Kā mājās audzēt abutilona ziedu no sēklām

Abutilons ir augs, kas pieder Malvovu ģimenei. Zieds atšķiras ar sākotnējo lapu formu, kas atgādina kļavu. Krievijā jūs varat atrast vairākas ziedu šķirnes: hibrīdus, Amazones, svītrainus un Mesopotāmijas. Kā audzēt iekštelpu abutilonu, kāda veida aprūpe mājās tiek nodrošināta, ir jautājumi, kas uztrauc daudzus ziedu audzētājus Krievijā.

Abutilon (iekštelpu kļava): mājas aprūpe

Pēc tam, kad esat iegādājies pašmāju kļavu, kā to kopt, vajadzētu uzreiz izdomāt. Abutilon ir gaismu mīlošs augs, kas dod priekšroku izkliedētam apgaismojumam. Ziedu vislabāk novietot uz palodzes, kas vērsta uz rietumiem, austrumiem vai dienvidaustrumiem.

Kā tas izskatās

Mitrums

Pārāk sausa atmosfēra telpā var izraisīt ziedēšanas un lapu krišanas pārtraukšanu. Līdzīga situācija var rasties apkures sezonas sākumā. Nenovietojiet ziedu blakus sildītājiem.

Jūsu zināšanai! Lai lapas nenokristu, blakus katlam varat novietot paplāti ar ūdeni.

Apgaismojuma prasības

Apgaismojuma trūkums noved pie lapu blanšēšanas un kāta izstiepšanās. Vasarā augu podu ieteicams novietot uz atklātas terases. Neizsmidziniet ziedu, kas atrodas tiešos saules staros. Tas var izraisīt apdegumus.

Gaisa temperatūra

Iekštelpu abutilonam mājās nepieciešama īpaša piesardzība. Melnraksti apdraud iekštelpu kļavu. Optimālajai gaisa temperatūrai mājā vasarā jābūt apmēram 16-25 ° C. Karstā laikā pumpuru iestatīšana apstājas. Šajā gadījumā ir nepieciešams augus izsmidzināt.

Ir svarīgi neļaut augsnei izžūt, jo abutilons sāks izdalīt pumpurus. Mitruma trūkums izpaužas kā lapu dzeltēšana. Veģetācijas periodā 1 reizi 14 dienās jums jābaro augs ar minerālvielām un organiskajiem mēslošanas līdzekļiem.

Kļava ir mājas zieds, kura kopšana atšķiras, piemēram, no ģerānijas. Ziemā ir augu augšanas samazināšanās. Ziedam nav nepieciešama papildu zemes ēsma. Optimālajai iekštelpu gaisa temperatūrai ziemā jābūt aptuveni 18–22 ° C.

Piezīme! Regulāri laistot, jūs varat izvairīties no augsnes izžūšanas. Lai novērstu sakņu sistēmas hipotermiju, jūs varat iestatīt podu virs putupolistirola gabala.

Kā tas vairojas

Iekštelpu kļavu koku pavairošanai ir vairāki veidi.

Spraudeņi

Lai pabeigtu procedūru, jums jāņem apikālie dzinumi. Tos ievieto smilšu, kūdras un substrāta maisījumā. Lai radītu siltumnīcas apstākļus, spraudeņi tiek pārklāti ar plastmasas apvalka apvalku. Iekārta periodiski jāvēdina.

Pirmie dzinumi

Svarīgs! Abutilona veģetatīvās reprodukcijas metodes priekšrocība ir ziedu lapu krāsas saglabāšana.

Lai sagatavotu stādāmo materiālu, jums jāievēro soli pa solim sniegtie norādījumi:

  1. Vispirms jums ir jāizgriež spraudeņi no veselīgiem dzinumiem. Viņu garumam jābūt apmēram 10-14 cm.
  2. Spraudeņi jāpārkaisa ar kokogli, lai novērstu patogēno mikroorganismu augšanu.
  3. Ir obligāti jānoņem lapas un pumpuri no auga apakšas.
  4. Pēc tam spraudeņus ievieto sagatavotajā augsnē. Jūs varat paātrināt sakņu veidošanās procesu, izmantojot cirkona šķīdumu.

Piezīme! Potēšanas metode ir izdevīga ar to, ka tā paātrina iekštelpu kļavas audzēšanas procesu.

Sēklas

Lai audzētu abutilonu no sēklām, jums jāapstrādā stādāmais materiāls. Kālija permanganāta šķīduma vietā dārznieki sāka izmantot efektīvākus līdzekļus sēklu dezinfekcijai (fitosporīns, trihodermīns).

Katra sēkla jāuzsūc 15 ° C ūdenī. Asniem vajadzētu parādīties 21 dienas laikā.

Audzējot abutilonu, varat izmantot Džuljetas hibrīdu. Augu augstums var sasniegt 1,5 m. Nepretenciozs zieds tiek uzskatīts par abutilona hibrīda maisījumu "Bellevue". Lai audzētu no sēklām, audzētājam ir obligāti jāsagatavo materiāls.

Potējums

Uz viena abutilona stumbra ir iespēja veidot dažādas augu šķirnes.

Atzarošana

Lai apgrieztu abutilonu, jāņem vērā gada laiks. Dzinumus vislabāk apgriezt pavasarī. Bez atzarošanas abutilons ne tikai zaudē savu formu, bet arī praktiski pārstāj ziedēt. Turklāt tas ir nepieciešams, lai izveidotu skaistu vainagu līdz 1,5 m augstumā.

Pēc atzarošanas zaļumi tiek pilnībā atjaunoti dažu nedēļu laikā. Dzinumiem jābūt saspiestiem līdz 1/3 no sākotnējā garuma. Pēc procedūras iekārta jāpārvieto uz siltu telpu.

Kā notiek abutilona atzarošana

Piezīme! Atzarojot, auga augstumam jābūt apmēram 30 cm. Pamazām jūs varat audzēt standarta krūmu.

Piemērota augsne

Optimālajai augsnei abutilonam jābūt ar pietiekamu mitruma jaudu un gaisa caurlaidību. Lai izvairītos no hlorozes, pH jābūt starp 6-7.

Gatavā augsne ziedam, kuru var iegādāties veikalā

Lai audzētu abutilonu, jūs pats varat sagatavot augsni. Par pamatu izmanto augsto tīreļu kūdru un humusu. Gatavam maisījumam pievieno minerālmēslus. Kādā proporcijā sajaukt:

  • 2 zemes gabali;
  • 1 daļa humusa;
  • 1,5 daļas rupjās smiltis.

Slimību un kaitēkļu apkarošana

Kukaiņi ir bīstami abutilonam: baltais mušmirs, zirnekļa ērce, miltrakis, mēroga kukainis. Parazīti barojas ar sulu un var nogalināt augu.

Lai identificētu kaitīgos kukaiņus, jums regulāri jāpārbauda lapas un kāti, vai nav ārēju bojājumu. Ērču un tauriņu likvidēšanai tiek izmantoti fungicīdi, kas var iznīcināt kaitēkļus.

Zieda izskats, kuru skārusi baltene

Ja to ietekmē miltrasa, lapu augšpusē parādās balts zieds. Jūs varat tikt galā ar kaitēkļiem, izmantojot pamatu. Masveida tauriņu infekcija izraisa dzeltēšanu un lapu nokrišanu. Lai ietaupītu abutilonu, zieds jāapstrādā ar piretra suspensiju vai decis šķīdumu.

Mealybug bojājums izpaužas kā raksturīga plāksne, kas kavē gaisa un gaismas piekļuvi. Šajā gadījumā zieda lapas sāk saritināties. Slimība negatīvi ietekmē zieda sakņu sistēmu. Jūs varat atbrīvoties no mealybug, apstrādājot to ar vates tamponu, kas iemērc alkoholā.

Svarīgs! Skartās vietas jāārstē ar karbofosu.

Ko darīt, ja lapas kļūst dzeltenas

Kāpēc abutilona lapas kļūst dzeltenas? Ir vairāki faktori, kas to noved:

  • Abutilonam trūkst gaismas vai barības vielu;
  • neregulāra laistīšana;
  • augu ietekmē kaitēkļi.

Lapu dzeltēšana slāpekļa trūkuma dēļ

Trūkstot mikroelementiem, abutilona lapas sāk nokrist. Floristi atzīmē augu augšanas palēnināšanos. Ferrovit kompleksos minerālmēslus var izmantot kā virskārtu. Dzeltenas lapas var likties pasīvā stāvoklī, kad zieds pārstāj attīstīties dabisku iemeslu dēļ.

Kāpēc abutilona lapas saritinās

Nepiemērotu vides apstākļu dēļ abutilona lapas kļūst dzeltenas un nokrīt. Vasarā optimālajai temperatūrai jābūt no 16 ° C līdz 25 ° C. Turklāt augs reaģē uz saules gaismas pārpilnību.

Ko darīt, ja Abutilone lapas nokrīt

Nokalšana norāda uz nepietiekamu laistīšanu. Mikroelementu trūkums izpaužas kā apakšējo apstādījumu krišana. Abutilons nomet lapas, ja sakņu sistēma sabrūk augsta mitruma dēļ.

Iemesls tam var būt nepareiza laistīšana, pārāk augsta temperatūra vai gaismas trūkums. Ir arī vērts pārbaudīt augu, vai tajā nav kaitēkļu bojājumu. Lapu izmešana var būt saistīta ar samazinātu dienasgaismas laiku. Šis process norāda uz abutilona sagatavošanu ziemas sezonai.

Abutilon ir gaismu mīlošs augs, kuru mīl daudzi ziedu audzētāji. Jums nevajadzētu novietot puķu podu blakus apkures ierīcēm. Optimālajai gaisa temperatūrai vasarā jābūt 16-25 ° С. Un tad tas ziedēs visu vasaru un priecēs mājas ar pumpuriem.

viesis
0 komentārus

Telpaugi

Dārzs