Bacopa ampelous - audzēšana, kopšana, stādīšana

Dārza, balkona, verandas apdare - krāsaina bakopa. Šis augs mūsu dārzos ienāca pavisam nesen, taču to jau ļoti iecienījuši ziedu audzētāji un dekoratori. Nepretenciozais tropu iedzīvotājs ir lieliski pielāgojies klimatam un prasa tikai bagātīgu laistīšanu un gaismu. Tas aug dārzā kā augsnes augs vai puķu podā kā ampelu rotājums.

Bacopa zieds

Bacopa apdzīvo mitros purvus Amerikas, Āfrikas un Austrālijas tropos. Viņas mīlestība pret mitrumu saglabājās dekoratīvās audzēšanas apstākļos. Spilgta saules gaisma ir nepieciešama tās bagātīgai ziedēšanai, un mitra augsne aktīvai dzinumu augšanai.

Bacopa rozā

Mazi ziedi aptver visu dzinumu garumu, kas var izaugt līdz metram. Gaiši smalku toņu ziedi - balti, ceriņi, zili, violeti, rozā. Zaļās vai olīvu lapas ir mazas, aug pāri. Bacopa pieder ceļmallapu dzimtai.

Interesanti zināt! Citi auga nosaukumi ir Vasora vai Sutera.

Zaļais skaistums labi aug gan ārā, gan iekštelpās - uz balkoniem un verandām visu vasaru. Augs ir nepretenciozs, aktīvu un veselīgu augšanu atbalsta tikai dažu nosacījumu ievērošana:

 • Apgaismojumam jābūt bagātīgam, ziedam katru dienu jāsaņem tiešu saules staru deva. Ir nepieciešams stādīt atklātā zemē saulainās un nesēnās. Labs apgaismojums ir nepieciešams arī balkoniem un lodžijām.
 • Bagātīga laistīšana, bet augsnei vajadzētu labi iziet ūdeni un neuzturēt mitrumu zieda saknēs. Augsne katlā visu laiku jāuztur mitra. Sakņu elpošanai ir svarīgi pēc katras laistīšanas atbrīvot augsni gan podā, gan puķu dobē.
 • Apaugļošana ir nepieciešama, ja pavairo ziedu, lai saknes augtu spēcīgāk apstādījumu aktīvās augšanas periodā.
 • Vienīgā augsnes prasība ir irdenums un gaisīgums. Tam labi jāpārvar mitrums un gaiss.

Ir svarīgi zināt! Ar gaismas trūkumu Bacopa neziedēs, lai gan tā augs. Daudzi ziedu cienītāji neapzināti gaida.

Slimības un kaitēkļi, pienācīgi rūpējoties, praktiski neietekmē ziedu. Visbiežāk augs saslimst ziemošanas laikā istabas apstākļos, kad zemes komai ļauj izžūt, temperatūra paaugstinās vai mitruma līmenis pazeminās.

Ziemošana

Pareizai ziemošanai visi dzinumi tiek noņemti no auga gandrīz pie saknes. No dārza tiek izrakts krūms un pārstādīts katlā (Bacopa necietīs sals). Novietojiet katlu telpā, kur pastāvīgi temperatūra nebūs augstāka par 10 grādiem. Laistīšana ir samazināta līdz minimumam, vēlams, lai zemes trombs būtu labi izžuvis pēc silta perioda pirms nākamās laistīšanas. Nav pieļaujama jebkāda barošana, temperatūras paaugstināšanās, bagātīga gaisma.

Bacopa ir daudzgadīgs krūms, tāpēc, pienācīgi rūpējoties par ziemu, tas var ievērojami dzīvot vairākus gadus potā

Šāda ziemošana pēc iespējas vairāk saglabās augu, un pavasarī pēc pamošanās tas var turpināt augšanu un ziedēšanu dārzā vai uz balkona.

Ja temperatūra nav piemērota gulēšanai, augs zaudē dekoratīvo efektu, dzinumi izstiepjas plānos pavedienos, lapas izbalē un izplēn. Šajā situācijā jūs varat sagriezt pagājušā gada krūmu un pavasarī sagatavot daudzus jaunus veselīgus augus stādīšanai.

Pavairošana

Bacopa ir viegli izplatāms.Jauno augu var iegūt no sēklām, spraudeņiem vai slāņiem.

Ir jāņem vērā vispārējie stādu audzēšanas noteikumi:

 • Bacopa stādiem, atšķirībā no pieauguša krūma, nepatīk tiešie saules stari. Pārpilna gaisma var nogalināt jaunus stādus.
 • Augsnei jābūt pastāvīgi mitrai, bet bez ūdens uzkrāšanās katla apakšā.
 • Audzējot siltumnīcā - zem plēves, stikla, ir svarīgi augu pieradināt pie mājas apstākļiem. Nākotnē, aktīvi augot, jaunie krūmi jāizved brīvā dabā. Bez sacietēšanas augs pēc transplantācijas mirs.
 • Bacopa jāstāda atklātā zemē vai jāiznes podos brīvā dabā ne agrāk kā maija vidū. Temperatūras vai sala samazināšanās uz zemes ir kaitīga maigai sakņu sistēmai.
 • Sakņojot un sējot sēklas, augsnē podā ir svarīgi saglabāt 20 grādu temperatūru. Tas ir termofīls augs.

Bacopa - aug no sēklām

Ir svarīgi zināt! Bacopa audzēšana no sēklām jāsāk martā. Sēklu dīgtspēja ir diezgan augsta, turpmākās asnu kopšanas laikā bieži rodas problēmas.

Lai audzētu veselīgu un skaistu augu no bacopa sēklām, jums ir nepieciešams:

 1. Sajauciet kūdru un smiltis vienādās daļās kā augsni.
 2. Sēklas jāsēj, nedaudz iespiežot samitrinātā augsnē.
 3. Pārklājiet trauku ar foliju vai stiklu.
 4. Novietojiet siltā vietā izkliedētā gaismā.

Sēklas pamostas pēc 14 dienām. Sēklas pilnībā dīgst četrās nedēļās.

Bacopa audzēšana no sēklām kūdras podos

Šajā laikā ir svarīgi uzturēt vismaz 23 ° C temperatūru un samitrināt augsni. Augšējā apstrāde jāveic pārmaiņus ar atšķaidītiem organiskajiem un minerālmēsliem.

Spraudeņi

Visizdevīgākais periods Bakopa pavairošanai ir vasarā - augusta beigās, ziemas procedūrai - janvāris-aprīlis.

Bacopa audzēšanai ar spraudeņiem nepieciešams sagatavot materiālu stādīšanai.

Dzinumus var sadalīt vairākās daļās, tie labi iesakņosies. Uz spraudeņiem jābūt vismaz diviem mezgliem - viens būs sakņu rudiments, otrs - lapas un dzinumi.

 • Uz grieztiem spraudeņiem jums jānoņem ziedi un neatvērti pumpuri, apakšējās lapas.
 • Lai pārliecinātāk sakņotos, spraudeņu galus apstrādā ar sakņu saknēm.
 • Sakne mitrā smilšu un kūdras maisījumā, iegremdējot apakšējo mezglu zemē.
 • Virsū pārklājiet ar foliju vai stiklu.

Spraudeņi ātri sakņojas, pēc divām nedēļām jūs varat novērtēt sakņu sistēmas augšanu. Siltums nav zemāks par 23 grādiem, lai veiksmīgi spraudeņi būtu nepieciešami tikai gaisma un mitrums. Ir svarīgi neaizmirst apaugļot spraudeņus ar atšķaidītu organisko vielu un minerālvielu barību, lai stādus sacietētu.

Ir svarīgi zināt! Pēc 2-3 lapu pāru parādīšanās saspiediet dzinumu, lai iegūtu sulīgu un sazarotu krūmu.

Jaunu lapu un dzinumu ar ziediem aktīvā augšana liecina, ka bacopa pavairošana ar spraudeņiem bija veiksmīga un stādi ir gatavi stādīšanai atklātā zemē vai podos.

Slāņi

Šī ir ātrākā un uzticamākā metode veselīga un ziedoša jauna auga iegūšanai.

Dzinumu aktīvās augšanas laikā blakus mātes augam tiek novietots pods ar barojošu mitru augsni. Slāņi vienkārši jāuzliek augsnes augšdaļā un jānostiprina ar metāla vai plastmasas tapu.

Periodiski pārbaudot, vai nav sakņu, atbrīvojiet augsni jaunā katlā un samitriniet to. Pēc jaunu dzinumu parādīšanās vai ievērojama sakņu augšanas spraudeņus var atdalīt no mātes krūma.

Metode ir laba ar to, ka mātes zara piegādes dēļ asni aug daudz ātrāk. Un arī jauns krūms tūlīt aug pieauguša zieda apstākļos un neprasa papildu apaugļošanu vai sacietēšanu. No dzinumu aktīvās augšanas sākuma ir iespējams audzēt, slāņojot.

Ampelnaya Bacopa: stādīšana un kopšana

Salnas, strauja temperatūras pazemināšanās neatstās jauniem stādiem iespēju sakņoties. Bacopa ir ļoti smalkas saknes, kas aug gandrīz uz augsnes virsmas, tāpēc tās cietīs pirmās. Pēc sakņu bojājumiem tos nevar atjaunot. Jūs varat saglabāt kātiņu un mēģināt to sakņot vēlreiz.

Ampel Bacopa

Pirms stādīšanas stādiem jābūt sacietējušiem. Dažas dienas pirms stādīšanas jums jāatstāj podi uz ielas nākotnes krūma augšanas vietā - balkons vai veranda.

Stādīšanai podos jums jāsagatavo augsne. Kūdras, smilšu un kūdras maisījums vienādās daļās būs lieliska augsne ampela ziedam. Katlā jābūt drenāžas atverei. Keramzīta slānis nav mazāks par 4-5 cm, stāvošs mitrums noved pie sakņu sistēmas sabrukšanas.

Svarīgs! Pēc stādu stādīšanas jūs varat to atkārtoti barot, lai saknes ātrāk sakņotos un augs aktīvi augtu.

Pēc rehabilitācijas perioda (14 dienas) iziešanas augu var saspiest, veidojot to krūma, aušanas vai krītoša zieda formā.

Bacopa lieliski sadzīvo vienā katlā ar citiem ampeloziem ziediem, radot neticami skaistas kompozīcijas

Bacopa - stādīšana un kopšana puķu dobē

Rūpēties par Bakopu dārzā ir tikpat viegli un vienkārši. Izvēloties vietu, ir svarīgi, lai tā būtu labi apgaismota un pasargātu ziedu no vēja. Atklātā laukā augs izplatās vai krūmi - atkarībā no tā, cik bieži jūs to saspiežat un sagriežat.

Ja augsne dārzā nav ļoti barojoša, pirms stādu stādīšanas jums ir nepieciešams mēslot augsni. Tas izraisīs aktīvu augšanu un nākotnes skaistuma ziedēšanu. Pēc izkāpšanas bacopa kopšana dārzā ir vienkārša:

 • Bagātīgs apgaismojums viņu provocēs uz aktīvu ziedēšanu, kas šajā eksotikā notiek viļņveidīgi. Ziedkopas nogatavojas, atveras un nokalst gandrīz vienlaicīgi. Pēc īsa pārtraukuma un sliktas ziedēšanas sākas nākamais vēl pārpilnākas ziedēšanas vilnis.
 • Laistīšanai jābūt biežai un bagātīgai.
 • Pēc laistīšanas noteikti atlaidiet augsni, lai elpotu saknes. Tas jādara ļoti uzmanīgi, neaizmirstot, ka bacopa saknes ir virspusējas un ļoti trauslas.
 • Nezāles aizsprosto augu, ir svarīgi agrīnā stadijā atbrīvoties no tām, tikai ravējot ar rokām.

Līdz pat pirmajām salnām Bacopa turpinās augšanu un ziedēšanu, un pēc tam tā būs gatava migrēt uz podu ziemošanai. Šāds rūdīts un spēcīgs augs dos lieliskus stādus nākamajam gadam. Un, ja Bakopē ir pilnvērtīgs ziemas miegs, tad šis krūms atkal kļūs par pilnvērtīgu dārza rotājumu.

Vai man vajag iekost Bacopa

Bacopa saspiešana un atzarošana stimulē tā aktīvo augšanu un ziedēšanu. Šo procedūru sāk veikt pat stādiem.

Ir svarīgi zināt! Ja ziedu regulāri sagriež, tad krūms intensīvāk sāks sānu un sakņu dzinumus.

Saspiešana tiek veikta tā, lai dzinums pamodinātu sānu pumpurus. Krūms būs blīvs un punktots ar ziediem. Ziedi aug ne tikai uz dzinumu galu padusēm, tāpēc satveršana nekaitēs ziedēšanai, bet tikai stimulēs to.

Ja stāda Bacopa ampelous, audzēšana jāapvieno ar atzarošanu. Nepieciešams sagriezt vismaz 1/3 no dzinuma garuma. Nogriezti dzinumi būs lielisks materiāls turpmākai pavairošanai. Veidojot dekoru, jūs varat atstāt vairākus dzinumus garus un nogriezt citus, izveidojot interesantas kompozīcijas.

Bumba visbiežāk tiek veidota no ampelozās bacopa.

Uz augsnes nezāģētā Bacopa nolaidīs savus dzinumus uz zemes, bet tomēr ir vērts saspiest skaistumu - dzinumi būs biezi un ziedošāki ziedoši.

Slimības un kaitēkļi

Starp Bacopa slimībām visbiežāk sastopama pelēkā puve un sēne. Tie rodas pārāk blīvi iestādītu vairāku ziedu krūmu vai augsnes pārmērīgas piesārņošanas dēļ.

Jā, Bacopa ļoti mīl mitrumu, bet, ja tas neiztvaiko un blīvā apstādījuma dēļ saules gaisma nenonāk augsnē, parādās sēnītes un pelēkā puve.Blīvie kātiņi ir jāatšķaida, lai nedaudz atvērtu augsni, neaizmirstiet to atbrīvot. Tas nekaitēs dzinumu apstrādei ar fungicīdu.

Kaitēkļi visbiežāk notiek ziemošanas telpā laikā, kad mitrums ir zems un temperatūra ir augstāka par 15 grādiem. Nepietiekamu kaitēkļu - laputu, balto mušiņu un zirnekļa ērču - parādīšanās ir pietiekami daudz siltuma un sausa gaisa. Ja augs pārziemo ne pārāk piemērotos temperatūras apstākļos, ir svarīgi to pārbaudīt, lai savlaicīgi atklātu kaitēkļus un cīnītos pret tiem. Jūs varat iznīcināt parazītus, veicot 2-3 akaricīdu procedūras.

Bacopa ir brīnišķīgs rotājums. Dārzā viņa izveidos ziedošu paklāju, uz balkoniem vai lodžijām ampelozes lomā - tā ir garu ziedošu skropstu lavīna. Bacopa, kuras kopšana un audzēšana neprasa daudz pūļu, tās īpašnieku priecēs ar zaļumiem un krāsām līdz aukstākajām dienām.

viesis
0 komentārus

Telpaugi

Dārzs