls tiek noņemts.

Kad stādiem jau ir divas īstās lapas, ir laiks izvēlēties.

Marinēti Bacopa stādi

Svarīgs! Nekādā gadījumā, vācot, nevajadzētu atdalīt augus, kas aug ķekarā. Tas sabojās jauno stādu mikroskopiskās saknes un novedīs pie viņu nāves.Bacopa ienirst atsevišķās krūzēs, savukārt kūdras augsnei var pievienot dārza augsni un burtiski tējkaroti viršu substrāta. Tas radīs augam skābu vidi.

Nākotnē bacopa, šī zieda kopšana un audzēšana dārzā neradīs nepatikšanas. Ja ir pietiekami daudz mitruma un gaismas, tas ātri augs. Viņa var doties brīvā dabā ne agrāk kā atgriešanās sala draudi. Šis augs ir tropisks, tāpēc, rūpējoties par ampelozo bacopu, tam ir jānodrošina siltums un pastāvīgs mitrums. Ideālai augu attīstībai katram nepieciešams apmēram 2 litri augsnes. Tāpēc, pārstādot bacopu podā, ir jāvadās no tā, ka trīslitru bļodās var stādīt ne vairāk kā divus augus, un tad tie būs šauri.

Šis skaistums ir prasīgs laistīšanai, tādēļ, ja karstā laikā to laista reizi nedēļā, nebūs iespējams panākt bagātīgu ziedēšanu. Jums rūpīgi jāapsver materiāla izvēle podiem. Piemēram, lēti kokosriekstu grozi ļoti slikti notur mitrumu, tas burtiski iziet cauri, tāpēc labāk ir izgatavot iekšējo oderi, kas var noturēt ūdeni.

Kas attiecas uz virskārtu, Bacopa pieprasa mikroelementu klātbūtni; labāk to barot ar kompleksu minerālmēslu ar pilnu mikroelementu komplektu ziedošiem augiem.

Piezīme! Parasti šādus mēslošanas līdzekļus ražo ūdenī šķīstošā formā. Ieteicamais lietošanas biežums ir reizi 1-2 nedēļās.

Bacopa audzēšana ir laba, jo vasarā tā saglabā cirtaini zaļu lapotni. Ziedēšana notiek viļņos: pirms dažām dienām zieds tika pārklāts ar mežģīņu ziedu putām, šodien to skaits ir daudz mazāks, un pēc nedēļas vai divām jūs atkal varat apbrīnot bagātīgo ziedēšanu. Tikai tāpēc tas jāizvēlas audzēšanai mājās podos vai dārzā.

viesis
1 Komentēt
Olīvija

Sveiki. Es nezinu, kas raksta krāsainus rakstus. Bet vai drīkst pajautāt? Kāpēc, piemēram, ziedēšanas laiks nav norādīts tik lielā rakstā par ampelozo bacopa, ir svarīgi, lai tas būtu jāzina ikvienam iesācējam, kurš nav pazīstams ar šo vai citu ziedu. Kāpēc gan uzreiz nenorādīt visus parametrus: augsnes apgaismojuma stādīšanas laika kopšana un ziedēšanas laiks no TĀDA MĒNESA LĪDZ - Kāpēc ir jātērē laiks tik gariem rakstiem un jāatrod tajos vissvarīgākais? internetā ir daudz informācijas, un, ja jūs rakstāt par ZIEDOŠAJIEM augiem, jānorāda ziedēšanas laiks. Daudz rakstīts… 

Telpaugi

Dārzs